Skocz do zawartości
Zas

Szum w słuchawkach podłączonych do PC

Rekomendowane odpowiedzi

DAC kupiłem pod głośniki :E Te słuchawki podpiąłem tak z ciekawości no i odkryłem...

Mikrofon w systemie wyłączony, tak jak line-in i what you hear.

Chyba że trzeba by jeszcze tym ichnim softem...

 

Tak jak mówię, podłączyłem go pod ładowarkę - bo przecież nie muszę niczego odtwarzać tak naprawdę by spradzic, czy jest szum - no i szumi tak samo.

 

To co, albo zakłócenia z sieci, albo jednak z wnętrza G5? Tylko normalne czy anormalne. :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na razie szumią Ci dwie pary słuchawek na tym DACu. Nawet jak go podepniesz pod zasilanie z innego źródła?

 

Te same słuchawki nie szumią na wyjściu z daca bez wzmacniacza oraz na telefonie. Pewnie na płycie też nie będą szumieć.

 

Szkoda, że nie szumi Ci tylko jedna słuchawka jak u gościa z tamtego tematu, byłoby łatwiej stwierdzić czy jest OK czy NOK ;)

 

 

Powiem więcej, jeśli nie masz 10-15 lat tylko ze 25 albo ponad 30, to szum w sluchawkach nie powinien być słyszalny w normalnym użytkowaniu. Ja mam płytę ze wzmacniaczem ( MSI EDGE ) oraz xonara ze wzmacniaczem słuchawkowym. Nic mi nie szumi na Somic v2, HD EVO oraz na dwóch parach słuchawek z telefonów Samsung S7 i jakieś HTC. Akurat na weekend testowałem bo mi kable w Somic i EVO padły, próbowałem grać na tych małych gównach... na drugi dzień naprawiłem profilaktycznie obie pary normalnych słuchawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZAS Obstawiam na przetwornicę ujemnego napięcia w G5 która po prostu mocno syfi i nic z tym nie zrobisz. Normalna sprawa.

 

@Minciu- pisałem już wcześniej. Każdy sprzęt szumi na rożnym poziomie, do tego każde słuchawki mają rożną efektywność. więc skoro Tobie taki i taki sprzęt z takimi i innymi słuchawkami nie szumi, nie mówi kompletnie nic o sprzęcie X i słuchawkach Y. 16ohmow i 105dB to słuchawki cholernie czułe na poziom sygnału.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wyslal w pizdu na reklamację. A najlepiej zwrot 14 dni.

 

Nie wiem co masz głośniki ale pod integrą pewnie zagrają tak samo. A słuchawki nawet lepiej bo bez szumów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifier 1600, klasyka. Nie, nie grają tak samo, jest ewidentna różnica w głębi i basie. Chciałem zostać na integrze ale nie dałem rady.

 

A lat mam... no, ok trzydziestu, ale słyszałem nawet piszące LED-y na niektórych poziomach jasności w poprzedniej klawiaturze (ta nie piszczy, ale paski LED w obudowie bardzo :E). Niemniej ten szum słyszałby nawet starzec ze stępionym słuchem.

 

patrykiel - czyli sugerujesz, że ten sprzęt tak ma, to wynika z konstrukcji, a ci, którzy np. w linkowanych wątkach negowali istnienie szumu mieli raczej mniej czułe słuchawki...

 

Napisałem do Creative, zobaczę, co mi odpowiedzą... :E Na zwrot już za późno, termin mi minął kilka dni temu.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrykiel - czyli sugerujesz, że ten sprzęt tak ma, to wynika z konstrukcji, a ci, którzy np. w linkowanych wątkach negowali istnienie szumu mieli raczej mniej czułe słuchawki...

 

 

JayJayGolden

3 months ago

Found the mic boost, turned it off, still noise. Worth noting that my unit doesn't have mic boost for the line in, just the external mic.

 

Also worth noting it's only giving noise on the left ear.

