Skocz do zawartości
Zas

Szum w słuchawkach podłączonych do PC

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretnie do mojego nowego G5, chociaż jak dobrze pamiętam szumiały też na Xonarze, może mniej, a moze nie...

I dlatego mam pytanie - czy to normalne, ze proste doki (jakieś Philipsy, nie pomnę modelu, kosztowały stówę z dekadę temu :E) będą szumieć podpięte do źródła typu karta dźwiękowa/zewnętrzny DAC? Czy to wynika z "mocy" źródła, czy z jego niedoskonałości? Podpięte do telefonu też w sumie szumią, ale o wiele wiele ciszej.

 

To kwestia jakości słuchawek czy tylko impedancji?

W sumie używam słuchawek tylko do telefonu, ale ciekawi mnie, czy takie np SoundMagic E50 albo E80 z impedancją 50/64 Ohm szumiałyby mniej, czy to kwestia jeszcze innych parametrów albo jednak karty/DAC?

 

Wiem, że do PC używa się wielkich nausznych z impedancją pewnie od 100 w górę :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

impedancja słuchawek nie ma nic do szumu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ma chyba do osiąganej głośności? To myślałem, że do głośności szumu też. :)

Czyli co, G5/Xonar są/były tak zwalone, że sieją szumem w słuchawkach gorzej niż np. moja Xperia XZ1? Bo chyba nie w każdych słuchawkach i nie zawsze słychać głośny szum, gdy nic nie odtwarzamy?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie słyszałem szumów na żadnych posiadanych przeze mnie słuchawkach na SBX E5, a miałem przyjemność pobawić się tym zacnym DAC przez ponad miesiąc, a to podobne konstrukcje. Oczywiście jak słuchałem muzyki na IEMach to przełącznik był przestawiony na niską impedancję, a przy dużych prądożernych słuchawkach na wysoką. Czy słuchawki mogą "pierdzieć" lub szumieć przy źle dobranej impedancji? Oczywiście że tak. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jednostajny szum, gdy nic nie jest odtwarzane, przełącznik "gain" oczywiście na low. :E

 

No ja osobiście podejrzewam słuchawki, tylko zastanawiam się, czy faktycznie są modele tak słabe (np. te moje Philipsy albo jakieś marketówki za 20 zł), że np. będą szumieć na każdym wzmacniaczu słuchawkowym?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde ciężko udzielić odpowiedzi, dawno nie siedziałem na "gównianych" słuchawkach :E Może w poniedziałek podskoczę do sklepu i kupie jakieś słabiaki do 50 pln. i napisze jak grają i czy występuje szum na różnych źródłach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż takiego poświęcenia to nie oczekuję :E

Jak nikt nie wie, to trudno, może coś w sieci uda się wyszperać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szumi to raczej problem ze sprzętem - uziemieniem. Wadliwa karta dźwiękowa tak na 80%.

 

Słuchawki nie moga szumieć, wydwać dźwięków jak nie ma nic na źródle sygnału. Mogą być trzeski jak masz uszkodzony kabel ale nie szumy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem jakieś gówno słuchawki dodawane to telefonu i szumią kilka razy ciszej. O ile szum na tych Philipsach wyłapuję od razu pomimo pracującej w łazience pralki i szumu komputera, o tyle na tych drugich wyraźnie słyszę dopiero różnicę pomiędzy podpiętymi i wypiętymi słuchawkami, sam szum jest bardzo subtelny.

 

Chociaż impedancja faktycznie chyba nie ma znaczenia, a na pewno nie ma znaczenia ustawienie mocy wzmacniacza, w końcu chodzi o szum tła gdy nic w słuchawkach nie gra.

 

Pytanie tylko, czy to wina słuchawek - ale to teoretycznie lepsze Philipsy szumią mocniej - czy układu - i im lepsze słuchawki, tym bardziej słychać ze coś jest nie tak. O ile te Philipsy faktycznie są lepsze, dekadę temu mogły być droższe niż gratis od Sony do smartfona, ale czy to coś znaczy? :E

 

Nie ma też zwiększonego szumu w głośnikach, szumią cicho tak samo jak z Xonarem (Edki ponoć tak mają, i tak są ciszej niż np. moje wcześniejsze Modecomy :)).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gówno słuchawki z telefonu szumią ciszej, bo pewnie częstotliwość szumu jest już gdzieś na zakresie spadającego wykresu :D

 

Jakby to były słuchawki, to inna para nie szumiała by wcale a nie ciszej.. no dobra może przesadzam, jak wsadzisz jakieś drewno totalne bez zakresu to może zamilknie szum.

