Skocz do zawartości
Birm

Konto administratora nie ma uprawnień administratora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Windows 7 Professional 64, zaczęło się od momentu utworzenia drugiego konta (użytkownika), wcześniej miałem tylko konto administratora, na koncie użytkownika ustawiłem blokadę na wyświetlanie dysków oraz pobieranie plików na komputer, do momentu wyłączenia komputera wszystko było w porządku, gdy uruchomiłem komputer po raz kolejny i zalogowałem się na konto administratora nie mogę wyświetlić dysków (odmowa dostępu), pobierać plików (brak uprawnień),

gdy próbuję zmienić typ swojego konta to nic się nie dzieje po kliknięciu,

próbując odzyskać ustawienia systemu poprzez przywracanie systemu pojawia się komunikat (nie można uruchomić narzędzia),

uruchamiając cmd pisze C:\Users\użytkownik>, gdy próbuje uruchomić jako administrator pojawia się (sys nie może uruchomić, może nie posiadać uprawnień), gdy wpisuje w cmd (net user administrator /active:yes) pojawia się (odmowa dostępu, brak uprawnień),

próbując uruchomić (zarządzaj) klikając na komputer pojawia się (sys nie może uruchomić, może nie posiadać uprawnień),

próbując dodać lub usunąć konta użytkowników nic się nie dzieje po naciśnięciu,

Na komputerze mam dużo plików itp, dobrze gdyby się udało to naprawić a nie robić formata,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zablokowałeś to wyświetlanie dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odzyskiwanie - 7 ma tak samo jak 10 tylko w folderze - f8 po zgaśnieciu biosu, naprawa - wiersz polecenia, i albo załadujesz plik konta w regedit, albo spróbuj uruchomić regedit w windows - ale raczej ten 1 sposób, bo regedit z windows może ci nie załadować konta - w wiersz naprawy wpisz regedit, zaznacz klucz hk users, z menu plik wybierz załaduj gałąź, i musisz załadować plik ntuser z konta, czyli users\nazwa konta, i ntuser, wpisz nazwę, dowolna, jak załaduje chyba? ten zakaz jest w kluczu

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

 

(u ciebie nie będzie HKEY_CURRENT_USER, będzie nazwa jaką wpisałeś, np marek)

 

tak powinno być dla określonego konta

 

wartość nodisk, po prostu usuń

 

możliwe, że wprowadziłeś przez nieostrożność dla wszystkich kont, wtedy musisz załadować plik software z windows\system32\config, i zakaz może być w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer; jeśli w software, nie w pliku ntuser, możesz spróbować w regedit z systemu - wpisz do wiersza notepad, w menu plik otwórz, powędruj do folderu windows, na dole wybierz pokaż wszystkie pliki, nie tylko txt, jak sie pokażą kliknij prawym na regedit, otwórz, i w local machine\software usuń ten wpis no disk

 

wszystko co powyżej także z płytki, z naprawy

 

jeśli chcesz dla określonego konta musisz albo w regedit, w hk users załadować plik ntuser konta, i w policies, jak powyżej dodać ręcznie ten wpis, albo do uruchom wpisać mmc (= microsoft management console), w niej załaduj przystawki, wskazać zasady grupy do załadownia, wtedy wyświetli się pytanie dla jakiego konta je załadować, wybierz konto, i w szablonach administracyjnych możesz wprowadzić te ustawienia

 

7 ma kopie rejestru w system32\config\regback, ewentualnie, jeśli zakaz jest w pliku software, podmień software z config na ten z regback; ale jeśli w pliku konta ntuser to chyba kopii tego pliku nie ma w regback

 

ewnetualnie jeszce wejdź przez notatnik do windows\system32, pokaż wszystkie pliki, prawym an cmd, uruchom w trybie administratora, jeśli zadziała, i załóż nowe konto, polecenie

 

net user konto hasło /add

 

net administratorzy nazwa nowego konta /add

 

pamiętaj o haśle, bo bez hasła w 7 konto bez pełnych praw

 

ewentualnie spróbuj uaktywnić to wbudowane konto admin

 

z nowego konta w regedit możesz usunąć zakaz, ewentualnie nadać starym kontom prawa administratora, żeby sprawdzić, jakie mają prawa wpisz tylko