 

Albo mieli mniej czułą jedną słuchawkę od drugiej? Lewa była 64ohm 86dB a prawa jak Twoja 16ohm 105dB. A może G5 to po prostu bubel jeśli chodzi o kontrolę jakości po stabilność procesu produkcyjnego? :)

 

Podepnij normalne słuchawki pełnowymiarowe takie 32-64ohm z mniejszą czułością i zobacz co będzie. Szumi czy nie szumi.

 

 

U mnie nie szumią te z telefonów oraz:

HD681 Evo : 32ohm/98 dB

Somic V2: 54ohm/95dB

 

Wzmacniacz z EDGE MSI x570 oraz Rog Thunderbolt / Xonar

Texas Instruments TPA6120A2 high fidelity headphone amplifier that can easily drive headsets up to 600ohm load with 0.00014% THD+N, together with a SNR Dynamic Range of above 120dB.

 

Masz dwie wersje, możesz przyjąć że to normalne, że szumi albo się z tym nie zgadzać ;)

 

patrykvel przyjął już swoje stanowisko w tej sprawie i na pewno go nie zmieni, będzie szedł w zaparte, że DAC USB za 500pln musi szumieć jak mu wsadzisz za dobre słuchawki ;)

Ja twierdzę że trafiłeś na bublowatą sztukę jak ci z ludzie z redita.

 

Też kiedyś myślałem, że jak mi Integry ALC892/ALC1150/ALC1220 szumią to TAK MA BYĆ :E Kupiłem swojego DACa, a teraz mam już drugą płytę, na której ALC1220 nie szumi. Też myślałem że za dobre słuchawki, za wysoka czułość i za mała impedancja.. A gówno! Gówno gównem jest i gównem zostanie jak się na to zgadzamy. A jeszcze trzy zasilacze wymieniałem :lol2: Frajerstwo master lvl z mojej strony było.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Na zwrot już za późno, termin mi minął kilka dni temu.

 

Rzuć ją na rękojmie z powodu szumów. Przy drugiej rękojmi żądaj wymiany lub zwrotu kasy. Składając rękojmię za drugim razem osobiście najlepiej udaj się do sklepu ze swoimi słuchawkami i zapytaj czy słyszą. Dodaj że w nocy słychać to bardziej niż film ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5 też ma Texas Instruments TPA6120A2.

 

Nie mam od kogo pożyczyć dużych słuchawek. Ewentualnie mogę kupić sobie jakieś nowe IEM-y z większą impedancją (telefon mimo wszystko chyba je napędzi), tylko czy np. 64 Om w Sound Magic E80 starczą, a maksymalna moc wejściowa tylko 20 mW to nie będzie kolejny "problem"?

 

Te swoje podepnę jeszcze pod integrę bo chyba jakiś wzmacniacz ma.

Ale te twoje od telefonu też pewnie mają standardowe 16 Om i nie szumią na TPA6120A2, więc...

 

No i czekam na odpowiedź od Creative, Może od razu każą wysyłać na gwarancję.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjąć stanowisko to ja mogę w sprawie jutrzejszej pogody, a nie czysto technicznych spraw z elektroniki w której siedzę od wielu lat. Możemy dalej odbijać piłeczkę, tylko po co?

Chyba, że dalej będziemy łudzić się, że dobry sprzęt nie szumi, a słaby tak, bo u mnie tak jest.

 

Słuchawki od samsunga S7 mają 32 ohmy i 98,5dB, więc takie porównania tylko wprowadzają zamieszanie.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawny nie szumi. Wadliwy tak.

 

A godzenie się z szumem DACa za 500zl to frajerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem na gównianych słuchawkach i w żadnym wariancie one nie szumią podpięte do mojego DACa. Jak jest możliwość to go reklamuj. Bo ewidentnie coś jest nie tak.

Edytowane przez korki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cha, dzięki za poświęcenie :thumbup:

Napisałem do Creative i czekam na odpowiedź (ze sklepem nie ma się co bujać, bo internetowy, więc też wysyłka, a oni i tak pewnie odeślą to dalej do serwisu producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie plot-twista.

Opisali mi, że karta wspiera słuchawki od 32 Ohm i te z mniejszą impedancja mogą szumieć...

