Skocz do zawartości
Longfellow

Dokupienie drugiej kostki 8GB DDR 2666 do laptopa - czy musi być ten sam producent?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lapka HP Pavilion Gaming 15 z kostką Hynix DDR4 2666MHz CL19 1.2V HMA81GS6CJR8N. Chciałbym dokupić drugą i tutaj pytanko, czy musi być taka sama czy może być np. Crucial DDR4 8GB 2666MHZ CL19 1.2V CT8G4SFS8266? Jest szansa, że Hynix z tym Crucialem będą współpracować w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny dzialac bez problemu w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny dzialac bez problemu w dualu.

 

Dzięki za odpowiedź :) Uważasz, że warto kupić 2x HyperX IMPACT 8GB/2666 CL15 zamiast drugiej CL19? Odczuwalna będzie różnica w codziennych zastosowaniach? No i nie wiem czy Pavilion Gaming 15 obsłuży tak szybkie pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, waham się między dokupieniem drugiej CL19 a zakupem dwóch szybszych CL15 HyperX (2 x 8GB)  i wywaleniem tej co siedzi w lapku 8GB CL19.

 

Cruciala CL19 dokupiłbym za ~130zł a dwie kostki HyperX CL15 kupię za około 310zł... Powiedzmy, że stać mnie na taką rozrzutność tylko pytanie czy to ma sens. Jeśli nie odczuje w codziennych zastosowaniach przewagi szybszych pamięci to wolę aby mi zostało 180zł w kieszeni.

 

Kostkę 8GB RAM CL19 musiałbym zostawić w pudełku bo laptop nowy, na dwuletniej gwarancji więc kasa zamrożona...

Edytowane przez Longfellow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doczytałem, że płyta główna musi umożliwiać wykorzystanie XMP Profile pamięci RAM, co w HP jest raczej zablokowane w biosie, także pozostaje 2666/CL19 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...