Forum PCLab.pl: problem z nowym laptopem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

problem z nowym laptopem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   GuardOfNothingness 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 05 Grudzień 2019 - 22:53

Witam, trafiłem na to forum gdyż nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania problemów, które trapią mnie od dwóch tygodni.

Do rzeczy; właśnie dwa tygodnie temu kupiłem źródło tych problemów, czyli laptopa Acer Aspire 5 o poniższej specyfikacji;
Win 10 x64
IntelCore i7 7500U (2,7-3,2Ghz, 2 rdzenie, 4 wątki)
Geforce MX130 2GB
8 GB RAMu

Poza normalnym wykorzystywaniem do pracy i oglądania filmów (laptop działa wtedy bez zarzutów) chciałem pograć sobie w parę starszych tytułów (Fallout 4, Mafia III czy BF4). Tu muszę zaznaczyć, że na moim poprzednim laptopie (Intel Pentium 1,7Ghz, Radeon R5 M230 2GB i 4GB RAMu) tytuły te co prawda odpalały się, ale w szybkości 10-15fps-ów. Teraz, na tymże nowym Acer-ze różnica jest kosmetyczna. Maksymalnie (przy najniższych możliwych ustawieniach) gry te osiągają w porywach do około 25fps-ów. Z losowymi, znacznymi spadkami, z całkowitym zawieszeniem się włącznie.

W dodatku laptop grzeje się. Potwornie. Po kwadransie grania obudowa po prostu parzy w palce, choć wentylator wyje z głośnością startującego odrzutowca. Program CoreTemp pokazuje mi wtedy 70-80 stopni. Kupiłem podstawkę chłodzącą, zmniejsza to temperaturę do... 70-75 stopni.

Zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki. Wentylator wydaje się działać w porządku, nic nie zatyka wylotów. Wiem, że nie jest to sprzęt do grania na maksymalnych ustawieniach, ale nawet leciwy Battlefield 3 zamienia go w toster do pokazów slajdów. Nie wiem, co jest nie tak. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Skończyły mi się pomysły.

Pomożecie?

#2 Użytkownik jest niedostępny   AndrzejTrg 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 07:24

Laptop nie służy do gier, jeszcze Twój co był, a jest to różnicy nie będzie... Zmieniłeś papuć na papuć...

#3 Użytkownik jest niedostępny   GuardOfNothingness 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 11:56

Zobacz postAndrzejTrg, o 06 Grudzień 2019 - 07:24, napisał(a):

Laptop nie służy do gier, jeszcze Twój co był, a jest to różnicy nie będzie... Zmieniłeś papuć na papuć...

Wiem o tym doskonale, do nowszych gier planuje w niedługim czasie kupić stacjonara.
Nie wiem czy napisałem zrozumiale, więc powtórzę; mój problem nie dotyczy tego, że kupiłem laptopa za 2k i "laguje" mi na nim RDR2. Problem polega na tym, że BF3 czy nawet Fallout 3 chodzi na nim jak na komputerze o 4x gorszych parametrach, w dodatku grzejąc się jakby było to ponad jego możliwości. I to chyba nie jest normalne, że na minimalnych w F3 z 2008 roku mam w porywach 40fps i poparzone palce...

#4 Użytkownik jest niedostępny   blacout 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 18:52

może wymiana pasty w laptopie pomoże.

I to chyba nie jest normalne, że na minimalnych w F3 z 2008 roku mam w porywach 40fps i poparzone palce...
40fps jest chyba normą dla takich laptopów https://www.youtube....h?v=ZCUbi78o-z4

laptopy pod gry zaczynają się od gtx 1050 (obecnie mało opłacalna) lub obecnie 1650, a mx130 jest na poziomie vegi8 z ryzena.

Strona 1 z 1