Skocz do zawartości
dudek970

Wideorejestratory - na co zwrócić uwagę, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz z rana wszedłem i przyszedł bez problemu, widać chińczycy w weekend mają przerwe w mailingu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, spóźniłem się na promocję 70mai - chciałem ojcu sprezentować pod choinkę. No nic, trzeba trochę przepłacić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje kupić wideorejestrator samochodowy w cenie jakoś +/- 300zł.

Znalazłem takie i chciałem zapytać czy możecie coś o nich powiedzieć lub polecić coś lepszego

-Xiaoyi Yi Dash Camera

-Navitel R600

-70mai Smart Dash Cam Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navitel R600 ostatnio oglądałem w sklepie, strasznie plastikowe wrażenie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 70mai... Co za idiota wymyślił żeby kamerka z uchwytu na szybie wyjmowana była do góry. Myślałem że umieszczę ja sobie za lusterkiem żeby jej nie było widać ale nie da rady bo nie da się jej potem wyjąć z uchwytu. Porażka. Widocznie muszę sobie ją na środku szyby umiescic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do wyjęcia trzeba ją wysunąć max 2 cm. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mialem brac navitela qhd ale fhd ma ponoc lepsza optyke, z tym ze qhd ma 1080p/60fps wiec w razie czego bedzie latwiej odczytac tablice w razie czego, co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie padło na Navitela R600 QHD. Skonfigurowany w 1 dzień świąt, auto nie odpalane od tamtego czasu. Dzisiaj rano pojechał w trasę, wieczorem sprawdzę jakość nagrań oraz to, czy wrócił do fabrycznych.

 

Co do jakości wykonania - no szału nie ma :E nie skrzypi ani nic, ale producent mógł się bardziej postarać jeśli chodzi nawet o same przyciski. Jakoś wyświetlacza też pozostawia trochę do życzenia. Jak nie zapomnę to wieczorem wrzucę surówkę materiału na yt i tutaj udostępnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wrzuciłem na yt surowy materiał, ale kompresja yt zjechała zwyczajnie na jakości. Mam obok siebie widok z yt + widok surówki w wmp i dwa różne światy.

ALE:

1) w dzień jest naprawdę okej, trzeba pamiętać żeby mieć w miarę czystą szybę, kąt widzenia jest więcej niż zadowalający

2) w nocy... no cóż, żeby odczytać numery rejestracyjne poprzedzającego auta, musimy się zbliżyć na odległość mniejszą niż w dzień co raczej nie jest zaskoczeniem. Natomiast z autami jadącymi z naprzeciwka nie jest aż tak kolorowo, dopóki nie jadą wolno - nie ma szans. Chyba, że Sony Vegas i klatka po klatce szukać szczęścia

Póki co testowałem 1440p30. Powiem więcej, nawet nie byłem w stanie odczytać ceny paliwa na tablicy przy Lotosie, ale tutaj odnoszę wrażenie, że rejestrator łapał ostrość na kroplach na szybie ( :hmm: ). Aczkolwiek w nocy, jadąc przez miasto, które jest oświetlone - jest nieźle. Zdecydowanie łatwiej cokolwiek odczytać niż przy jeździe w ciemnościach. Sprawdzę jeszcze 1080p60, może tam będzie lepiej z odczytywaniem tablic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z poniższych videorejestratorów wybrać:

 

- Navitel R600 Full QHD https://www.x-kom.pl/p/459659-wideorejestrator-navitel-r600-full-qhd-2-170.html

- 70mai Mini Dash Cam Full HD https://www.x-kom.pl/p/527893-wideorejestrator-70mai-mini-dash-cam-full-hd-140-wifi.html#Specyfikacja

- 70mai Smart Dash Cam Pro 2.7K https://www.x-kom.pl/p/527890-wideorejestrator-70mai-smart-dash-cam-pro-27k-140-wifi.html

- Xiaoyi Yi Dash Camera 2.5K https://www.x-kom.pl/p/302522-wideorejestrator-xiaoyi-yi-dash-camera-25k-27-165.html

 

W sumie wszystkie wyglądają na takie same, chociaż najbardziej skłaniam się by zakupić 70mai pro.

 

Czy opłaca dopłacić do:

- Viofo A119

 

Czy żeby połączyć się z kamerą 70mai, naprawdę trzeba tworzyć gdzieś konto?

 

Czy jeżeli wybrałbym 70mai pro, to mogę spokojnie zamówić z tego linku z dostawy z polskiego magazynu? Jak wygląda kwestia gwarancji?

