Skocz do zawartości
n1nja96

Buczace glosniki Creative

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoz moj problem polega na tym ze glosniki bucza, model to Creative A120. Nie trzeba ich nawet podpinac do komputera wystarczy ze podepne glosnik do kolumny i wydaje on dzwiek buczenia, zaden dzwiek muzyki nie jest slyszalny. Czytalem troche o tym i probowalem zmieniac gniazdka, odwracac wtyczki, podpinac do telefonu i wszedzie wystepuje ten sam efekt.

 

Dodam ze z tylu wychodza kable jeden pod nazwa source, drugi sub. Ten sub wlasnie brzeczy po podpieciu, z tym source nie ma zadnych dzwiekow buczenia.

 

Moje pytanie brzmi czy glosnik jest uszkodzony? Jesli jest to skomplikowana naprawa chcialbym zapytac czy glosnik bluetooth moglby rozwiazac sprawe i nie powodowac takich zaklocen? (o ile jest to ich wina).

 

Dodam ze nie jestem jakims wymagajacym uzytkownikiem, na codzien uzywam sluchawek, ale chcialbym obejrzec czasem film albo posluchac muzyki na w miare przyzwoitym poziomie. Bylbym wdzieczny za jakies porady, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brumienie/buczenie raczej oznacza uszkodzenie wzmacniacza (który znajduje się w subwooferze) w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim przypadku chyba pozostaje wymiana? Te głośniki nie bardzo mam w co wpiąć żeby je sprawdzić samodzielnie, ale chyba to byłoby dobre na początek?

 

A co sądzisz o głośniku bluetooth do domowego użytku, czy bardzo ustępują one tym 2.0/2.1? Juz mam troche dosc tych kabli :D

 

Chce tylko posłuchać muzyki od święta i obejrzeć film żeby uszy nie krwawiły jakoś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim przypadku chyba pozostaje wymiana? Te głośniki nie bardzo mam w co wpiąć żeby je sprawdzić samodzielnie, ale chyba to byłoby dobre na początek?

 

A co sądzisz o głośniku bluetooth do domowego użytku, czy bardzo ustępują one tym 2.0/2.1? Juz mam troche dosc tych kabli :D

 

Chce tylko posłuchać muzyki od święta i obejrzeć film żeby uszy nie krwawiły jakoś :E

 

To jedne z najtańszych głośników komputerowych na rynku. Jakakolwiek naprawa jest nieopłacalna. Jeśli chodzi o głośniki bluetooth, to żaden nie będzie miał tyle basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jedyne byly dostepne w jakiejs stacjonarce i w sumie nie gniewam sie ze sie zepsuly. Chcialem tylko wyeliminowac to ze sa niesprawne bo slyszalem jakies opowiesci o instalacji elektrycznej itp. Mi one dzialaly jeszcze pol roku temu, takze nic sie nie zmienilo, jedynie moja karta graficzna chyba ze to w niej jeszcze nalezy szukac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jedyne byly dostepne w jakiejs stacjonarce i w sumie nie gniewam sie ze sie zepsuly. Chcialem tylko wyeliminowac to ze sa niesprawne bo slyszalem jakies opowiesci o instalacji elektrycznej itp. Mi one dzialaly jeszcze pol roku temu, takze nic sie nie zmienilo, jedynie moja karta graficzna chyba ze to w niej jeszcze nalezy szukac :D

 

Tzn. instalacja elektryczna też może powodować brumienie, tworzy się tzw. pętla masy. Tylko w tym przypadku chyba kabel zasilający nie jest uziemiony, więc ten powód raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to moge odrzucić? Chciałbym kupić nowe głośniki ale z tyłu głowy mam, że mogą buczeć i wywale kase w błoto.Glosnik nie musi byc nawet podlaczony zeby buczało wystarczy ze wepne ten kabel sub do tylnego wejscia, telefonu lub komputera i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...