 

net user konto

 

ps - spróbuj przywracania z odzyskiwania - ma własny sterownik sr (system restore), może działać, bo z systemu nie działało, skoro dostep do dysków był zablokowany

 

spróbuj tryb awaryjny - ma własny plik rejestru, default, więc może będzie ok - jeśli tak regedit, i chyba musisz użyć załaduj gałąź z menu plik, bo nie wiem, jaki software ładuje w tym trybie; jeśliby nie było nodisk - służy do ukrywania dysków w mój komputer - szukaj także w podkluczu system; klucz policies jest także w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies; jeśliby ten zakaz był w software założenie nowego konta może nie pomóc, bo zakaz dla wszystkich kont - w takim wypadku przywracanie zadziała, bo podmieni software na starszy; jeśli robiłeś to w zasadach grupy zakaz dla wszystkich kont chyba w szablony administracyjne komputera

 

ps2 - jeśli będziesz ładował gałąź w regedit po skończeniu zaznacz ją, i z menu plik zwolnij gałąź

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem konto administrator przez uruchomienie systemu w trybie awaryjnym ale niestety dalej nie mam dostępu do dysków, (chociaż uprawnienia są trochę większe np. możliwość uruchomienia cmd jako administrator) próbując zmienić to ustawienie poprzez kliknięcie prawym na dysk i zabezpieczenia pokazuje (odmowa dostępu),

Metoda z zablokowaniem dysku dla wszystkich kont:

próbując załadować plik software podczas załadowywania gałęzi pokazuje (proces nie może uzyskać dostępu, plik używany przez proces) gdy próbuje załadować dokument tekstowy pokazuje (błąd podczas ładowania gałęzi),

podczas szukania folderu windows przez notepad w bibliotekach nic się nie pojawia,

Przywracanie systemu w trybie awaryjnym nie działa ponieważ (narzędzie przyw. Sys. nie może wyodrębnić pliku (D:\program files x86\common files\microsoft shared\VGX\VGX.dll))

Dziś jeszcze raz spróbuje to naprawić, być może robię coś nie tak, w końcu żaden ze mnie informatyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj uruchomić przywracanie bezpośrednio, ale z płytki, albo odzyskiwania (czyli f8, naprawa, jeśli działa) - wpisz notepad, plik- otwórz, kliknij komputer, wybierz literę dysku, będzie pewnie c, kliknij 2 razy, potem windows, znów 2 razy, kliknij na system32, i teraz w typy plików ustaw wszystkie pliki - powinny się pokazać wszystkie w system32, kliknij prawym na rstrui, i otwórz

 

dziwne ta vgx, bo to vector graphics coś tam - co ma dll od grafiki wektorowej do przywracania

 

co do rejestru korekta - klikanie na regedit w windows albo uruchamianie przez cmd z system32 nic nie daje - ładuje rejestr, ale jakiś inny - pewnie jak w awaryjnym dla konta default - są tam wprawdzie klucze policy, ale mniej niż normalnie, i np w ogóle nie mają podklucza explorer; jedynie ok klucz system; więc jedynie przez załadowanie gałęzi i wskazanie software, albo pliku konta ntuser; szukaj przede wszystkim w kluczu software\microsoft\windows\current version - w explorer albo system; jeśli tam nic przejrzyj wszystkie klucze policies, są w software, i tam też explorer i system, mogą być w podkluczu microsoft

 

ewentualnie możesz podmienić plik software rejestru z system32\config na plik system z config\regback; ale jeśli wpis jest w pliku konta nie pomoże

