Skocz do zawartości
kam111

i5 8400 na i5 9600k

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy taka wymiana jest opłacalna? Będzie zauważalna różnica? Komputer do gier w 1080p z płytą z370, gtx 1660 super, 16 gb ram. Wyszłoby mnie to przy sprzedaży starego procesora jakieś 300 zł. Dodatkowo czy chłodzenie be quiet! Pure Rock Slim sobie poradzi, czy trzeba będzie też dokupić coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś hardkorowym graczem CS go to doplata bez sensu, przy tej grafice nie odczujesz różnicy w grach. Był parę dni 9600kf nowy za 750 zł. Za ile masz tego 9600k?

Edytowane przez brajan007
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto skoro masz z370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go do kupienia za 900 zl, stary mysle ze spokojnie za 600 sie sprzeda. Tylko to chlodzenie które teraz mam nie wiem czy bedzie odpowiednie, bardzo sie gzreje ten procesor? Pewnie przy podrkeceniu może być kiepsko. Kartę graficzną prawdopodobnie w przyszłym roku się wymieni, jak wyjda nowe rtxy, wiec mocniejszy procesor się przyda. Myslalem nawet o i7, ale są troche za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyta z370?

 

Jak z370 sli plus minimum, to mozesz szukac i7 8700 non K. Na 9600K nie opyla z prostego powodu - 6/6 rdzeni nie jest przyszlosciowe, w niektorych grach juz zaczyna wymiekac.

 

Inaczej bym platforme sprzedal i bral cos na ryzenie 3600.

 

Lub czekac na nowe procki z intel comet lake do pierwszego kwartalu.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za klocka można kupić używkę i7 8700k to 9600k jest bez sensu za 900 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sensu, zyskujesz tylko zegar i nic więcej

to już lepiej zapolować na używanego i7 8700, moim zdaniem niepodkręcony i7 8700 to bardziej przyszłościowy procek niż kręcony 9600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam taki sam dylemat jak autor tego tematu, dlatego podpinam się tutaj.

Zakupiłem już I5-9600K (700 zł), czekam na dostawę (po świętach), ale coś mnie podpuściło więc wszedłem tutaj i czytam. Sprzedawca mojego I5-9600K ma także na sprzedaż Intel Core i7-9700K (1350 zł) lub ew. chwalonego tutaj bardzo I7-8700 (1050 zł) lub też i7 9700 za 1200 zł. Co więc radzicie? Tego co kupiłem - mam 14 dni na zwrot lub też mogę go jeszcze zamienić na i7-9700K (paczka jeszcze nie wysłana).

Jeśli ma to znaczenie to podaję także info o tych prockach:

"Procesory są bez pudełek, w skład wchodzi procesor w oryginalnym plastikowym opakowaniu + instrukcja."

Pozdrawiam.

W spoilerze poniżej podałem całą aktualną specyfikację.

Edytowane przez dobrygosc2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyta z370?

 

Jak z370 sli plus minimum, to mozesz szukac i7 8700 non K. Na 9600K nie opyla z prostego powodu - 6/6 rdzeni nie jest przyszlosciowe, w niektorych grach juz zaczyna wymiekac.

 

Inaczej bym platforme sprzedal i bral cos na ryzenie 3600.

 

Lub czekac na nowe procki z intel comet lake do pierwszego kwartalu.

prosze podac przyklad gdzie wymieka.Kupic 3600 a potem w dziale amd procesory zakladac milion postow ze cos nie tak.Amd nie powiem wydajnosciowo fajny sprzet ale nawet po biosie najnowszym dalej problemy.Jak sie lubi dlubac i ciagle cos ustawiac bierze sie r5 3600 jak chcesz n9e miec problemow to sie bierze intela.Ja bym brala i7 8700. Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze podac przyklad gdzie wymieka.Kupic 3600 a potem w dziale amd procesory zakladac milion postow ze cos nie tak.Amd nie powiem wydajnosciowo fajny sprzet ale nawet po biosie najnowszym dalej problemy.Jak sie lubi dlubac i ciagle cos ustawiac bierze sie r5 3600 jak chcesz n9e miec problemow to sie bierze intela.Ja bym brala i7 8700.

 

A to nie tobie się ścina na intelu gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 na i5 9600k -> nie :kwasny:

 

I5 na I7 8700 -> tak :thumbup:

 

Używkę ofkors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie tobie się ścina na intelu gra :E

porownujesz i5 9400f z i7 8700k.Tak mam scinki na Star wars upadly zakon.Do kart gtx 1660 w 1080p to i5 9400f ofszem w 1080p 60hz.Ale jesli kolega zamierza wymienic karte to i5 9600k albo r5 3600 albo i7 8700k.Ja mam i5 9400f z rtx 2060 super i nie zamierzam pchac sie dwa razy do tej samej rzeki jak r5 3600.Bede zmieniala na i5 9600k wiem watki i jeszcze raz watki alboi7 8700 ale to zalezy od funduszy. Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania w którym momencie masz te ścinki ? Oglądałem na YT jak radzi sobie ten procesor w podanej przez Ciebie gdzie i wypada tam lepiej niż bardzo dobrze.

