Skocz do zawartości
TeodorekTraktorek

RT-AC66U router

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź własności karty w mendżerze urządzeń, może 2.4 ghz zamiast 5

 

ewentualnie polecenie w cmd w trybie administratora

 

netsh wlan show interface

 

polecenie sprawdż w sieci, nie jestem pewien bo nie mam wlan i nie używam; wlan=wifi lan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam szybki router w bloku, łacze mam od www.airmax.pl po kablu śmiga mi doskonale

http://speedomat.pl/results/?id=09abaza

po 500megabitow, niestety na wifi mimio kary szybkiej w lapku ac sygnalu ok, mam tylko polowe ok 250mega bitów

 

ktoś moze ma jakiś pomysł?

 

pozdrawiam

Teo

 

Która to jest wersja routera? RT-AC66U czy RT-AC66U_b1, ten nowszy jest wyposażony w szybszy CPU, mimo wszystko po Wi-Fi powinno pójść pełne łącze. Jaka karta w laptopie jest zainstalowana?

 

sprawdź własności karty w mendżerze urządzeń, może 2.4 ghz zamiast 5

 

Raczej nie, 2.4 GHz stawia limit sporo niżej, w okolicach 60-90 Mbps w zależności od sprzętu i warunków.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale chyba na n, nie ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale chyba na n, nie ac

 

Przy 802.11N wydaje mi się że też transfer byłby niższy, N450 jest w stanie przepchać w okolicach 120-150 Mbps, jak dla mnie wszystko pracuje w paśmie AC, tylko karta w laptopie najpewniej jest wyposażona w podstawowe radio AC 433Mb/s, ewentualnie AC 887Mb/s, ale producent poskąpił i dał tylko jedną antenę zamiast dwóch, widziałem już takie przypadki, brak drugiej anteny w sprzęcie odbiorczym przy odległości 30m od routera potrafi spokojnie ograniczyć transfer nawet o ponad 100 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która to jest wersja routera? RT-AC66U czy RT-AC66U_b1, ten nowszy jest wyposażony w szybszy CPU, mimo wszystko po Wi-Fi powinno pójść pełne łącze. Jaka karta w laptopie jest zainstalowana?

 

 

 

Raczej nie, 2.4 GHz stawia limit sporo niżej, w okolicach 60-90 Mbps w zależności od sprzętu i warunków.

 

 

To uzywany paro letni za 200zł kupiony na olx :) więc pewnie stary

operator to www.airmax.pl, karta w lapie to AC

chyba go sprzedam i kupie po prostu nowy, skoro ten wolniejszy ma procesor tego nie wiedzialem ze sa rozne modele, po lanie śmiga mi super wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uzywany paro letni za 200zł kupiony na olx :) więc pewnie stary

operator to www.airmax.pl, karta w lapie to AC

chyba go sprzedam i kupie po prostu nowy, skoro ten wolniejszy ma procesor tego nie wiedzialem ze sa rozne modele, po lanie śmiga mi super wszystko

Za mało informacji podajesz, najtańsze karty AC realnie właśnie się kończyły w okolicach 250 Mbps, przez co wymienisz router i nie zyskasz nic. Nawet starszy AC66U oferuje więcej niż limit jaki u Ciebie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...