Skocz do zawartości
Marches

Acer Aspire 5, dysk M.2, ale słaby transfer.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z xkomu odebrałem swojego Acer ASPIRE 5 na dysku 512gb M.2, dysk Kingston RBUSNS8154P3512GJ1, I5 10 gen itd. Tylko pytanie czemu takie wolne transfer dysku? Mam innego kompa, który wyciąga przy zapisie i odczycie powyżej 3gb/s, a na lapku zrobiłem screena.

 

01dadbd1a988.gif

Edytowane przez Marches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i fakt wolny,jak nie najwolniejszy dysk na M.2 w tym laptopie https://www.harddrivebenchmark.net/hdd.php?hdd=KINGSTON%20RBUSNS8154P3512GJ1&id=23766 , dobrze by było coś lepsze kupić i wymienić, ale szkoda gwarancji tracić. Jeszcze musze rozejrzeć się jak dostać się do dysku bo w jednym acerze miałem tak że cały tył musiałem odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem M.2 w owym laptopie nie wykorzystuje linii PCIe przez Chipset a nie bezposrednio CPU ?

Ponadto te dyski nie naleza chyba do demonow szybkosci (ale to musialby ktos potwierdzic posiadajacy owy dysk)

 

I na koniec zapytam - gdzie brakuje Ci wydajnosci ? :hmm:

Uwazasz, ze majac powyzej 3GB/s - zauwazysz roznice ? To maksymalny liniowy transfer a w pracy i tak glownie liczy sie zapis losowy ktoremu przepustowosc PCIe przez chipset wystarczy

 

No chyba, ze na owym lapku pracujesz z duzymi plikami i sekwencyjnym zapisem/odczytem

 

I te 3GB/s byly na tym dysku tylko ze w kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompie stacjonarnym mam 970 EVO PLUS i tam mam wszędzie Seq powyżej 3gb/s, ale fakt ja bardziej pod grafikę mam kompy, tamten akurat na Ryżym 2700 X jest a inny na I5 i też podobne transfery, a lapka potrzebowałem bo jednak poprzedni już nie dawał rady, tzn: da radę bo kupię więcej ramu i zmienię dysk i będzie jak nowy. Chodziło mi aby o to że straszna przepaść jest między lapkiem w kompem którego sam złożyłem i się dziwiłem że w takim Acerze takiego słabego Kingstona wrzucili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...