No i, żeby nie było, tak kutwa piszą w instrukcji, do której dopiero teraz zajrzałem. :E

 

Switches the headphones gain level.

l Low:

For headphones with low impedance (32 ~ 150 ohms).

Gain: up to 5 dB.

l High:

For headphones with high impedance (150 ~ 600

ohms). Gain: up to 15 dB.

Kłamio kapitalisty wredne?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie problem samej impedancji, tylko dużej efektywności. Na sluchawkach 32ohmowych i więcej, o dużej efektywności też będzie słychać szumy. Sam posiadam 32ohmowe sluchawki o efektywnosci 117dB i słychać praktycznie każde urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest taka możliwość, ale jednak przy dużej impedancji odpowiednio słaby sygnał szumu może się nie przebić wcale, i wtedy słuchawki go nie odtworzą. Chyba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto pomyśleć nad zmianą :D

 

Bo słuchawki średnio dobrane są tym wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na integrze z niskiej polki i na maya u5 tez z niskiej polki nic nie szumi ani nie piska :E .. ani nauszne philipsy za 60zl ani maddogi za 99zl :E ani iski 9999 ani cloudy alpha xx :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się podpiąć coś w stylu HD681 Evo : 32ohm/98 dB i sprawdzić czy szumi czy nie szumi. Ale obstawiam w ciemno, że będzie szumieć bo karta pewnie jest do skopana. Tak jak Ci dwaj goście z redita mieli skopane te karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość, drugiemu ponoć szumiało z powodu nasłuchiwania mikrofonu.

Za to gościowi z head-fi słuchawki z wyższą impedancją nie szumiały.

 

Po weekendzie kupię E80 z impedancją 64 Ohm i nico mniejszą skutecznością 102 dB i zobaczę.

(Dużych nausznych nie kupię, bo nie potrzebuję)

 

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale nawet nie wiadomo, czy to wadliwy egzemplarz czy może projekt jako taki i każdy egzemplarz szumi z czułymi IEM. Więcej postów w sieci o G5 nie znalazłem, te o innych niekoniecznie sugerują uszkodzenie w ścisłym tego słowa znaczeniu.

 

O właśnie, AdRjiaN podał przykłady samych nausznych, pewnie od 32 Ohm w górę i skutecznością poniżej 100 dB.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość, drugiemu ponoć szumiało z powodu nasłuchiwania mikrofonu.

Za to gościowi z head-fi słuchawki z wyższą impedancją nie szumiały.

 

Po weekendzie kupię E80 z impedancją 64 Ohm i nico mniejszą skutecznością 102 dB i zobaczę.

(Dużych nausznych nie kupię, bo nie potrzebuję)

 

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale nawet nie wiadomo, czy to wadliwy egzemplarz czy może projekt jako taki i każdy egzemplarz szumi z czułymi IEM. Więcej postów w sieci o G5 nie znalazłem, te o innych niekoniecznie sugerują uszkodzenie w ścisłym tego słowa znaczeniu.

 

O właśnie, AdRjiaN podał przykłady samych nausznych, pewnie od 32 Ohm w górę i skutecznością poniżej 100 dB.

 

ISKI 32 Ω

HYPER X 65 Ω

ale PHILIPSY tylko 24 Ω

 

Jesli ma to jakies znaczenie..

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nauszne i tanie, więc możliwe, że skuteczność bliżej 9x dB.

 

No nic, tak jak pisałem, zobaczę jeszcze z E80, nowe doki i tak chcę kupić, i co prawda miałem brać Final Audio E3000, ale nimi nic nie sprawdzę, także niech stracę...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nauszne i tanie, więc możliwe, że skuteczność bliżej 9x dB.

 

No nic, tak jak pisałem, zobaczę jeszcze z E80, nowe doki i tak chcę kupić, i co prawda miałem brać Final Audio E3000, ale nimi nic nie sprawdzę, także niech stracę...

