Skocz do zawartości
andriejek69

9700k vs 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Składam nowy sprzęt i zastanawiam się czy lepsze 6r12w w 8700k czy 9700k czyli 8r8w. Gry pokazują coraz częściej wykorzystywanie wielowątkowości więc zastanawiam się czy troszeczkę czasami droższy 8700k nie będzie lepszym wyborem? CPU będzie chłodzone DRP4 lub Noctuą.

 

Można prosić o Państwa opinie? Od razu mówię, że żadne ryżeny nie wchodzą w grę. Komputer do gierek rzecz jasna. Sparowany najprawdopodobniej z 2070 lub 2070S.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 nie bierz. Jak już to 2060s.

 

Co do CPU, mamy tutaj taki fajny temat na gunwoburze, bo można argumentować za oboma rozwiązaniami i mieć w swojej argumentacji rację. Sporo gier lubi dzisiaj dodatkowe wątki. Głównie strzelanki online. Ale wbrew temu, w co chyba wierzy tu sporo osób, dodatkowy wątek nie podnosi wydajności. Dodatkowy wątek wydajność optymalizuje. W 9700 masz 2 dodatkowe rdzenie liczące, które nie zawsze będą wykorzystane optymalnie, ale lepiej coś wykorzystać nieoptymalnie, niż tego nie mieć. Sam w przyszłym roku będę dla siebie kupował właśnie 9700k na moją płytę z370.

 

Edit:

Nie zapomnij o mocnym ramie, minimum 3600/16.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie używkę i7 8700k, najlepiej po delidze za 1000-1100 spokojnie do wyrwania. Płacić 1700 za nówkę to nieporozumienie.

Jak chcesz koniecznie nowy to lepiej brać i7 9700k bądź kf, wydajność na podobnym poziomie ale jest lut więc nie trzeba się bawić w skalpowanie.

I jak wyżej solidne pamięci dają kopa. W komputroniku masz Viper Steel 4000 cl 19 za 450 zł, kości na b die z potencjałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać czym te procki się różnią:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rvDU7xGHpNo

 

 

Według mnie oceniam to tak:

 

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  • Core i7-8700K (6/12), tzw. 6 jajek z szybszym transportem

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

+ niższa cena zakupu (używki)

+ dobrze utylizowane wątki dla multiplayer

+ większy zapas mocy wielowątkowej z perspektywy biegu czasu, chodzi o niższe użycie procesora od 9700K w większości tytułów gier

+ nie trzeba biosu aktualizować na starszych płytach z serii 300.

 

- trzeba go skalpować, żeby ogarnąć jego temperatury

- w grach wykorzystujących do 8 rdzeni/wątków jest słabszy od 9700K

 

 

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  • Core i7-9700K (8/8) tzw. 8 gołych jajek

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

+ 2 rdzenie fizycznie więcej od 8700K

+ wyższa wydajność w grach gdzie wykorzystane jest do 8 procesorów logicznych

+ wyższa wydajność w programach gdzie wykorzystane jest do 8 procesorów logicznych

+ lutowany IHS

 

- wysokie użycie procesora w grach w porównaniu do 8700K, za parę lat może się okazać że zabraknie mu mocy

- na starszych płytach z serii 300, trzeba zaktualizować bios.

- wyższa cena zakupu (przeważnie nówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO co byś nie wybrał będzie dobrze za trzy cztery lata procek i tak do wymiany czy to będzie 8700 K czy 9700K. Sam jeszcze posiedzę ze dwa lata i wymiana platformy ;) teraz tylko czekam na coś mocniejszego o przynajmniej 50% od GTX 1080 Ti w miarę rozsądnej cenie :x tak wiem mogę sobie pomarzyć...

 

Ogólnie grasz więcej na multiplayer BF 1 V itp bierz 8700K i kręć grasz raczej solo / single player bierz 9700K i kręć.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobieństwo ze 8700k wykręci wyżej jest dużo większe, na 9th temperatury ostudza entuzjazm Autora sporo szybciej [ jak na oskalpowanym 8700k]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO co byś nie wybrał będzie dobrze za trzy cztery lata procek i tak do wymiany czy to będzie 8700 K czy 9700K. Sam jeszcze posiedzę ze dwa lata i wymiana platformy ;) teraz tylko czekam na coś mocniejszego o przynajmniej 50% od GTX 1080 Ti w miarę rozsądnej cenie :x tak wiem mogę sobie pomarzyć...

 

Ogólnie grasz więcej na multiplayer BF 1 V itp bierz 8700K i kręć grasz raczej solo / single player bierz 9700K i kręć.

 

Finalnie do nowego zestawu poszedł 9600k + 2070super od ZOTAC-a (cięcie kosztów). Po głowie chodziła mi jeszcze przesiadka w moim piecyku z 8700k na 9900k ale po puknięciu się w głowę odpuściłem sobie. Płacić worek pieniędzy za kilka fps-ów więcej bez sensu. Na tą chwilę 8700k jest na 4,4GHz i, i tak do dzisiaj nie obciążyłem go mocniej jak na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymień 2080 na 2080ti niż procek jak już tak bardzo chcesz upgrade odczuwalny poczynić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...