Skocz do zawartości
dudek970

Wideorejestratory - na co zwrócić uwagę, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

wrzucam do tego działu, bo nie znalazłem żadnego związanego z wideorejestratorami :E

drodzy państwo, jaki wybrać do ~250-300zł? Nie miałem nigdy takiego urządzenia, posiłkuję się jedynie opisami i opiniami w Internecie.

Wpadł mi w oko Navitel R600 QHD za 269zł + karta microSD 64GB za 53zł. Z tego co widze jakość nagrania jest całkiem w porządku tzn można odczytać rejestracje :lol2:

Natomiast przeraziły mnie opinie, że wideorejestrator bardzo łatwo zresetować do ustawień fabrycznych jak mu na chwilę braknie prądu.

Ma ktoś jakieś doświadczenie lub może polecić jakąś alternatywę?

 

Z góry dziękuje za sugestie :thumbup:

 

Bono[uG] fakt, dzięki

Edytowane przez dudek970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości przypadków, chyba xiaomi będzie lepsze. Poszukaj pod hasłem 70MAI XIAOMI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Miałem xiaomi, ale zesrało się mi. Trzeba obadać to cudo. Miałem inny model, ale padło.

Wróciło stare mio308.

Viofo to podobno obecnie najwyższa jakość. Chyba najbezpieczniejsze są modele z kondensatorem zamiast baterii.

Jak będę miał chwilę, to sam będę drążył temat, bo moje mio ma już swoje lata, ale też nigdy mnie nie zawiodło.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70mai dash pro i viofo a119 to ten sam wysoki poziom, 70mai ma przewagę wifi, siedząc w aucie ściągasz na telefon nagrania, nie trzeba bawić się z wyciąganiem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bądź Petru.

2. Znajdź temat o kamerkach.

3. Zobacz, że ludzie proponują kamerki 1440p za ~300zł

4.76 Korwin

5. Zaproponuj 1080p za cenę kamerek z punktu 3.

6. Dziw się bardzo, że ludzie traktują Cię jak traktują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem xiaomi, ale zesrało się mi. Trzeba obadać to cudo. Miałem inny model, ale padło.

Wróciło stare mio308.

Viofo to podobno obecnie najwyższa jakość. Chyba najbezpieczniejsze są modele z kondensatorem zamiast baterii.

Jak będę miał chwilę, to sam będę drążył temat, bo moje mio ma już swoje lata, ale też nigdy mnie nie zawiodło.

Niestety 70mai występuje tylko w wersji z baterią.

 

 

A co byście powiedzieli o Navitelu R600 i Xblitz GO SE? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bądź Petru.

2. Znajdź temat o kamerkach.

3. Zobacz, że ludzie proponują kamerki 1440p za ~300zł

4.76 Korwin

5. Zaproponuj 1080p za cenę kamerek z punktu 3.

6. Dziw się bardzo, że ludzie traktują Cię jak traktują.

 

 

Słuchaj. Albo czytaj. Koleś pyta o kamerkę do 300zl to taka proponuję. To, że nie ma najwyższej z możliwych rozdz to jest pierdoła, skoro w fhd nagrywa tak jak nagrywa, oferując w zamian sensowne 160st, małe rozmiary, podgląd na fonie.

Czepiasz się byle czego, byle właśnie pierdoły. Byle się czepiać.

Na telefonach jest taki jeden, gdzie jak wyszedł ekran 90hz to wszystko poniżej niegodne. Ze jak ktoś pyta o tani telefon, ktory nie jest gównem to wszystkie fhd odpadają, bo ma rynku są już ze 4k. Nie ważne, że telefon to nie tylko rozdzielczość jego ekranu.

Zastanow się, zanim kolejny raz pokażesz, jaki z Ciebie internetowy kozak.

 

Aha, poza tym pchanie się w kamerę z baterią zamiast kondensatora to chyba przejaw bycia obeznanym w temacie na tyle, aby upominać innych o rozdzielczość tylko fhd.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, poza tym pchanie się w kamerę z baterią zamiast kondensatora to chyba przejaw bycia obeznanym w temacie na tyle, aby upominać innych o rozdzielczość tylko fhd.

Gościu, pieprzysz jak potłuczony jak zawsze. W kamerce samochodowej rozdzielczość ZAWSZE jest na wagę złota, i ZAWSZE będzie, bo w konfliktowej sytuacji pomaga odczytać tablice rejestracyjne lub inny ważny szczegół, szczególnie w dynamicznym ruchu, gdzie klatka do klatki jest zapisywana z kompresją. Jeżeli nie wierzysz, to poszukaj sobie na forach tematów z próbami odczytywania numerów tablic z nagrań wypadków, ten Twój fhd wygląda jak dwudziesta kopia VHS-a przy dynamicznej jeździe i szybkich skrętach. To nie jest nowa wiedza, to jest oczywiste co najmniej od 3-4 lat. Dlatego właśnie argument o rozdzielczości ZAWSZE jest ponad wszystko inne, bo jest kluczowy dla głównej funkcji kamerki - zapisywania dowodu w przypadku kolizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 70mai występuje tylko w wersji z baterią.