 

Może inaczej, miałem 3 płyty gdzie szumiały mi słuchawki. W tym co ciekawe jedna płyta szumiała na tylnym wyjściu druga na przednim. Aktualnie mam już drugą płytę gdzie nie szumi nic.

 

Mam też wzmacniacz chiński, który szumi nawet na BT ( przez chwilę po zakończeniu wydawania dźwięków i milknie jak nie dostaje sygnału do grania to przechodzi chyba w czuwanie, szum ustaje ). Na kablu chinol szumi cały czas. Ale nie ma tragedii. Testowałem też mini wieżę za grosze TEAC to szumiała 5 razy głośniej :D Ale mam też starą miniwieżę Samsunga MAX430 która nie szumi praktycznie wcale. Chyba że pokrętło od głośności ustawię na grubo ponad połowę gdzie normalnie używam na 1/4 do 1/3 głośności.

 

Tak więc sprawny sprzęt nie może szumieć.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "sprawny"? Wnioskuję, że nie chodzi ci o "niezepsuty" tylko "dobrej jakości" - w końcu słuchawki szumiały ci na trzech płytach, wzmaku i wieży :hmm:

 

Tutaj chyba podobny przypadek z tanim SB Play!, ponoć słuchawki z wyższą impedancją nie przenoszą "hissu" :hmm:

 

https://blog.vortigaunt.net/fix-the-weird-audio-and-the-hiss-noise-sound-blaster-play-3/

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dwóch płytach i jednym wzmaku plus wszystkich telefonach słuchawki nie szumią.

 

Chiński wzmak to bubel więc nawet najlepiej wykonany będzie szumiał.

 

Stary wzmak TEAC był najwyraźniej już uszkodzony.

 

Trzy płyty z ALC 1150 1220 miały słaba konstrukcje druku plus nietrafiona jakość w rozrzucie. Nadawały się na zwrot 14dni.

 

Normalny nie uszkodzony sprzęt nie szumi. Słuchawki z wąskim pasmem obcinające częstotliwość szumu to jak puder na syfa.

 

Czasem masz jeszcze ten szum przez problemy z uziemieniem i pętla mas. Łatwo to sprawdzić puszczając sygnał optykiem jak masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niby mam, rozumiem ze jeśli to problem z prądem, to nic nie powinno szumieć po optyku? Tyle że G5 to DAC USB, a nei podpięty do gniazdka w ścianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz też optyka. Możesz to podpiąć do telefon albo pod TV i sprawdź czy szumi. Pewnie uwalony wzmacniacz jest.. zobacz też same słuchawki pod TV i pod tel jeśli podejzewasz je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dodam, ze znalazłem pudełko od tych słuchawek Philipsa, to SHE 9550 (dla bass-headów, ale brałem ładniejsze, jestem usprawiedliwiony! :E), mają według producenta ;) impedancję 16 Om. Do tego 50 mW maksymalna moc wejściowa, czułość 105 dB i zakres częstotliwości od 6-23 500 Hz.

Te od komórki to Sony MH750, danych w sieci w sumie brak, choc na jakichś stronach piszą, że niby też 16 Om, zakres do 22 000 Hz

 

Pisałem już, że z telefonem nie szumią. :)

Szumią podpięte pod gniazdo słuchawkowe (czyli to ze wzmacniaczem), podpięte po line-out z tyłu karty nie szumią...

 

To co, wysyłać na gwarancję?

 

Tutaj cytat z recki G5 na forum Head-Fi. Sam nie wiem, on raczej sugeruje, że wzmaki tak mają? :hmm:

"Output impedance on the headphone jacks is between 2.2 and 2.4 ohms, pretty ideal for most headphones except the most sensitive IEMs. Speaking of IEMs, my Custom Art CIEMs and entry-level RHA IEMs pick up a little background hiss (less than the X7) that is easy to ignore once the audio starts, with no hiss for my 32 ohm Oppo PM-3 or V-MODA M-100"

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz na gwarancje lub zwrot 14dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ma podobne zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten temat i aż boli czytanie takiej dezinformacji.

