Skocz do zawartości
wujas777

Jaka TANIA karta do 3440x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

 

Przeglądałem wczoraj duuuużo wątków o podobnej tematyce, jednak większość to rozmowy o tym, czy dana karta pociągnie gry. A ja nie gram. Dostałem nowy monitor z rozdziałką 3440x1440 i potrzebuję teraz nowej karty do starego kompa (i3 3gen 8GB RAM/1600, 512 SSD,) używam go na codzień do netu i filmów, nie gram. I nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy, bo ich nie mam. Wiem, że dla większości z Was to komputer do śmieci, ale on zwykle i tak nie pokazuje większego zużycia procka niż 10% przy tym co robię!

A więc: tania karta która obsłuży 3440x1440, miło by było, gdyby była low profile (ale nie musi). W monitorze mam HDMI i DP.

 

POMOŻECIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi poco ci monitor 4k do przeglądania netu przerost formy nad treścią taka karte polecam najlepiej używke MSI GeForce GTX 970 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

 

Przeglądałem wczoraj duuuużo wątków o podobnej tematyce, jednak większość to rozmowy o tym, czy dana karta pociągnie gry. A ja nie gram. Dostałem nowy monitor z rozdziałką 3440x1440 i potrzebuję teraz nowej karty do starego kompa (i3 3gen 8GB RAM/1600, 512 SSD,) używam go na codzień do netu i filmów, nie gram. I nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy, bo ich nie mam. Wiem, że dla większości z Was to komputer do śmieci, ale on zwykle i tak nie pokazuje większego zużycia procka niż 10% przy tym co robię!

A więc: tania karta która obsłuży 3440x1440, miło by było, gdyby była low profile (ale nie musi). W monitorze mam HDMI i DP.

 

POMOŻECIE?

 

Integra ci nie wystarcza? Tak to bym za gt1030 patrzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowanemu koniowi w zęby nie zaglądam :)

 

Intergra 4000 daje maks 2500x1080 :(

A cos nizej 300PLN? W sumie mam dwa kompy i musze dwie docelowo kupic heh …

Montuje filmy jeszcze czasami na drugim, a do tego nic wielkiego oprócz monitora nie potrzeba (trochę się renderuje, ale to mi nie przeszkadza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa czy używana?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4000 raczej nie wyda 4K, a jak już to 30Hz. Sprawdź najtańsze rozwiązania - już nawet GT710 obsługuje 4K 60Hz, nawet używany GTX1030 byłby najrozsądniejszy (stosunkowo wydajna i łatwo dostępna jako LP), RX550 LP są za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta może być używana to rozglądałbym się za R7 260/260x ewentualnie czasem idzie dostać 270 do tej kwoty. Natomiast jeśli ma być karta od zielonych prawdopodobnie coś pokroju GTX-a 950/960.

Edytowane przez Xei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta od zielonych prawdopodobnie coś pokroju GTX-a 950/960.

tylko do wyświetlania pulpitu gt 710

to najtańsza chyba opcja

 

ponadto na stronie nvidi podają ża gtx 750/750ti i gtx 650ti/660 obsługują

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi poco ci monitor 4k do przeglądania netu przerost formy nad treścią taka karte polecam najlepiej używke MSI GeForce GTX 970 4GB

 

3440x1440 to nie 4k tylko ultrawide 21:9

 

Darowanemu koniowi w zęby nie zaglądam :)

 

Intergra 4000 daje maks 2500x1080 :(

A cos nizej 300PLN? W sumie mam dwa kompy i musze dwie docelowo kupic heh …

Montuje filmy jeszcze czasami na drugim, a do tego nic wielkiego oprócz monitora nie potrzeba (trochę się renderuje, ale to mi nie przeszkadza)

 

Przez miesiac korzystałem z integry na moim monitorze 3440x1440 i mogłem ustawić natywną rozdziałke.. nie było żadnych problemów z wyswietlaniem obrazu/oglądania filmów,yt..