 

 

A co byście powiedzieli o Navitelu R600 i Xblitz GO SE? :)

 

Pytasz o zwykłego R600? W dzień jest dobrze a w nocy tablicę można odczytać przy wolnym turlaniu się lub gdy ma się farta. Jak coś śmignie przy słabym oświetleniu to zapomnij o odczytaniu tablic.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu, pieprzysz jak potłuczony jak zawsze. W kamerce samochodowej rozdzielczość ZAWSZE jest na wagę złota, i ZAWSZE będzie, bo w konfliktowej sytuacji pomaga odczytać tablice rejestracyjne lub inny ważny szczegół, szczególnie w dynamicznym ruchu, gdzie klatka do klatki jest zapisywana z kompresją. Jeżeli nie wierzysz, to poszukaj sobie na forach tematów z próbami odczytywania numerów tablic z nagrań wypadków, ten Twój fhd wygląda jak dwudziesta kopia VHS-a przy dynamicznej jeździe i szybkich skrętach. To nie jest nowa wiedza, to jest oczywiste co najmniej od 3-4 lat. Dlatego właśnie argument o rozdzielczości ZAWSZE jest ponad wszystko inne, bo jest kluczowy dla głównej funkcji kamerki - zapisywania dowodu w przypadku kolizji.

 

Pilnuj lepiej swojej bateryjki w kamerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj lepiej swojej bateryjki w kamerze.

Ok, definitywnie sobie odpuszczam dyskutowanie z Tobą. Fakt, że i w telefonach i w moto masz opinię kłótliwego ignoranta, a w moto nawet powstał temat na Twoją cześć powinien mnie już dawno skłonić do ignorowania kolejnych bzdurek, rzecz w tym tylko, że mogą na tym stracić osoby postronne. Do zastanowienia jest fakt, że wielokrotnie udowadniano, że Twoje propozycje są z (_!_) i stojąc samemu nad wyborem bierzesz rzeczy biegunowo przeciwne temu co innym proponujesz. Ja nad zmianą G1WH już jakiś czas myślałem i w odróżnieniu od Ciebie właśnie czekam na paczkę z rzeczą, którą sam polecam. Taka drobnostka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o zwykłego R600? W dzień jest dobrze a w nocy tablicę można odczytać przy wolnym turlaniu się lub gdy ma się farta. Jak coś śmignie przy słabym oświetleniu to zapomnij o odczytaniu tablic.

 

 

 

nie doprecyzowałem - wersja QHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, definitywnie sobie odpuszczam dyskutowanie z Tobą. Fakt, że i w telefonach i w moto masz opinię kłótliwego ignoranta, a w moto nawet powstał temat na Twoją cześć powinien mnie już dawno skłonić do ignorowania kolejnych bzdurek, rzecz w tym tylko, że mogą na tym stracić osoby postronne. Do zastanowienia jest fakt, że wielokrotnie udowadniano, że Twoje propozycje są z (_!_) i stojąc samemu nad wyborem bierzesz rzeczy biegunowo przeciwne temu co innym proponujesz. Ja nad zmianą G1WH już jakiś czas myślałem i w odróżnieniu od Ciebie właśnie czekam na paczkę z rzeczą, którą sam polecam. Taka drobnostka. ;)

 

W odróżnieniu ode mnie powiadasz... Większość telefonów, które polecam mam lub mialem. Poczytaj jednak trochę więcej, bo gówno wiesz a tworzysz jakieś chore teorie.

I z tego co piszesz polecać wolno tylko to, co będzie się miało? Bo rozumiem, paczki jeszcze nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz piwo u mnie. Kupiłem za 200 cebul z kartą z wysyłką z Polski z tym kodem. :D

Udało ci się założyć konto? Coś nie przychodzi mi email z kodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się założyć konto? Coś nie przychodzi mi email z kodem...

Kod miałeś bez logowania widoczny: XMAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod miałeś bez logowania widoczny: XMAS

Mówię o rejestracji konta w aplikacji 70mai. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o rejestracji konta w aplikacji 70mai. ;)

A tak, bez problemu. Zobacz, czy w spamie nie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, bez problemu. Zobacz, czy w spamie nie siedzi.

U mnie też bez problemu. Maila znalazłem w spamie. Zastanawiam się po co aplikacji dostęp do lokalizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, bez problemu. Zobacz, czy w spamie nie siedzi.

 

 

U mnie też bez problemu. Maila znalazłem w spamie. Zastanawiam się po co aplikacji dostęp do lokalizacji

Zielony nie jestem, spam sprawdzałem, wyskakuje exception przy prośbie o kod i nic nie przyszło. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...