 

ciekawostka - do folderu przywracanie można wejść zarówno z wiersza z płytki, jaki i z notatnika - cmd w trybie administratora - trzeba wpisać c: z płytki, albo cd \ w cmd z notatnika, i potem cd "system volume information" - dalej jest tam chyba folder windows backup, i potem sprawa się komplikuje bo są foldery z b. dziwnymi nazwami i znakami, których w ogóle nie ma na klawiaturze - ale w tych folderach jest cały rejestr, włącznie z plikami rejestru kont, więc gdybyś znalazł kogoś, kto umie poruszać się za pomocą wiersza po folderach, itd, mógłbyś przekopiować rejestr, tzn software, i plik konta, na aktualny rejestr, i pewnie by pomogło; może zresztą w 7 jest inaczej, i prościej, bo informacje z visty

 

wg mnie najlepiej przez to załadowanie gałęzi - powinno zadziałać, tym bardziej, że na tej stronie masz wszystkie wpisy do rejestru zasad grupy, ewentualnie sprawdź, jaki to był wpis i gdzie

 

uwaga - na viście plik ntuser jest chroniony - ciekawostka - rejestr jest tylko ukryty, natomiast ten plik z jakichś względów chroniony - gdyby przy ładowaniu gałęzi nie było go widać musiałbyś z notatnika, w cmd w trybie administratora, albo wiersza polecenia przekopiować go np na pena, i stamtąd załadować jako gałąź - ale może będzie widoczny normalnie - dokładna nazwa pliku ntuser.dat

 

ewentualnie może można załadować jako gałąź w rejestrze otworzonym z notatnika - możliwe, bo jak napisałem otwiera jakiś zredukowany rejestr - niemniej możliwe też, że są tam fragmenty tych plików do załadowania, i wtedy wyświetli się, że plik w użyciu, i nie da się załadować - prawdopodobnie tak jak u ciebie w trybie awaryjnym; czyli - wiersz z płytki, regedit, i tam menu plik - załaduj gałąź, itd; ewentualnie z odzyskiwania (bo wtedy nic z systemu nie jest ładowane i rejestr nie jest używany)

 

ps - zobacz ustawienia z linku do strony, z windows components, file explorer - hide drives i prevent acces to drives - zauważ, że te wartości wprowadza się do hkcu = current user, czyli pliku konta (ntuser.dat) - ale może, ponieważ inne konta tworzyłeś z tego konta, ustawienia zostało automatycznie importowane do nich; ewentualnie możesz spróbować i innego sposobu- zauważyłem, że jak załaduje się rejestr z notatnika, czyli windows - wszystkie pliki- prawy klik na regedit, otwórz, to jest tam w local machine, software, microsoft, windows nt, coś w tym rodzaju, klucz image file execution options - kliknij na tym kluczu prawym, nowy klucz, w nazwa wpisz utilman.exe, ok, zaznacz ten nowy klucz, kliknij prawym w prawym panelu, nowy- wartość ciągu, wpisz nazwę debugger, ok, kliknij 2 razy na debugger, w dane wpisz cmd.exe - podczas logowania naciśnij klawisz win + u, powinien się pojawić cmd w trybie system, utwórz nowe konto, czyli wpisz

 

net user konto hasło /add

 

i potem

 

net administratorzy nowe konto /add

 

jeśli się nie logujesz, tzn logowanie automatyczne spróbuj w innym kluczu, tak samo regedit z notatnika ładuje, tzn

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

 

kliknij na wartość setuptype w prawym panelu, i w dane wpisz 2

 

potem na cmdline, i w dane wpisz cmd.exe

 

przed zapraszamy powinien pojawić się cmd, utwórz konto jak wyżej, itd

 

może podziała, bo konta tworzone z system, nie z innego konta, więc zakazy nie powinny być "dziedziczone"

 

oba wpisy możesz oczywiście zrobić i za pomocą załaduj gałąż, do 1, czyli utilman, musisz załadować software, do drugiego, setup, załadować plik system; ale raczej użyj tego sposobu jako ostateczności, gdyby np plik ntuser.dat nie dawał się załadować (i co do regedit z notatnika nie jestem pewny, bo nie wiadomo gdzie i czy to zostanie zapisane - ale jeśli nie zadziała raczej nie powinno zaszkodzić, tzn po prostu zniknie po resecie)

