Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem dysk crusial bx 500 960 GB, lecz w przypadku steama podczas pobierania czegoś na dysk ssd, pobieranie jest przerywane co jakiś czas. Na dysku hdd takie coś niema miejsca. "Użycie dysku" podczas pobierania na ssd dochodzi do 35 MB/s i czasami spada do około 2 MB/s. Wykonałem Benchmark za pomocą HD Tune https://ibb.co/pZrnzZy . Czy oznacza to, że dysk jest uszkodzony. System uruchamia się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem dysk crusial bx 500 960 GB, lecz w przypadku steama podczas pobierania czegoś na dysk ssd, pobieranie jest przerywane co jakiś czas. Na dysku hdd takie coś niema miejsca. "Użycie dysku" podczas pobierania na ssd dochodzi do 35 MB/s i czasami spada do około 2 MB/s. Wykonałem Benchmark za pomocą HD Tune https://ibb.co/pZrnzZy . Czy oznacza to, że dysk jest uszkodzony. System uruchamia się szybko.

Rozgryzles problem?

Widze ze BX500 jakies pechowe zaczynaja byc.

4 lata temu tez mi padl BX200 po 2 miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd Tune nie sprawdza się w w dyskach ssd, sprawdź na AS-SSD-Benchmark / CrystalDiskMark + zobacz w CrystalDiskInfo oglóny stan dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem, pomogła optymalizacja dysku ssd w aplikacji Windowsa 10 "Defragmentacja i optymalizacja dysków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się wierzyć nie chce...to nie HDD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się wierzyć nie chce...to nie HDD...

 

https://zapodaj.net/ead2323734c94.png.html komputer po tym przestał przycinać, niby teraz z testów wyniki są ok.

 

Tylko nie wiem, czy tak powinno być, gdyż benchmark mogę wykonać tylko dla 1 gb, https://zapodaj.net/1efc43400ed0c.png.html. Przy większych plikach nie rusza dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się bo mam podobny problem z tym samym dyskiem. Otóż od 1-2 tygodni miałem drastyczne freezy w jednej z gier zainstalowanej na BX500. Po przerzuceniu gry na drugi dysk (mx100 - systemowy) okazało się, że problemy ustały. Podmieniałem gniazda oraz kable SATA i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Niepokojąco wygląda też wykres z HDTune, gdzie mam chwilowe, ale drastyczne spadki odczytu. Czasami test przejdzie bez zająknięcia, a czasami spadków jest conajmniej kilka - zawsze spadek jest do 0,6 MB/s.

 

Wykres z HDTune - wykres

AS SSD - AS SSD

SMART - SMART

 

Poza tym nie mam żadnych problemów z tym dyskiem. Mam nawet drugą grę na tym dysku i wszystko działa raczej bez zarzutu. Niepokoją mnie jednak te spadki na wykresie. Mógłbym zareklamować go póki jest jeszcze na gwarancji, ale nie wiem czy mam do tego podstawy.

Edytowane przez Kieuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten spadek do 0.6 Mb jest zawsze w tym samym miejscu? Moze to uszkodzenie kości pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał chwilę to odpalę kilka testów i porównam. Wydaje mi się, że spadki są totalnie losowe jeśli chodzi o ich ilość i rozmieszczenie choć najczęściej widzę je na początku testu. Tylko czy wtedy SMART i error scan nie pokazywałyby błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spadki są losowe. Jeden z ciekawszych wykresów: Wykres

 

Error scan wygląda bez zarzutu: Error scan. Jednak gdy kliknę na "speed map", wygląda to niepokojąco: speed map

 

Dla porównania speed map dla systemowego, dużo starszego, zdrowego dysku: speed map zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...