 

 

Jak to dobrze czasem miec te swiadomosc ze nie po raz pierwszy cos tanszego okazuje sie mniej problematyczne :E :E a tym samym lepsze :E :E haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie też w sumie do 100 dB nie dochodzą raczej, a impedancja tylko większa :E Także w sumie źle się wyraziłem, głównie chodzi o to, ze nauszne, a nie IEM-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E80 praktycznie nie szumią, tzn jest jakaś zmian, ale właściwie nie rejestruję świadomie żadnego dźwięku w słuchawkach. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że temat z 2019 roku natomiast stwierdziłem że odkopię i dodam coś od siebie.

Mianowicie szukam nowych słuchawek z mikrofonem do telefonu Xiaomi Redmi 5.

Ponieważ słucham ok. 5h dziennie muzyki to zależy mi na czymś konkretnym.

Otóż okazało się koniec końców, że totalnie nie wiem co kupić ponieważ co nie kupię nowych słuchawek dokanałowych to słyszę szum.....

 

Zacząłem się w końcu zastanawiać skąd to się bierze i zrobiłem pewne testy.

Podzielę się wynikami.

Dodam, że testowałem dane słuchawki na powiedzmy 3 źródłach dźwięku (kartach dźwiękowych):

1. Telefon Xiaomi Redmi 5

2. Zintegrowana Karta dźwiękowa Laptopa ASUS ROG Strix G15

3. Zewnętrzna karta dźwiękowa połączona poprzez USB do Laptopa : Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB

 

Test słuchawek Sennheiser CX 300S:

Pasmo przenoszenia słuchawek 17 ~ 21000 Hz
Impedancja słuchawek 18 Om
Czułość słuchawek 118 dB

Telefon: Duży szum nawet jak się słucha cicho (Im głośniej tym szum również głośniejszy)

Laptop: Średni szum jak się słucha cicho (Im głośniej tym szum również głośniejszy)

Karta dźwiękowa : Brak szumu

 

Test słuchawek Sennheiser CX 300S:

Pasmo przenoszenia słuchawek 17 ~ 21000 Hz
Impedancja słuchawek 18 Om
Czułość słuchawek 118 dB

Telefon: Duży szum nawet jak się słucha cicho (Im głośniej tym szum również głośniejszy)

Laptop: Średni szum jak się słucha cicho (Im głośniej tym szum również głośniejszy)

Karta dźwiękowa : Brak szumu

 

Test słuchawek BRAINWAVZ Delta:

Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek 16 Om
Czułość słuchawek 100 dB

Telefon: Praktycznie brak szumu jak się słucha cicho (Szum zauważalny dopiero jak się słucha na maksymalnej  głośności)

Laptop: Praktycznie brak szumu jak się słucha cicho (Szum zauważalny dopiero jak się słucha na maksymalnej  głośności)

Karta dźwiękowa : Brak szumu

Niestety mimo praktycznie braku szumu to dźwięk sam w sobie jest bardzo słaby...

 

Test słuchawek ATH-ANC33IS:

Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek 32 Om
Czułość słuchawek 105 dB

Telefon: Totalny brak szumu na każdej głośności

Laptop: Totalny brak szumu na każdej głośności

Karta dźwiękowa : Brak szumu

Dodatkowo dźwięk jest bardzo dobrej jakości i gdyby tylko nie ten ciężki kabel to już bym nowych słuchawek do telefonu nie szukał :(

Tutaj też warto wspomnieć, że te słuchawki grają lekko ciszej od poprzednich (prawdopodobnie wpływ impedancji?)

 

Dodatkowy Test słuchawek Audio-Technica ATH-M40X:

Pasmo przenoszenia słuchawek 15~ 24000 Hz
Impedancja słuchawek 35 Om
Czułość słuchawek 98 dB

Telefon: Praktycznie brak szumu jak się słucha cicho (Szum zauważalny dopiero jak się słucha na maksymalnej  głośności)

Laptop: Praktycznie brak szumu jak się słucha cicho (Szum zauważalny dopiero jak się słucha na maksymalnej  głośności)

Karta dźwiękowa : Brak szumu

 

Wisienka na torcie (w sumie to nie wiem czy ten egzemplarz nie jest wadliwy) : CCA C12

Pasmo przenoszenia słuchawek 7~ 40000 Hz

Impedancja słuchawek 24Om

Czułość słuchawek 111 dB

Telefon: Ogromny szum na każdym poziomie głośności

Laptop: Ogromny szum na każdym poziomie głośności

Karta dźwiękowa : Trochę mniej szumu ale zauważalny na każdym poziomie głośności

 

Podsumowując, wydaje mi się że do takiego źródła dźwięku jak telefon to chyba najlepiej mieć impedancje w zakresie 32 Om, czułość blisko 100 dB a Pasmo przenoszenia słuchawek ok. 20 ~ 20000 Hz. Nie wiem w sumie może są jeszcze inne parametry które wpływają na szum a ja ich nie wyłapałem.