 

1. Szumi każdy sprzęt elektroniczny. Mniej lub bardziej, ale każdy. samo stricle szumienie nie jest wadą, może wynikać z niedoskonałości samej ukladu, albo łapania syfu po drodze i jedynie go wzmacniacz, ale często jest objawem sporego wzmocnienia. Do tego dochodzi fakt, że dwa urządzenia o tym samym odstępie sygnału od szumu mogą mieć poziom szumu -dziesiąt razy większy od siebie. Jedno urządzenie to może być telefon który ma bardzo słabe wyjście które napędza tylko słuchawki dokanałowe, a drugie to duży wzmacniacz głośnikowy.

 

2. Słuchawki nie szumią, bo niby jak miałyby to robić. Szum to po prostu zakłócenia o szerokim spektrum które słuchawki odtwarzają tak jak każde inne pasmo. Impedancja sama z siebie nie ma wpływu na głośność szumu, tylko efektywność słuchawek. Czym większa efektywność, tym słuchawki uzyskują większą głośność z tego samego poziomu sygnału, włącznie z szumem. Dokanałówki, ze względu na umiejscowienie ich w uchu zawsze mają dużą efektywność przez co szumienie elektroniki jest na nich najbardziej uciążliwe. Niską impedancje stosuje się po to, żeby osiągnąć jak największą moc ze źródeł z niskim sygnałem wyjściowym, np telefony. Pewna korelacja efektywności z głośnością jest, ale nie mają na siebie bezpośredniego wpływu.

 

3. Z szumieniem nic nie zrobisz. Możesz kupić lepszą kartę dźwiękową która powinna trochę pomóc, albo kupić duże i lepsze słuchawki, które ze względu na mniejszą efektywność będą odtwarzały szum ciszej.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki syf łapie po drodze optycznej DAC za 500zl? Przepraszam, po USB.. Zewnętrzny DAC po cyfrowym USB.

 

Jak głośno musiałyby być nastawione słuchawki/wzmocnienie, aby Stosunek sygnału do szumu 120dB zaczął dokuczać?

 

Jak drogi DAC trzeba kupić, żeby słuchawki przestały szumieć? Zas zobacz czy szumi też na integrze, pewnie nie.. więc integra lepsza niż DAC za 500pln? Bo na telefonie nie szumią czyli ten już wiemy, że jest lepszy :D

 

 

 

Tutaj jednemu gościowi szumiało, jak miał włączony mikrofon wbudowany w DACa. Drugiemu szumi jedna słuchawka.

 

 

Mnie aż boli, jak czytam bzdurne tłumaczenie uszkodzonego sprzętu.

 

Jest też niewielka szansa że szumi bo słuchawki są za czułe do tej karty. Łatwo to zweryfikować podpinając coś mniej czułego, ale nie ze śmietnika za 10pln.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. cyfrowość USB kończy się na formie podawania informacji. to jest dalej połączenie galwaniczne z jednoczesnym przesyłem zasilania i masy.

 

2. 120dB odnosi się do suchych parametrów przetwornika zastosowanego w G5(sam logitech o tym wspomina). Ani sam przetwornik, ani tym bardziej G5 nie osiągają takiej dynamiki, ale nie o to tutaj chodzi.

 

3. pomyliłem wątek z innym gdzie autor miał wewnętrzną kartę.

To jest bardziej kwestia priorytetów. Podłącz efektywne pchełki pod nawet super drogi sprzęt i odkręć głośność do końca skali(regulacja cyfrowa ma taką wadę, że nie ścisza szumów tła). Będą szumieć.

Po prostu wyjście słuchawkowe ma ustawione większe wzmocnienie sygnału niż wyjście liniowe, bo taka jego idea, żeby napędzać duże wysokoohmowe słuchawki, przez co jednocześnie wzmacnia wszelkie szumy które i tak tam są. Do tego pchełki które z jednego 1mW osiągają 105dB i mamy tego efekt.

 

Sporo powie podłączenie G5 pod laptopa, albo nawet powerbanka.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pisząc "głośność" miałem na myśli dokładnie to, że być może przy niskiej impedancji słuchawek teoretycznie nawet słaby sygnał szumu będzie na nich stosunkowo głośno słyszalny.

 

Czemu powerbank miałby pomóc? Test na to, czy szum idzie po USB i jest wzmacniany na wyjściu słuchawkowym?