 

jeślibyś założył takie konto i działało załadowałbyś w nim po prostu plik konta jako gałąź, i usunął wpis

 

no i wpis w policies\explorer nazywa się nodrives, nie no disk, jak pisałem - dawno nie było, i zapomniałem (choć nodrives jest bez sensu, bo drive to przecież dysk fizyczny, nie logiczny- logiczny jest właśnie disk - ale ms już przyzwyczaił nas do takich absurdów)

 

coś mi się zdaje, że popełniłeś szkolny błąd, tzn załadowałeś po prostu zasady grupy, i tam wprowdziłeś ten zakaz - w takim wypadku zasady grupy stosują ten wpis do konta, na którym je załadowano; czyli popełniłeś harakiri

 

ps2 - w awaryjnym plik konta raczej powinien się dać załadować, nie pamiętam dokładnie, ale chyba na xp ładowałem; ale może na 7 inaczej, ponadto ten zakaz dysków; do załadowania pliku konta zaznaczasz klucz hk users

 

ps3 - może na koncie działa menedzer zadań, np przez ctrl-shift-escape, albo prawy klik na pasku zadań - menedżer - jeśliby działał w procesach wyłącz explorera, potem zakładka aplikacje - nowe zadanie, wpisz do paska regedit, jeśliby załadował hkey current user usuń ten wpis, albo no drives albo no view on drive; może bez tego "cerbera" regedit się załaduje; ewentualnie tak samo w trybie awaryjnym, tylko tutaj musisz załadować plik konta przez załaduj gałąź do hkey users; menedzer zadań z cmd - taskmgr

 

ewentualnie, żeby odkryć ntuser.dat (jeślibyś ładował jako gałąź w awaryjnym) do cmd control.exe, potem opcje folderów - widok - ukryj chronione pliki; opcje z explorera, ale może zadziała; warunek chyba? - explorer zabity w procesach; trochę naiwne, ale kto wie, w końcu te wpisy są w kluczu explorer; żeby explorer zmartwychwstał wpisz do cmd albo paska nowe zadanie w mendżerze explorer

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie z naprawy nie działa ponieważ po wejściu do dysku c nic nie pokazuje,

Utworzyłem klucz (przy użyciu regedit a nie notepad ponieważ nie pokazuję plików) unitman.exe itp. Ale po naciśnięciu win+u nie pokazuje mi cmd,

Reszte tego co napisałeś niestety nie rozumiem :(

Ps. Dzięki że próbujesz mi pomóc i to jeszcze tak się rozpisując :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utworzyłeś ten klucz utilman.exe i odpowiednie wartości w jego prawym panelu w pliku software załadowanym jako gałąź w regedit z naprawy? - powinno działać; klucz, przypominam, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options - u ciebie nie będzie software tylko nazwa jaką wpisałeś, potem microsoft, itd

 

ewentualnie spróbuj z kluczem setup, tylko tu musisz załadować jako gałąź plik system

 

ewentualnie spróbuj podmienić utilman na cmd - z naprawy wiersz polecenia, wpisz np c:

 

np bo litera może być inna, musisz próbować albo sprawdzić w notatniku

 

potem cd windows\system32

 

jak wejdzie wpisz

 

ren utilman.exe utilman.old

 

copy cmd.exe utilman.exe

 

i znowu przy logowaniu spróbuj win + u

 

najlepiej jakbyś po prostu załadował plik ntuser.dat, bo raczej na pewno blokada jest w nim - zaznacz w regedit hk users, potem załaduj gałąź - wskaż plik ntuser.dat w folderze konta, tzn starego, z którego zablokowałeś dyski, wpisz dowolną nazwę, jak załaduje znajdź ten klucz policies\explorer, i usuń tę wartość, albo no drives albo no view on drives - prawy klik na nim, usuń; klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer; u ciebie zamiast current user będzie wpisana nazwa

 

plik ntuser w c:\users albo użytkownicy\konto

 

na koncie menedzer zadań nie dziala, tzn klawisze ctrl-shift-escape

 

w ogole widzisz dyski, czyli to wpis no drives czy ten 2, no view..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, podziwiam - ponad tydzien pie**olenia sie z naprawa windy zamiast zwyklej prostej reinstalki.

