Skocz do zawartości
damion20

Co lepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co będzie lepsze kupienie płyty głównej z i5 9400f narazie i potem zmienić na coś lepszego z Intela. Czy z AMD prockiem r5 2600 i zmiana na 3700. Czy dużo różnicy w wydajności jest z 9400f a podkreconym r5 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - z jaką k. graficzną chcesz to sparować?

Na swoim przykładzie widzę, że kręconemu GTX1660 jest wszystko jedno, czy siedzi na płycie z i7 (hsw) / i5-8400 / Ryzenem 2600 - włączona synchronizacja, wydajność w grach jest taka sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle wszelakich testów średnia wydajność i5 jest na poziomie kreconego ryzena 2600 . Wydaje mi się, że zakup amd jest trochę bardziej przyszlosciowy , na am4 każda płyta b i x pozwala na oc ram i procesora , u Intela tylko chipset z na to pozwala , i koszt sensownej przyszlosciowej płyty pod intela to około 600zl , na amd wystarczy msi b450 Max, za okolice 400zl , i można na nią bez stresu wrzucić ryzena 3700-3900 . Ryzen 2600 , traci trochę fps w cs go , względem i5 A reszcie gier jest to zbliżony poziom do tej i5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w x-kom masz R5 1600 za 399 pln

Warto dopłacić do r5 2600 wtedy?

 

Wedle wszelakich testów średnia wydajność i5 jest na poziomie kreconego ryzena 2600 . Wydaje mi się, że zakup amd jest trochę bardziej przyszlosciowy , na am4 każda płyta b i x pozwala na oc ram i procesora , u Intela tylko chipset z na to pozwala , i koszt sensownej przyszlosciowej płyty pod intela to około 600zl , na amd wystarczy msi b450 Max, za okolice 400zl , i można na nią bez stresu wrzucić ryzena 3700-3900 . Ryzen 2600 , traci trochę fps w cs go , względem i5 A reszcie gier jest to zbliżony poziom do tej i5 .

Chodzi ci o tą MSI B450‑A PRO MAX czy MSI B450 GAMING PLUS MAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

399 zł za 1600 to fajna cena, procek starczy do wszystkiego. Między nim a ryśkiem 2600 jest góra 5% różnicy.

 

Co do płyty to lepiej wziąć wersję Max, choc pod każdą b450 będziesz mógł włożyć procesory od wspomnianego 1600 po ryzeny z serii 4000. Zaś co do modelu to wszystkie są podobne, mają chyba taką samą sekcję zasilania, różnią się stylistyką i "wyposażeniem:, ale według testów Liptona gaming plus wypadała najlepiej jeśli chodzi o temperatury. Test to możesz znaleźć na YouTube pod hasłem Wielki test płyt b450.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

399 zł za 1600 to fajna cena, procek starczy do wszystkiego. Między nim a ryśkiem 2600 jest góra 5% różnicy.

 

Co do płyty to lepiej wziąć wersję Max, choc pod każdą b450 będziesz mógł włożyć procesory od wspomnianego 1600 po ryzeny z serii 4000. Zaś co do modelu to wszystkie są podobne, mają chyba taką samą sekcję zasilania, różnią się stylistyką i "wyposażeniem:, ale według testów Liptona gaming plus wypadała najlepiej jeśli chodzi o temperatury. Test to możesz znaleźć na YouTube pod hasłem Wielki test płyt b450.

Karta graficzną rx 580 4 gb nie będzie ograniczal procek lub jeszcze lepszą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczy cię klawiatura i myszka tylko, reszta to matrix

:OOOOOOOOOOOOOOOOOOO to było dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...