Jak masz gtx 1660 to owszem, niedomaga ale karta, a nie procesor.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania w którym momencie masz te ścinki ? Oglądałem na YT jak radzi sobie ten procesor w podanej przez Ciebie gdzie i wypada tam lepiej niż bardzo dobrze.

Jak masz gtx 1660 to owszem, niedomaga ale karta, a nie procesor.

Ja na i5 8400 bez zadnych scinek ukonczylem Upadly Zakon w 4k (fps50-60). W 1440 tez nie bylo problemow, nie jestem pewien jaki fps byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałbym odświeżyć temat ponieważ też chciałem wymienić procesor i5 8400 na 9600k ale na szczęście zająłem tu i już wiem, że taka wymiana jest mało opłacalna ;)

 

Miałbym do Was kilka pytań odnośnie ewentualnej modernizacji mojego blaszaka:

Posiadam MOBO MSI Z370 Tomahawk i wyżej wymieniony procek i5 8400 chłodzony przez Fortis 3 od SPC i chciałbym wycisnąć z płyty jak najwięcej (pewnie następna modernizacja to będzie zmiana całego zestawu albo prawie całego). Czy lepszym wyjściem na dzień dzisiejszy będzie wymiana i5 8400 na i7 8700 tak jak w treści tematu czy może iść dalej i wymienić na i7 8700k (używany za 1000-1200 PLN) ? Czy może taka wymiana jest nie opłacalna i powinienem myśleć nad innym procesorem Intela lub myśleć nad wymianą całego zestawu?

Kolejna kwestia to chodzenie czy przy wymianie CPU na i7 8700/8700k będzie konieczna wymiana chłodzenia na coś wydajniejszego niż Fortis 3 ? (myślę, że to niezłe chłodzenie ale nie miałem do czynienia z tak ciepłymi procesorami jak wcześniej wymienione i7). Jeżeli taka wymiana będzie konieczna to czy któraż rewizja Grandisa od SPC będzie wystarczająca ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez szejkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, szejkman napisał:

Kolejna kwestia to chodzenie czy przy wymianie CPU na i7 8700/8700k będzie konieczna wymiana chłodzenia na coś wydajniejszego niż Fortis 3 ?

Trzymałem pod Fortisem 3 właśnie 8700K podkręconą na 4.9Ghz. Wszystko śmigało naprawdę sprawnie. 

Poza tym 8700K da się kupić poniżej 900 używkę, żeby Ci Di głowy nie przyszło dawać więcej jak tysiąc. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana 8400 na 9600K jest bez sensu....ja sam mialem i5 8600K i zmienilem na uzywke i7 8700 zablokowana. sprzedalem i5 za 700 i za 900 kupilem i7

Coz mozna wymyslec. Masz kilka opcji zaleznie od funduszu rzecz jasna. Gdyyby kasy bylo wiecej to od razu polowac na uzywke albo dobra promo na zablokowanego i9 9900 ?

Ogolnie jesli zmieniac to na i7 8700/K /i9 9900. Zmiana i5 na i5 dla kilkuset mhz i paru fps nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Eltik ale narobiłeś mi "smaki" na tą i9 :) ale chyba zostanę przy 8700k. 

Muszę pomyśleć też nad wymianą mojej obudowy Regnum RG2 bo trochę mnie boli, że od góry nie ma możliwości zamontowania wentylatorów. Myślicie że Signum SG1 TG będzie ok? (nie chciałbym wydawać więcej niż 200 PLN na obudowę). I jeszcze pytanie co do pamięci RAM. Mam obecnie 2x4 Gb 3200MHz Patriot Viper, myślicie że lepiej wymienić na 2x8Gb 3200MHz czy to taktowanie wystarczy? i czy w ogóle na 16Gb jest przyszłościowe? bo spotkałem się z opinią, że trzeba myśleć nad większą ilością ramu (osobiście mam co do tego podejścia mieszane uczucia przynajmniej w przypadku gamingu).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vipery dobrze sie powinny krecic wiec nie zmieniaj to sa dobre pamieci. SG1 jest chyba jednym z lepszych wyborow w tym budzecie. 16gb jest absolutnie ok do grania i nie ma potrzeby wydawac kasy na wiecej. jeszcze dlugo te 16 gb bedzie spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...