 

Do 300zł jesteś w stanie kupić jakiegoś gtx'a 960 i bez problemu pograsz w jakieś mniej wymagające gry...

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO super - dzięki za tipy - widze ze jednak dobrze myslalem, ze ciężko będzie zejść poniżej 300pln - gt710 kosztuje polowe tego - pewnie kupie jedna gt710 i jedna mocniejsza (1030 albo 960)

 

Dzieki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jak to? 2 karty w jednym kompie?

 

Jeśli tak to kup jedną mocniejszą ;)

 

[...]

A cos nizej 300PLN? W sumie mam dwa kompy i musze dwie docelowo kupic heh …

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO super - dzięki za tipy - widze ze jednak dobrze myslalem, ze ciężko będzie zejść poniżej 300pln - gt710 kosztuje polowe tego - pewnie kupie jedna gt710 i jedna mocniejsza (1030 albo 960)

 

Dzieki wszystkim za pomoc!

 

 

Zdecydowalem się w końcu na GT1030 - powiem szczerze, ze ponieważ to sa w sumie starawe karty, ich opisy nawet na stronach producenta sa słabe - mowie o sprawie rozdzielczości. Albo jej nie ma wcale podanej, albo nie podaja czestotliwosci wyświetlania, albo okazuje się, ze np. trzeba uzyc dwóch kabli HDMI żeby uzyskac 4K albo cos w okolicy. GT710 ma 3440 tylko przy niskich częstotliwościach rzedu 24Hz! Myslalem o GT750 ale i cenowo idzie to w gore i z opisow nie wynika ze ona obsluzy dobrze potrzebne mi rozdzielczości. Problem chyba w tym, ze producenci (jak i użytkownicy tego forum!) skupiali się kiedyś przede wszystkim na wydajności karty w grach, a nie na uzyskaniu wielkich rozdzialek. I przy takich starych kartach można się chyba z tym naciac - co wlasnie nieomieszkam wspomnieć dla innych takich jak ja, co niby tylko potrzbuja rozdzialke do pulpitu, ale mogą się na taniej jednak przejechać finalnie. Pewnie jakbym miał nowego procka to wlasnie integra by to już obsluzyla wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650ti była najtańsza, obsługuje 4k w 60hz. Cena tak na oko 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem się w końcu na GT1030 - powiem szczerze, ze ponieważ to sa w sumie starawe karty, ich opisy nawet na stronach producenta sa słabe - mowie o sprawie rozdzielczości. Albo jej nie ma wcale podanej, albo nie podaja czestotliwosci wyświetlania, albo okazuje się, ze np. trzeba uzyc dwóch kabli HDMI żeby uzyskac 4K albo cos w okolicy. GT710 ma 3440 tylko przy niskich częstotliwościach rzedu 24Hz!

 

To nie problem karty tylko kabli, GT710 nie ma DP więc jak chcesz przesłać te 3440x1440 przy 60Hz? W starym laptopie miałem GTX960M ale że było tylko HDMI to maks co mogłem odpalić to 3440x1440 @50Hz. Przejrzyj manual swojego monitora i będziesz miał listę obsługiwanych rozdzielczości i odświeżania w zależności od złącza, 3440x1440 przy 60Hz będzie dopiero po DP

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem karty tylko kabli, GT710 nie ma DP więc jak chcesz przesłać te 3440x1440 przy 60Hz? W starym laptopie miałem GTX960M ale że było tylko HDMI to maks co mogłem odpalić to 3440x1440 @50Hz. Przejrzyj manual swojego monitora i będziesz miał listę obsługiwanych rozdzielczości i odświeżania w zależności od złącza, 3440x1440 przy 60Hz będzie dopiero po DP

 

Racja - a ta cholerna gt1030 tez nie ma DP - kur...e i o tym tez nie pomyslalem. :(

Czyli tak naprawdę rada dla mnie powinna brzmieć: Bierz dowolna karte, która obsluguje taka rozdzielczość i ma DP żeby mieć dodatkowo czestotliwosc :( - mój monitor obsluguje freesynca, ale karty z tym sa dla mnie za drogie, a chyba bylyby jednak najlepszym mimo wszystko rozwiązaniem.