Tak czy siak pomyślałem, że może się to komuś przyda :)

Edytowane przez Szelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • CPU: Intel i9-13900KS Płyta: ASRock Z790 NOVA RAM: Lexar Ares DDR5, 2x16GB (LD5U16G72C34LA-RGD) Zasilacz: Corsair HX1000i(2023) Gdy odpalam test Linpack AMD64 w OCCT, test zawiesza się za każdym razem. W dzienniku zdarzeń pokazuje się zawsze błąd 0xc0000005 dla linpack.exe z tym samym offsetem 0x000000000000f5d4. Co ciekawe gdy wyłączę jeden E-Core lub jeden wątek HT wtedy test przechodzi bez problemu. Tutaj jest wyciągnięty sam program Linpack (uruchamiany przez start.bat): https://buzzheavier.com/f/GLcs1hZGkAA= Testowałem na OCCT w wersji 12.1.18. Windows 10. Miałbym prośbę aby osoby z procesorami o 32 wątkach np. 13900XX/14900XX odpaliły u siebie test i dały znać czy u nich też występuje ten błąd. Bezpośrednie uruchomienie Linpack ukazuje więcej informacji o tym co się dzieje. Program uruchamia się, ale zawiesza przy rozpoczynaniu obliczeń. W BIOSie wyłączanie XMP, wyłączanie Turbo, ustawianie PL1=150W, PL2=253W, ICCMax=307 nie pomaga. Crash przy 32 wątkach: d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 15:17:50 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 32 Number of threads: 32 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) d:\LINPACKK> Działa normalnie przy 31 wątkach. d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 17:55:12 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 31 Number of threads: 31 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) 4094 4094 4 0.190 240.9350 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 245.9882 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.179 255.9760 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 246.6407 1.525602e-011 3.164964e-002
    • Czołem Szykuje się powoli na zmianę laptoka, obecnie mam della 7567 z 1050 Ti który już swoje przeszedł i zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego.  Moje pierwsze pytanie jest takie, przy budżecie 4-5k zł, gdybym jednak nie chciał brać gamingowego laptopa w tej cenie, to co właściwie zyskuje? Poza tym że nie będę mógł na nim grać oczywiście xD Tak myślę czy by może nie odpuścić sobie grania na pc i zamiast tego kupić xboxa i wybrac tańszego laptopa, bo w sumie nie gram już tyle co kiedyś, no i nie musze się martwić na konsoli czy mi coś odpali czy nie.  Gdyby jednak padło na laptopa to fajnie jakby miał: - ładny, jasny i porządny ekran 14-15 cali (największy minus mojego obecnego della to właśnie dość gówniany i taki blady ekran, nie chciałbym już tego powtórzyć) - 16 giga ramu, ssd 512 gb - taki standardzik raczej - grafika - na co mogę w ogóle liczyć w takiej cenie? RTX 4060?  - co procesora to nie mam obecnie pojęcia co byłoby ok, a co nie, tutaj potrzebuje pomocy w doborze czegoś sensownego - system już zainstalowany, może być win 11 może być 10 wszystko jedno w sumie - co do baterii nie mam jakichś wielkich wymogów, fajnie jakby była dobra, jak będzie powiedzmy przeciętna to też ok - na plus będzie dobre wykonanie, jakiejś aluminium czy coś, jak plastik to fajnie żeby był porządny.  Chyba tyle, jeszcze może dobre głośniki byłyby mile widziane bo nie mam specjalnie miejsca na zewnętrzne, mój obecny dell ma je całkiem ok.   
    • Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 
    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...