 

Zrob sobie jakiegos mini-linuxa na cd/dvd/usb, skasuj folder windows i zainstaluj od zera. Nie ruszaj dokumentow (ani nawet programfiles jesli cos z niego potrzebujesz), winda wstanie i sobie spokojnie ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podziw, a powiesz jak sobie to na spokojnie ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Birm nie odpowiedział na pierwsze pytanie: w jaki sposób zablokował to pobieranie plików i wyświetlanie dysków ;)

Ale tak, tyle się z tym pierniczy, że już prościej ponownie zainstalować siódemkę, i więcej się tak nie bawić bez kopii zapasowej systemu.

 

Dzięki za podziw, a powiesz jak sobie to na spokojnie ogarnąć?

99% ustawień zainstalowanych programów masz w ukrytym katalogu %userprofile%\AppData, czyli C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\, jeżeli nie sformatujesz dysku, nie stracisz tego katalogu. Możesz też go po prostu skopiować i zrobić w ten sposób kopię zapasową.

Programy w "Program files" oraz "Program files (x86)" najlepiej i tak ponownie zainstalować, nie ma co ich backupować.

Ot, tyle ogarniania.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się powinno dać naprawić - długo, bo autor wątku ma chyba mało doświadczenia w posługiwaniu się wierszem poleceń, itp, no i słabą znajomość rejestru

 

raczej na pewno usunięcie tych wpisów z rejestru by pomogło, i raczej na pewno można je usunąć z naprawy

 

ewentualnie spróbuj tej podmiany utilman na cmd - win + u powinien działać, jeśli nie masz chyba opcję ułatwienie dostępu na ekranie logowania, wystarczy w nią kliknąć

 

mała korekta - jeśli utworzysz nowe konto żeby dodać do administratorów polecenie

 

net localgroup administratorzy konto \add

 

co do reinstalacji - można wybrać opcję zachowaj moje pliki (chyba w zaawansowane), tzn instalacja nie ruszy plików użytkownika, w tym kont, itd- zawsze z nich można potem przenieś pliki; natomiast programy raczej trzeba będzie reinstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, utworzyłem klucz unitman i odpowiednie jego wartości, po wejściu do naprawy, regedit, image file execution options nie ma klucza który utworzyłem

Próbowałem utworzyć klucz cmd.exe zamiast unitman.exe ale po wciśnięciu win+u również nie ma cmd w ułatwieniach dostępu

Po tym gdy uruchamiam komputer pojawia się odzyskiwanie po błędzie sys win i zaleca uruchomić narzedzie do naprawy sys podczas uruchamiania ale można uruchomić sys normalnie, program przywraca

Gdy ładuje gałąź po wejściu w dysk c wyświetla się "Ten folder jest pusty"

 

Nie odpowiedziałem na pytanie w jaki sposób zablokowałem wyświetlanie dysków ponieważ zanim stworzyłem temat na forum próbowałem sam to naprawić i przez to że minęło pare dni zapomniałem w jak to zrobiłem.

 

Chętnie zrobiłbym reinstalke ale nie mam płyty z win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zrobiłbym reinstalke ale nie mam płyty z win 7

 

To sobie płytę (jej obraz) pobierz: https://tb.rg-adguard.net 

edit: sorry, siódemka już nie jest dostępna do pobrania

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o zablokowaniu wyświetlania dysków - o ile mi wiadomo możliwe jedynie przez wpis no drives, a ten wpis w pliku ntuser; 2 wpis, tzn no view on drives uniemożliwia tylko przeglądanie dysków; raczej na pewno nie może być tych wpisów w software, tzn dla wszystkich kont

 

ewentualnie mógłbyś zaryzykować usunięcie pliku ntuser konta - może 7 by go po prostu utworzył na nowo, skoro konto by zostało (w rejestrze), ewentualnie zalogowałby cię na konto tymczasowe - tak często robi, jeśli konto popsute - ale nie jestem pewien, czy na prof tak samo, to raczej z home; jeśliby nie dało się usunąć z odzyskiwania usunąłbyś linuksem, albo z innego komputera, podłączyłbyś do niego dysk, itd

