Forum PCLab.pl: Buczace glosniki Creative - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Buczace glosniki Creative

#1 Użytkownik jest niedostępny   hipstr 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Grudzień 2019 - 10:44

Witam, otoz moj problem polega na tym ze glosniki bucza, model to Creative A120. Nie trzeba ich nawet podpinac do komputera wystarczy ze podepne glosnik do kolumny i wydaje on dzwiek buczenia, zaden dzwiek muzyki nie jest slyszalny. Czytalem troche o tym i probowalem zmieniac gniazdka, odwracac wtyczki, podpinac do telefonu i wszedzie wystepuje ten sam efekt.

Dodam ze z tylu wychodza kable jeden pod nazwa source, drugi sub. Ten sub wlasnie brzeczy po podpieciu, z tym source nie ma zadnych dzwiekow buczenia.

Moje pytanie brzmi czy glosnik jest uszkodzony? Jesli jest to skomplikowana naprawa chcialbym zapytac czy glosnik bluetooth moglby rozwiazac sprawe i nie powodowac takich zaklocen? (o ile jest to ich wina).

Dodam ze nie jestem jakims wymagajacym uzytkownikiem, na codzien uzywam sluchawek, ale chcialbym obejrzec czasem film albo posluchac muzyki na w miare przyzwoitym poziomie. Bylbym wdzieczny za jakies porady, dzieki.

#2 Użytkownik jest niedostępny   marjanoos 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 10:59

Brumienie/buczenie raczej oznacza uszkodzenie wzmacniacza (który znajduje się w subwooferze) w tym przypadku.

#3 Użytkownik jest niedostępny   hipstr 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 11:09

Czyli w takim przypadku chyba pozostaje wymiana? Te głośniki nie bardzo mam w co wpiąć żeby je sprawdzić samodzielnie, ale chyba to byłoby dobre na początek?

A co sądzisz o głośniku bluetooth do domowego użytku, czy bardzo ustępują one tym 2.0/2.1? Juz mam troche dosc tych kabli :D

Chce tylko posłuchać muzyki od święta i obejrzeć film żeby uszy nie krwawiły jakoś :E

#4 Użytkownik jest niedostępny   marjanoos 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 11:11

Zobacz posthipstr, o 06 Grudzień 2019 - 12:09, napisał(a):

Czyli w takim przypadku chyba pozostaje wymiana? Te głośniki nie bardzo mam w co wpiąć żeby je sprawdzić samodzielnie, ale chyba to byłoby dobre na początek?

A co sądzisz o głośniku bluetooth do domowego użytku, czy bardzo ustępują one tym 2.0/2.1? Juz mam troche dosc tych kabli :D

Chce tylko posłuchać muzyki od święta i obejrzeć film żeby uszy nie krwawiły jakoś :E

To jedne z najtańszych głośników komputerowych na rynku. Jakakolwiek naprawa jest nieopłacalna. Jeśli chodzi o głośniki bluetooth, to żaden nie będzie miał tyle basu.

#5 Użytkownik jest niedostępny   hipstr 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 11:15

No fakt, jedyne byly dostepne w jakiejs stacjonarce i w sumie nie gniewam sie ze sie zepsuly. Chcialem tylko wyeliminowac to ze sa niesprawne bo slyszalem jakies opowiesci o instalacji elektrycznej itp. Mi one dzialaly jeszcze pol roku temu, takze nic sie nie zmienilo, jedynie moja karta graficzna chyba ze to w niej jeszcze nalezy szukac :D

#6 Użytkownik jest niedostępny   marjanoos 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 14:33

Zobacz posthipstr, o 06 Grudzień 2019 - 12:15, napisał(a):

No fakt, jedyne byly dostepne w jakiejs stacjonarce i w sumie nie gniewam sie ze sie zepsuly. Chcialem tylko wyeliminowac to ze sa niesprawne bo slyszalem jakies opowiesci o instalacji elektrycznej itp. Mi one dzialaly jeszcze pol roku temu, takze nic sie nie zmienilo, jedynie moja karta graficzna chyba ze to w niej jeszcze nalezy szukac :D

Tzn. instalacja elektryczna też może powodować brumienie, tworzy się tzw. pętla masy. Tylko w tym przypadku chyba kabel zasilający nie jest uziemiony, więc ten powód raczej odpada.

#7 Użytkownik jest niedostępny   hipstr 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Grudzień 2019 - 18:46

Czyli to moge odrzucić? Chciałbym kupić nowe głośniki ale z tyłu głowy mam, że mogą buczeć i wywale kase w błoto.Glosnik nie musi byc nawet podlaczony zeby buczało wystarczy ze wepne ten kabel sub do tylnego wejscia, telefonu lub komputera i buczy.

Strona 1 z 1