Skocz do zawartości
Maragast

Przeniesienie Windowsa na nowy dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Mam Surface i chciałbym zmienić sobie dysk na większy. Nie mogę tylko znaleźć żadnej instrukcji jak przenieść (czy raczej sklonować) system. Znaczy instrukcje są ale tylko kiedy dysk jest podłączony do komputera - a Surface ma miejsce tylko na jeden dysk (i jest to dysk M2 w tym mniejszym rozmiarze).

Czy jest jakaś opcja by sklonować dysk na powiedzmy pendrive, wymienić dysk w urządzeniu, a potem z pendriva przenieść system na nowy dysk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tzn po prostu użyj programu do kopii systemu, np aomei backupper, macrium reflect, itp, wszystkie kopiują na pena

 

ale uwaga - nie wiem, jakie opcje bootowania ma surface, w tych programach trzeba zrobić pena bootującego, żeby z powrotem wgrał system, nie wiem, czy pen zabootuje w uefi, raczej tak (ale trzeba wyłączyć secure boot, w surface może być niewyłączalny, tak niedawno czytałem, że nie da się go wyłączyć); zabootuje na pewno w mbr, ale czy surface ma boot przełączalny na legacy albo csm - musisz sprawdzić

 

ewentualnie zrób w surface pena ratunkowego - robi się tam, gdzie kopie systemu - jeśli zabootuje w uefi (bo będzie miał podpisany bootloader) możesz nawet przekopiować system na pena programem robocopy z niego, i potem z powrotem na większy dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...