Skocz do zawartości
Longfellow

Dokupienie drugiej kostki 8GB DDR 2666 do laptopa - czy musi być ten sam producent?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lapka HP Pavilion Gaming 15 z kostką Hynix DDR4 2666MHz CL19 1.2V HMA81GS6CJR8N. Chciałbym dokupić drugą i tutaj pytanko, czy musi być taka sama czy może być np. Crucial DDR4 8GB 2666MHZ CL19 1.2V CT8G4SFS8266? Jest szansa, że Hynix z tym Crucialem będą współpracować w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny dzialac bez problemu w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny dzialac bez problemu w dualu.

 

Dzięki za odpowiedź :) Uważasz, że warto kupić 2x HyperX IMPACT 8GB/2666 CL15 zamiast drugiej CL19? Odczuwalna będzie różnica w codziennych zastosowaniach? No i nie wiem czy Pavilion Gaming 15 obsłuży tak szybkie pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, waham się między dokupieniem drugiej CL19 a zakupem dwóch szybszych CL15 HyperX (2 x 8GB)  i wywaleniem tej co siedzi w lapku 8GB CL19.

 

Cruciala CL19 dokupiłbym za ~130zł a dwie kostki HyperX CL15 kupię za około 310zł... Powiedzmy, że stać mnie na taką rozrzutność tylko pytanie czy to ma sens. Jeśli nie odczuje w codziennych zastosowaniach przewagi szybszych pamięci to wolę aby mi zostało 180zł w kieszeni.

 

Kostkę 8GB RAM CL19 musiałbym zostawić w pudełku bo laptop nowy, na dwuletniej gwarancji więc kasa zamrożona...

Edytowane przez Longfellow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doczytałem, że płyta główna musi umożliwiać wykorzystanie XMP Profile pamięci RAM, co w HP jest raczej zablokowane w biosie, także pozostaje 2666/CL19 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...