 

Pytanie właśnie, czy na takim wzmaku i słuchawkach szum "powinien" być słyszalny (bo np. sprzęt wzmacnia typowe zakłócenia, które są nie do wychwycenia dopiero na słuchawkach trudniejszych do napędzenia" - stąd nie słychać ich na line out albo wzmacniacz "szumi sam z siebie" i trzeba do niego podłączyć coś nieczułego na ten szum), czy też jednak nie powinien (bo jednak wzmacniacz jest dedykowany także pod słuchawki o niskiej impedancji, czyli nie powinien generować szumu, a zbierane z otoczenia zakłócenia chyba "szły by po kablu" także z line-out do głośników i tam wzmacniałby ich sygnał wzmacniacz wbudowany w głośniki, a skoro się tak nie dzieje, to nie jest wina zakłóceń z otoczenia)

 

Edit - integry nie chce mi się od nowa włączać, ale chyba spróbuję :E Cholera, nie pamiętam, czy szumiały na Xonarze, a jak mi padły głośniki w tamtym roku to trochę używałem tych samych słuchawek z Xonarem właśnie... ale chyba szumiały. No ale wewnętrzna karta, zakłócenia z wnętrza PC... Z tym ze Xonar nie miał wzmacniacza, Asus Prime Pro chyba jakiś ma...

 

No właśnie nic mniej czułego nie mam. :( Lepsze słuchawki miałem w sumie kupić, ale w sumie mało ich używam i tak się bujam, bo po co wydać te 150-250 zł na Jakieś Sound Magic czy inne Brainwavz to jakoś ciągle mi się nie chce, zawsze jakiś pilniejszy wydatek się trafia.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak, że skoro nie słyszysz szumu, to go tam nie ma. Jest, tylko jest o tyle słabszy, że jest poniżej progu słyszenia na tych słuchawkach. na słuchawkach które mają 115dB pewnie byś usłyszał.

 

Sam stricle uklad wzmacniacza nie szumi. Mógłbym Ci tak przerobić g5, że wyjście liniowe bardziej by szumiało od wyjścia słuchawkowego. Syf ukladów cyfrowych oraz od PCta, to sygnał dziesiątki razy większy od szumów własnych układów wzmacniających.

 

Podłączenie pod integre oraz innych słuchawek nie da innego niż oczekiwanego efektu. Integra tak naprawdę ma wyjścia liniowe o małym wzmocnieniu, a inne słuchawki o mniejszej efektywności (nawet za 10tys) nie będą szumieć. Nic tutaj nie odkryjesz. Pasmo sluchawek też nie ma znaczenia, bo szum ma baaardzo szerokie spektrum.

 

Podłącz sobie g5 pod laptopa, albo nawet powerbanka(zasilacz telefoniczny) i posłuchaj wtedy.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wzmocnienie chyba jest regulowane w takim DACu. Przynajmniej u mnie tak jest na integrze i xonarze. Tylko nie wiem do końca na jakiej zasadzie.

 

Ja bym wpiął jakieś słuchawki pożyczone nawet od znajomego na pół godziny. 32-64ohm taki standardzie. Jak dalej szumi to karta na gwarancję.

 

I sprawdź ten mikrofon co się dzieje po wyłączeniu.

 

Swoją drogą po co kupiłeś taki DAC do Twoich słuchawek to nie ogarniam do końca. Sto razy lepiej sprawdziłby się jakiś SMLS Idea np.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem go pod ładowarkę telefoniczną. Szum jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wzmocnienie chyba jest regulowane w takim DACu. Przynajmniej u mnie tak jest na integrze i xonarze. Tylko nie wiem do końca na jakiej zasadzie.

Regulacja jest właśnie cyfrowa, więc nie robi niz szumem, bo wzmacniacz operuje dalej na tym samym wzmocnieniu ustalonym przez rezystory.

 

podłączenie innych słuchawek niczego nie zmieni! nawet gdyby soundlaster był uwalony, to podłączenie mniej wydajnych słuchawek(lub nawet o tej samej efektywności, a większej impedancji) zmniejszy szumy. Tak będzie zawsze i niczego tutaj nie wymyślisz.

 

No to ten typ tak ma. Bardzo możliwe, ze ten szum jest generowany przez przetwornicę od ujemnego napięcia, więc nic z tym nie zrobisz. Kupić po prostu duże sluchawki które będą grać lepiej i nie będą tak wrażliwe na szum tła i tyle.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...