Skocz do zawartości
kriszoo

Gigabyte RX 580 - taktowanie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używaną kartę pod tytułem RX 580 8 GB, jak w linku niżej. Problem, a może nie, jest taki, że taktowanie GPU skacze w zakresie 1320-1340 MHz, ale nie ma to raczej związku z temperaturą, bo ta nie przekracza 75 stopni. Bardziej od miejsca w grze. Może mieć nawet ponad 80 stopni i będzie trzymać 1340 MHz, a może mieć grubo poniżej 70 i taktowanie będzie skakać. Jak pisałem, zależy to bardziej od gry, czy wręcz od konkretnego miejsca. Czy to normalne zachowanie i karta ustawia taktowania w zależności od potrzeb czy coś jest nie tak? Działa stabilnie, bez artefaktów itd.

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX580GAMING-8GD-rev-10-11-12#kf

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używaną kartę pod tytułem RX 580 8 GB, jak w linku niżej. Problem, a może nie, jest taki, że taktowanie GPU skacze w zakresie 1320-1340 MHz, ale nie ma to raczej związku z temperaturą, bo ta nie przekracza 75 stopni. Bardziej od miejsca w grze. Może mieć nawet ponad 80 stopni i będzie trzymać 1340 MHz, a może mieć grubo poniżej 70 i taktowanie będzie skakać. Jak pisałem, zależy to bardziej od gry, czy wręcz od konkretnego miejsca. Czy to normalne zachowanie i karta ustawia taktowania w zależności od potrzeb czy coś jest nie tak? Działa stabilnie, bez artefaktów itd.

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX580GAMING-8GD-rev-10-11-12#kf

Nie powinno skakać taktowanie , powinna być stała wartość.

Na swoim XFX RX580 też tak miałem , pomógł UV karty. Teraz mam stabilnie nie zależnie od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno skakać taktowanie , powinna być stała wartość.

Na swoim XFX RX580 też tak miałem , pomógł UV karty. Teraz mam stabilnie nie zależnie od gry.

Jak to nie powinno? Zarówno zielone jak i czerwone karty korzystają z techniki boost, i dopasowują zegar do aktualnych warunków.

A już w ogóle wahania o 20 MHz to jest wielkie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszenie powerlimitu powinno pomóc, pewnie dochodzi do końca i dlatego tak skacze, uv naturalnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie powinno? Zarówno zielone jak i czerwone karty korzystają z techniki boost, i dopasowują zegar do aktualnych warunków.

A już w ogóle wahania o 20 MHz to jest wielkie nic.

Wydaje mi sie że na rx580 boost działa tylko na kartach nie podkręconych , moja fabrycznie ma OC i ma taktowanie ma stałe 1366Mhz.

Przynajmniej tak mi się wydaje że żaden boost na niej nie działa. Ja ją podkręciłem do 1375 i zrobiłem UV i pięknie trzyma taktowanie.

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło zwiększenie limitu mocy, teraz jest stabilne 1340 MHz. Nie przypuszczałem, że ten limit może być ustawiony za nisko nawet dla standardowego taktowania. No dobra, to niby podkręcona wersja, ale fabrycznie.

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...