Skocz do zawartości
Megii69

Downgrade // ram taktowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaktualizowałem biosa na płycie Asus tuf x570 gaming plus z ver 1005 na 1405 i na pierwszej wersji pamięć ram podkręcona była do taktowania 4000mhz teraz po aktualizacji biosu tylko ustswienie fabryczne 2133mhz startuje żadne inne nie chce .. boje się teraz trochę robić downgrade biosu po takiej dziwnej akcji może ktoś coś doradzi ( wcześniej używałem ustawienia ((XMP)) i wszystko śmigało teraz na tym samym profilu problem ;/ komp się uruchamia tak z 3 razy wyskakuje ekran o tym że coś poszło nie tak i mogą wystąpić problemy z stabilnością i tylko do biosu mogę wejść jak wejdę i wyjdę by pc się uruchomił to musiałem wyciągać baterie bo ram w ogóle nie chciał się załadować i był tylko czarny ekran ...

 

Edit

RAM „Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB,4000MHz, CL19”

Edytowane przez Megii69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś manualnie podkręcać? Profile XMP nie zawsze działają tak jak należy.

A tak swoją drogą to po co Ci RAM o taktowaniu 4000 MHz skoro to już jest tryb asynchroniczny i gorsza wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to samo się dzieje tylko już bez ekranu ostrzeżenia po prostu już się nie odpala pc ... Trzeba resetować bios bateria

 

Jeszcze jedno przy zmianie XMP pokazuje komunikat że zalecane taktowanie to 1800mhz. Procek ryzen 3700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie nie chodzi czasem o taktowanie Infinity Fabric? Z tego co pamiętam to w Ryzenach 3. gen. jest na poziomie właśnie 1800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmianka jest tam o gen 4 dopiero po 16 mogę zrobić fotkę tego bo w pracy jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy tak profil wcześniej chodził na 4000 bez problemowo dopiero po update biosu ( przed update zrobiłem zalecany reset ustawień biosu na fabryczne )

Edit znalazłem taki temat dotyczący updatu płyty

Edytowane przez Megii69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro inni też mają podobne problemy na tym BIOSie to chyba Asus dał ciała i ten build jest trefny. Jeśli się boisz robić downgrade to przemęcz się kilka dni tak jak jest, może wyjdzie w tym czasie poprawiony BIOS. Nie wiem co jeszcze mógłbym Ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chciałem zrobić downgrade ale w biosie nie czyta pliku więc trzeba się przemęczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chciałem zrobić downgrade ale w biosie nie czyta pliku więc trzeba się przemęczać

Downgrad'u nie zrobisz z poziomu BIOS, musisz na pena to wrzucić i spod DOSA zapisać pamięć BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...