Skocz do zawartości
Moryba

Automatyczna regulacja wentylatorów obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kupiłem sobie składaka z obudową Cyclone APEX AX7R ARGB (https://proline.pl/obudowa-cyclone-apex-ax7r-argb-p1367978) i płytą główną MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4.

Do obudowy dostałem pilota, którym mogę regulować m.in. prędkość czterech wentylatorów (wszystkich naraz). Na pilocie jest opcja "Auto Fan", ale nie działa (zawsze powoduje wyłączenie wentylatorów). Nie podoba mi się, że włączając gry za każdym razem będę musiał pamiętać o ręcznym włączeniu wentylatorów za pomocą pilota.

 

Czy jest jakiś sposób, aby wentylatory działały automatycznie, zależnie od temperatury podzespołów? Myślałem o podpięciu wentylatorów pod płytę główną, ale dostałem informację ze sklepu, że wentylatory nie mają odpowiedniego do tego złącza. Pomyślałem też o przejściówce, być może to by zadziałało? Jest chyba jeszcze inna opcja - kupienie osobnego kontrolera z wbudowanym termometrem i odpowiednim wejściem.

 

Możecie doradzić co byłoby najlepszym rozwiązaniem dla tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dokładnie tam wentylatory siedzą ale z opisu wynika że ARGB czy inaczej DRGB twój mobas ma standardowe wyjście do sterowania RGB czyli to masz z głowy nie wysterujesz płytą podświetlenia rgb, pytanie czy wentylatory mają osobną wiązkę od led i samych wentylatorów bo płyta ma headery zarówno obsługujące pwm jak i dc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakieś wskazówki jak mogę to sprawdzić? I co z opcją dodatkowego kontrolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...