Skocz do zawartości
kriszoo

Gigabyte RX 580 - taktowanie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używaną kartę pod tytułem RX 580 8 GB, jak w linku niżej. Problem, a może nie, jest taki, że taktowanie GPU skacze w zakresie 1320-1340 MHz, ale nie ma to raczej związku z temperaturą, bo ta nie przekracza 75 stopni. Bardziej od miejsca w grze. Może mieć nawet ponad 80 stopni i będzie trzymać 1340 MHz, a może mieć grubo poniżej 70 i taktowanie będzie skakać. Jak pisałem, zależy to bardziej od gry, czy wręcz od konkretnego miejsca. Czy to normalne zachowanie i karta ustawia taktowania w zależności od potrzeb czy coś jest nie tak? Działa stabilnie, bez artefaktów itd.

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX580GAMING-8GD-rev-10-11-12#kf

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używaną kartę pod tytułem RX 580 8 GB, jak w linku niżej. Problem, a może nie, jest taki, że taktowanie GPU skacze w zakresie 1320-1340 MHz, ale nie ma to raczej związku z temperaturą, bo ta nie przekracza 75 stopni. Bardziej od miejsca w grze. Może mieć nawet ponad 80 stopni i będzie trzymać 1340 MHz, a może mieć grubo poniżej 70 i taktowanie będzie skakać. Jak pisałem, zależy to bardziej od gry, czy wręcz od konkretnego miejsca. Czy to normalne zachowanie i karta ustawia taktowania w zależności od potrzeb czy coś jest nie tak? Działa stabilnie, bez artefaktów itd.

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX580GAMING-8GD-rev-10-11-12#kf

Nie powinno skakać taktowanie , powinna być stała wartość.

Na swoim XFX RX580 też tak miałem , pomógł UV karty. Teraz mam stabilnie nie zależnie od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno skakać taktowanie , powinna być stała wartość.

Na swoim XFX RX580 też tak miałem , pomógł UV karty. Teraz mam stabilnie nie zależnie od gry.

Jak to nie powinno? Zarówno zielone jak i czerwone karty korzystają z techniki boost, i dopasowują zegar do aktualnych warunków.

A już w ogóle wahania o 20 MHz to jest wielkie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszenie powerlimitu powinno pomóc, pewnie dochodzi do końca i dlatego tak skacze, uv naturalnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie powinno? Zarówno zielone jak i czerwone karty korzystają z techniki boost, i dopasowują zegar do aktualnych warunków.

A już w ogóle wahania o 20 MHz to jest wielkie nic.

Wydaje mi sie że na rx580 boost działa tylko na kartach nie podkręconych , moja fabrycznie ma OC i ma taktowanie ma stałe 1366Mhz.

Przynajmniej tak mi się wydaje że żaden boost na niej nie działa. Ja ją podkręciłem do 1375 i zrobiłem UV i pięknie trzyma taktowanie.

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło zwiększenie limitu mocy, teraz jest stabilne 1340 MHz. Nie przypuszczałem, że ten limit może być ustawiony za nisko nawet dla standardowego taktowania. No dobra, to niby podkręcona wersja, ale fabrycznie.

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...