Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa dla siostry do 2000zł, musi być nowy lub po zwrocie bo będzie brany na firmę. Będzie używany wyłącznie do filmów, internetu i bardzo amatorskiej obróbki zdjęć. Im lżejszy tym lepiej, pewnie ok 14" z wagą ok 1,7kg.

Czy w tej cenie znajdzie się jakiś z ponad przeciętną matrycą? Chodzi o odwzorowanie kolorów.

Mam już dysk ssd i pamięci ram. Więc może mieć zwykły HDD i 4gb.

 

Jeśli takiego nie ma to jaki byście polecili 2w1 14"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD odpada. Jak coś to tylko szybszy SSD. Jaka Masz tą pamięć. SO-DIMM DDR4 montowaną w obecnych modelach. 4GB to za mało nawet do przeglądania neta. Musi być 8GB.

 

Lenovo Ideapad 530s-14 Ryzen 7/8GB/256/Win10 - 2399zł

 

Ideapad 530s to 14-sto calowy laptop z dobrą matową matrycą, która ma ładne kolory, oraz wydajnym cztero-rdzeniowym procesorem Ryzen 7.

 

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silver - 2199zł

 

Alternatywnie większy 15-sto calowy HP. Jest lekki i zgrabny jak na laptop z matrycą o przekątnej 15,6" cala. Dodatkowo posiada podświetlenie klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester445

Nie sugeruj się powyzszymi laptopami.

Lenovo s540 14 i 15 calowy powinien miec matrycę 72% NTSC, ale tylko w podstawowej konfiguracji z intelem.W przypadku innych konfiguracji mozesz to sprawdzic na https://psref.lenovo.com/.

Edytowane przez Sylwester445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrącę swoje 3 grosze:

1. Laptop na firmę możesz kupić nawet używany, jeśli podmiot sprzedający wystawi Ci fakturę (np. firmy oferujące sprzęt poleasingowy, powystawowy albo outletowy z brakami lub małymi wadami i np. gwarancją sprzedawcy 12m).

2. 4 GB RAM przy użytkowaniu Chrome to samobójstwo, ale - o dziwo - robiłem ostatnio znajomemu laptop "do neta" i cóż, przeciętny Core2Duo, 4 GB RAM i HDD, po paru tweakach i zmianie przeglądarki na Operę da się z tego korzystać. Niemniej, 8 GB RAM w dual channel to takie naprawdę przyzwoite minimum.

3. Warto poszukać modelu z SATA+M.2/mSATA lub NVMe, wtedy można wziąć na magazyn HDD, który jest w zestawie (żeby nie kombinować) i dokupić drugi dysk SSD, w efekcie mając 2in1. Druga opcja to wymiana dysku na SSD przynajmniej 480GB ale żeby to sklep to zrobił i jeszcze nie kazał słono dopłacać - niestety w nowszych konstrukcjach dostanie się do środka wymaga demontażu wielu elementów, podczas gdy do biznesówek czy nieco starszych lapków wystarczyło odkręcić jedną klapkę. Oczywiście wszystko zależy od modelu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się powyzszymi laptopami.

Lenovo s540 14 i 15 calowy powinien miec matrycę 72% NTSC, ale tylko w podstawowej konfiguracji z intelem.W przypadku innych konfiguracji mozesz to sprawdzic na https://psref.lenovo.com/.

Oba laptopy poleciłem w wersji z matową matrycą IPS. Przynajmniej taka informacja widnieje w sklepowym opisie. Ideapad 530s jest też w tańszej wersji z matrycą z błyszczącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester445

Często IPS to 60% srgb czyli troche slabo jak na 2019 rok.

W lenovo s540 to pewnie tylko blyszcząca matryca ma dobre parametry.

Edytowane przez Sylwester445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często IPS to 60% srgb czyli troche slabo jak na 2019 rok.

W lenovo s540 to pewnie tylko blyszcząca matryca ma dobre parametry.

O właśnie to miałam na myśli. Wiem, że IPS jest lepszy od TN. W testach które przeglądałam to lapki z IPS które mnie interesowały miały ok 60% sRGB, dlatego zadałam tu pytanie czy znajdzie się jakiś który ma ponadprzeciętną matrycę :)

Co do dysku to mam MX500 512GB na M.2 SATA. Mam też dostęp do różnej pamięci ram używanej i z pewnością znajdę tam DDR4, dlatego napisałam, że lapek może mieć zwykły HDD i 4GB ramu, bo sama mogę to dołożyć/wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester445

W komputroniku jakiś czas temu byly te 14 calowe intel i5 8gen

w okolicach 2k,

ale one nie mają hdmi w wersji 2.0

(do podlaczania ekranu 4k)

 

Na tej stronie co ci podalem, proponowalbym sprawdzic po numerach seryjnych ma być

 

14" FHD (1920x1080) IPS 300nits Glossy, Glass

 

 

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/ideapad_S54014IML

 

 

https://linustechtips.com/main/topic/1071028-review-lenovo-ideapad-s540-14api-r5-3500u-vega-8/

 

Nie jestem pewny czy to i tak nie loteria z tymi matrycami.Osobiscie ogladalem tego z amd

to na 100% mial gorszą wersję, mozna ja rozpoznac po mocno nie dosyconych czerwieniach.

Edytowane przez Sylwester445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...