Edytowane przez wujas777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - a ta cholerna gt1030 tez nie ma DP - kur...e i o tym tez nie pomyslalem. :(

Czyli tak naprawdę rada dla mnie powinna brzmieć: Bierz dowolna karte, która obsluguje taka rozdzielczość i ma DP żeby mieć dodatkowo czestotliwosc :( - mój monitor obsluguje freesynca, ale karty z tym sa dla mnie za drogie, a chyba bylyby jednak najlepszym mimo wszystko rozwiązaniem.

 

hdmi 2.0 obsługuje 4k 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - a ta cholerna gt1030 tez nie ma DP - kur...e i o tym tez nie pomyslalem. :(

Czyli tak naprawdę rada dla mnie powinna brzmieć: Bierz dowolna karte, która obsluguje taka rozdzielczość i ma DP żeby mieć dodatkowo czestotliwosc :( - mój monitor obsluguje freesynca, ale karty z tym sa dla mnie za drogie, a chyba bylyby jednak najlepszym mimo wszystko rozwiązaniem.

 

1030 może mieć też DP, zależy od wersji, wymień ;)

 

hdmi 2.0 obsługuje 4k 60Hz

 

Ale monitor musi mieć 2.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale monitor musi mieć 2.0 ;)

Sugerujesz że są monitory 4k do których nie można podłączyć kabla który przesyła 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWQHD to nie 4k, jakieś ponad 3 mln pikseli różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że są monitory 4k do których nie można podłączyć kabla który przesyła 4k?

 

Nie tyle sugeruje, co dokladnie to napisal :lol2:

4K60Hz oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że są monitory 4k do których nie można podłączyć kabla który przesyła 4k?

 

Nie tyle sugeruje, co dokladnie to napisal :lol2:

4K60Hz oczywiscie.

 

Nie interesuje mnie 4k bo mowa o 1440p w ultrawide, było to już pisane kilka razy ale dalej macie ciężko z pojęciem tego ;)

 

Przykładowo mój dell w 3440x1440 przez stare HDMI odpali tylko w 50Hz, wiele monitorów jest tak skrzywdzonych

A 34GK950F przez HDMI 2.0 da radę tylko 85Hz (z maksymalnych 144), więc ogólnie póki nie ma HDMI 2.1 to tylko DP jest słusznym wyborem, aczkolwiek do samego 60Hz przy dobrej konfiguracji HDMI 2.0 da radę

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - jako male podsumowanie - kupiłem używaną kartę AMD Radeon R5 340X 2GB - ona ma wyjścia DVI (mała rozdziałka) i DP do 4096x2160 - Działa bez problemu - cena z alledrogo 130PLN - robi to co potrzebuję, działa na 60Hz po DP - HDMI w mojej nie ma. Dodam, ze karta jest zasilana prosto z szyny bez dodatkowych kabelkow, co przy moim starym zasilaczu i starej plycie, tez było dość ważne.

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim.

 

http://www.gpuzoo.com/GPU-AMD/Radeon_R5_340_OEM.html

 

Kolejne uzupełnienie dla zainteresowanych - niestety karta nie daje rady przy wyświetlaniu filmow YT 2K - o 4K nie ma co marzyc. Slabo.

Edytowane przez wujas777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie napisać, żebyś szukał karty z DP 1.4 najlepiej. Albo HDMI w wersji jaką ma Twój monitor, czyli pewnie HDMI 2.0.

 

Zarówno DP1.4 jak i HDMI 2.0 nie jest wcale oczywiste w najtańszych kartach. Ale na szczęście trafiłeś.

 

 

Tam chyba jest DP 1.2 jak zmieściło się WQHD 60Hz na DP1.2 to gratki :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...