Tutaj link:

https://www.aliexpress.com/item/32931282121.html?scm=1007.23534.124736.0&pvid=40272ba0-eb5c-4868-81af-7824d7498830&rmsg=do_not_replacement&aff_platform=promotion&cpt=1578143784409&sk=nHz3rGy0&aff_trace_key=f4cf2a502b5a428ba28f01aa9e01be54-1578143784409-08451-nHz3rGy0&terminal_id=51e3a56ccc9f4d80a594a5563e920eec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy żeby połączyć się z kamerą 70mai, naprawdę trzeba tworzyć gdzieś konto?

 

Tak musisz założyć konto, zainstalować aplikacje i aktywować kamerkę. Korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji i oglądanie filmów jest również przez aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz założyć konto, zainstalować aplikacje i aktywować kamerkę. Korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji i oglądanie filmów jest również przez aplikacje.

Bez aktywacji kamerka nie zadziała?

 

Jakich ustawień brakuje, w przypadku braku aplikacji?

Rozumiem, że jak wyciągnę kartę, to normalnie mogę skopiować filmy?

 

Z tego powodu, jednak ta kamerka odpada, bo to jest dziwne, że żeby korzystać z kamery trzeba się gdzieś rejestrować itp.

 

Do wyboru zostały mi 2 kamerki:

- Navitel R600 QHD

- Xiaoyi Yi Dash Camera

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez aktywacji kamerka nie zadziała?

 

Jakich ustawień brakuje, w przypadku braku aplikacji?

Rozumiem, że jak wyciągnę kartę, to normalnie mogę skopiować filmy?

 

Z tego powodu, jednak ta kamerka odpada, bo to jest dziwne, że żeby korzystać z kamery trzeba się gdzieś rejestrować itp.

 

Do wyboru zostały mi 2 kamerki:

- Navitel R600 QHD

- Xiaoyi Yi Dash Camera

Kamerka zadziała, konto jest potrzebne do appki w telefonie do przeglądania zawartości po wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Xiaoyi Yi Dash Camera, bo była na promocji z kartą 128gb za 240zł.

 

Mam pytanie, w jaki sposób najlepiej przykleić uchwyt na szybę.

Z racji tego, że uchwyt jest to klej to słyszałem żeby kupić folie ochronna na telefon i na tej folii to nakleić, a następnie przyssać do szyby.

Wie ktoś jak dokładnie ten proces wykonać, by było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem w opakowaniu i nic takiego nie znalazlem. Najwyzej zakupie jakas prosta folie.

A jak wyglada kwestia montazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie szukam czegoś co się nada z wymagań bezobsługowe tzn autostart przynajmniej. Cena do 200zł

Czy to będzie ok

https://www.morele.net/kamera-samochodowa-media-tech-u-drive-wifi-mt4060-977481/

czy może i taki być bo i tak nie ma różnicy:

https://www.x-kom.pl/p/311974-wideorejestrator-xblitz-ghost-full-hd-3-120.html

Ewentualnie jaki inny wideo rejestrator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie szukam czegoś co się nada z wymagań bezobsługowe tzn autostart przynajmniej. Cena do 200zł

...

budżet troszkę przekroczy ale zobacz sobie kamerkę Mikavi PQ1. Dużo filmików znajdziesz na youtubie nagranych tym urządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !
Potrzebuje czegoś na przód + tył z opcją nagrywania jeśli auto stoi na parkingu i ma zgaszony silnik, tzn, już nie raz ktoś mi przerysował lekko tylne nadkole i odjechał, dlatego fajnie by było gdyby np. zaczynała rejestrować jak będą np. jakieś drgania etc, właśnie na potrzeby zostawiania auta na parkingach pod osiedlami
Budżet wstępnie 1000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70mai Pro możesz podłączyć bezpośrednio pod akumulator i wtedy tryb parkingowy będzie działał ciągle. Aktywuje się poprzez drgania - w trybie czułym zapisuje mi każde trzaśnięcie drzwiami, aczkolwiek jak ktoś lekko dotknie auta to pewnie nie wykryje tego.

170zł + pewnie z 50zł za kabel do podłączenia do aku z zabezpieczeniem rozładowania. Jest to tylko jedna kamerka, więc jeśli koniecznie chcesz mieć wszystko podpięte do jednej kamerki (a nie dwie pojedyńcze) to odpada.

Możesz też spojrzeć na nowe 70mai A800 - jest opcja z dodatkową tylną kamerką.

 

Jeśli chcesz mieć nagrywanie gdy kamerka wykryje ruch w polu widzenia, to wiem że są takie kamerki, ale nie wiem jakie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz padlo pytanie o 70 Mai Pro to mam tez jedno. W jaki sposob oflagowac nagranie? Widzialem moment na drodze, ktory chcialbym potem latwo znalezc w aplikacji. Co mam nacisnac?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to odpala emergency video, ktore nagrywa sie od momentu klikniecia - a mi chodzi o oflagowanie czegos, co zdarzylo sie chwile wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...