Skocz do zawartości
S.K Videos

Pytanie do speca od OC ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Czy jest tu jakis spec od OC pamieci RAM i moze zerknac na ponizszy film? Nie znam francuskiego ani nic nie mówi mi to co ten gosc robi i jakie wyniki wychodzą. Może mi ktos powiedziec czy te kosci przy ktorych on majstruje daja mu sie podkrecic i czy to sa dobre rezultaty tak na oko? Oraz co pokazuje ogólnie ten film na temat overclocku tych ramów?

 

Edytowane przez S.K Videos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego i nie oglądałem filmu w całości tylko po łebkach, ale w filmie gość stopniowo podkręca i pokazuje wyniki. Przy 4300Mhz cl 18 wynik w benchamarku geek bench single core 5628 punktów. Przy 4400Mhz musiał podnieść napięcie z 1,2v do 1,4 V bo na niższym wywalało błąd Maxymalnie wykręcił na 4600Mhz, przy napięciu 1.45V, co dało wynik w tym samym benchmarku 5680 punktów single core.

 

W komentarzach jeden z uzytkownikow napisał ze maxymalnie wycisnął z nich 4333Mhz przy napięciu 1.40V na płycie Hero VII

 

Tak da się ta pamięć podkręcić.

 

PS Nie jestem specem :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego i nie oglądałem filmu w całości tylko po łebkach, ale w filmie gość stopniowo podkręca i pokazuje wyniki. Przy 4300Mhz cl 18 wynik w benchamarku geek bench single core 5628 punktów. Przy 4400Mhz musiał podnieść napięcie z 1,2v do 1,4 V bo na niższym wywalało błąd Maxymalnie wykręcił na 4600Mhz, przy napięciu 1.45V, co dało wynik w tym samym benchmarku 5680 punktów single core.

 

W komentarzach jeden z uzytkownikow napisał ze maxymalnie wycisnął z nich 4333Mhz przy napięciu 1.40V na płycie Hero VII

 

Tak da się ta pamięć podkręcić.

 

PS Nie jestem specem :E

 

 

Dziekuje za rzeczowa i szybka odpowiedz :D ! Skoro da sie podkrecic te kosci (sa na micronach e-die) taktowaniem w góre to zapewne bedzie sie dalo zejsc z opoznieniami ciut w dół przy zachowaniu 3600Mhz czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rzeczowa i szybka odpowiedz :D ! Skoro da sie podkrecic te kosci (sa na micronach e-die) taktowaniem w góre to zapewne bedzie sie dalo zejsc z opoznieniami ciut w dół przy zachowaniu 3600Mhz czy sie myle?

Pewnie tak. Generalnie to każda pamięć jest inna, nawet jeśli jest tej samej marki i na tych samych kościach. Jedne mają większy potencjał, inne mniejszy, ale nie oznacza to, ze kupując dwa zestawy tych samych kości, podkręcisz je dokładnie tak samo. Poza tym prócz kości znaczenie ma tez na jakiej płycie i z jakim prockiem je podkręcasz. Tak czy siak te kości dobrze wróżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...