Skocz do zawartości
smOK__

Zmiana karty i brak wzrostu wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w temacie. Wymieniłem dzisiaj kartę z 660 Ti Boost na gtx 760 i nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności/fpsach w grach. Co lepsze, większość gier dużo lepiej działa tylko jeśli mam włączoną synchronizacje pionową. Czego to może być problem? Procesor phenom II x4 955, 6GB ddr3, zasilacz bequiet l7 530w. Procesor (zasilacz też) ma już sporo lat więc wcale się nie zdziwię jeśli to jego wina, tym bardziej, że dawno go nie smarowałem. Zauważyłem że nawet korzystanie z chrome powoduje dziwne skoki zużycia procka (do powiedzmy 50% na chwile, potem 15-20). W jaki sposób mogę sprawdzić czy coś z nim jest ok? Z góry dzięki za pomoc i czekam na jakieś sugestie. Dziwi mnie fakt tej synchronizacji, bo bez niej w niektóre starsze gry nie da się grać. Nawet taki Rocket League który ma raczej niskie wymagania, bez synchronizacji pionowej działa jak g**no. Dodam jeszcze, że automatycznie w grach ustawia mi maxymalne detale, ale nawet jeśli przestawie je na najniższe to fpsów jest tyle samo i nie widać żadnej różnicy w wydajności (ofc mówie tu o fpsach jak mam wyłączoną synchronizacje pionową). Dodatkowo ilość fps w League of Legends wacha sie od 50 do 90 xD co jest śmiesznie niskim wynikiem.

Edytowane przez smOK__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zablokować taktowanie procesora, np. zmieniając plan zasilania w systemie na jakiś z maksymalną wydajnością.

Nie wszystkie gry lubią zmienną częstotliwość procka. Nie zawsze też obciążenie jest prawidłowo wykrywane i taktowanie nie jest podnoszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale takie procesory to ja trzymam w swoim retro kaciku. GTX 660 TI to i tak juz jest lekki overkill do tego procesora. Wiecej z tego nie wycisniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale takie procesory to ja trzymam w swoim retro kaciku. GTX 660 TI to i tak juz jest lekki overkill do tego procesora. Wiecej z tego nie wycisniesz.

 

 

okej, dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo : Różnica między 660 Ti a GTX 760 jest rzędu 6% :

CuUIc2T.png

 

Jeżeli miałeś na myśli GTX 650 Ti Boost, wtedy różnica powinna wynosić ok. 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...