 

jeśli pisze że folder pusty to chyba? zakaz działa także dla odzyskiwania, bo rozumiem że działasz z odzyskiwania - jakiś składnik odzyskiwania musi sprawdzać wszystkie klucze policy w rejestrze

 

z drugiej strony jednak wcześniej chyba? używałeś notatnika do wędrówki po systemie, i działało? jeśliby działało wejdż w notatniku do system32, kliknij prawym na pliku command, otwórz, jeśli będzie w trybie administratora, jak wejdzie wpisz te polecenia podmiany utilman.exe na cmd.exe, czyli

 

ren utilman.exe utilman.old

 

copy cmd.exe utilman.exe

 

pamiętaj że musisz w notatniku wybrać pokaż wszystkie pliki zamiast pliki text - jeśliby jednak nic się nie pokazało prawdopodobnie też działa zakaz

 

w ostateczności, jak napisałem, usunąłbym plik ntuser.dat konta, gdyby nie wszedł na stare konto mógłbyś spróbować wejść w trybie awaryjnym, i założyć konto

 

ewentualnie w wierszu polecenia spróbuj jeszcze

 

cd c:\windows\system32

 

jeśli wejdzie wpisz

 

command.com

 

jeśli wejdzie command.com (poznasz po tym że będzie windows dos w linii powyżej) wpisz te polecenia ren i copy dla utilman i cmd

 

ps - gdybyś usuwał ntuser usuń wszystkie pliki o tej nazwie w folderze konta, bo od visty jest tam wiele ntuser.log i tmp, i one mogą też przechowywać te wpisy; może jest też ntuser.bak, czyli kopia ntuser.dat, był w xp, na viscie nie widzę, ale w 7 może być; gdybyś usuwał te pliki z innego komputera mogą być chronione, tzn musisz w organizuj - opcje folderów - widok odhaczyć ukryj chronione pliki..

 

ps2 - piszesz, że wprowadzasz ten klucz utilman.exe, a potem nie ma go w rejestrze - nie jestem pewien, czy napisałem, że jak wprowadzisz ten klucz i wartości, itd, musisz zaznaczyć tę załadowaną gałąź, i z menu plik wybrać zwolnij gałąź, i dopiero po jej zwolnieniu zakończyć regedit; jeśli tak nie robiłeś zrób to jeszcze raz, bo to może być przyczyna nie zapisywania klucza

 

ps3 - gdybyś usuwał ntuser musiałbyś chyba? usunąć także pliki z folderów group policy i group policy users w system32 - są tam chyba? w plikach admx przechowywane właśnie wpisy do rejestru, i do jakiego konta wprowadzone - teraz nie mogę sprawdzić, bo mam home, ale na xp prof kiedyś przeglądałem te foldery i chyba były tam pliki admx zawierające te wpisy; raczej są w group policy users, ale nie jestem pewien; ponadto w folderze windows jest chyba? także folder policy definitions, ale ten chyba nieistotny; b. prawdopodobne, że jeśli odzyskiwanie nie chce ci pokazać c to dlatego, że czerpie informacje z plików admx z tych folderów - admx = pliki ustawień administratora dla kont; uwaga - te foldery też są chyba? chronione, więc trzeba je odsłonić; nie jestem pewien, ale jak przeglądałem je na xp to z nazwy można się było zorientować do jakiego konta stosowane, albo do określonego konta były w osobnych folderach

 

ps4 - jeszcze dopisek - na pclab w dziale programy jest lazasoft recovery suite- spróbuj - kiedyś o nim czytałem, ma dostęp do przywracania systemu, rejestru, systemu, itd - może można w nim utworzyć konto, albo usunąć ntuser i te pliczki admx - tylko część funkcji darmowa, ale może akurat przydatne; do 10, ale chyba obsługuje także wcześniejsze wersje

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...