Skocz do zawartości
gwiazdorek88

MSI Z87-G43 Płyta padła po aktualizacji Biosu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zaktualizować płytę z poziomu Biosu, problem był chyba w tym, że nie zrobiłem resetu ustawień Biosu.

Płyta się aktualizowała po czym komputer się zresetował. Sam się włączył i kontynuował aktualizacje, było wtedy chyba 53%. Po chwili znów reset i ciemność :( Wentylatory kręcą się na maksa a ekran jest czarny, wyciąganie pamięci ram, czy dysków nic nie zmienia.

Dodam, że miałem podobny objaw już dziś że wentylatory kręcił się na maksa ale z 3 razem płyta odpalił. Było to przed aktualizacja Biosu. Wcześniej nie miałem. Takich problemów. Jedyne problemy jakie były to rozłączające się dyski WD Red podczas pracy systemu, które po ponownym uruchomieniu komputera często nie startowały. Dysk SSD podpięty również w port SATA nie sprawiał takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj, jeśli niewstanie to pozostaje wgrać bios programatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta niestety nie wstaje. Pytanie - czy jeśli kupię płytę na Z97 odpalę z niej ten sam system czy muszę kupić taką samą lub przynajmniej na chipsecie Z87?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta niestety nie wstaje. Pytanie - czy jeśli kupię płytę na Z97 odpalę z niej ten sam system czy muszę kupić taką samą lub przynajmniej na chipsecie Z87?

Nie musisz, wystarczy jakakolwiek inna płyta która będzie obsługiwała twój procesor.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci za free wgrac taki bios przez programator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo kiedyś jak padła mi płyta i kupiłem inną to system na niej nie chciał wstać, musiałem przeinstalować system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci za free wgrac taki bios przez programator

 

Mam pytanie. Czy jak płyta się uruchamia i wisi na kontrolce dram to może być problem z kością ramu? Niestety podczas update biosu komp mi zgasł i nie mogę wejść do Biosu.Wogóle komp nie dochodzi do Post.Czy czeka mnie programowanie kości?

Komp Asus z370A z 8600K .Podpięty tylko procek i pamięci HyperX predator. Reszta odpięta. Prosiłbym o radę.

Dzięki

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...