Skocz do zawartości
rafamaja

Uniwersalny laptop do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o poradę co wybrać w granicach 3.000 do 3.5000

Laptop ma zastąpić 10 letniego vajo..

sprzęt głównie będzie wykorzystano do pracy biurowej, internet,jakiś film, jakaś gra (mile widziany napęd DVD)

generalnie 17 cali matryca matowa IPS

Intel Core i5

8 GB RAM

brak dedykowanej grafiki, choć może być ale nvidia

Dysk SSD M.2 PCIe najlepiej oraz możliwość dołożenia drugiego SSD

Win 10

kolor jako, że sprzęt będzie użytkowała kobieta mile widziany inny niż srebrno/czarny

i zawiasy, żeby nie padły po kilku otwarciach

a jakby obudowa była alu przynajmniej matrycy to już by było super (byleby nie tandetny plastik)

moim faworytem jest a raczej był Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/512/Win10 MX250, ale chyba matrycy nie ma IPS

...proszę Was doradźcie coś. Wiem, że wszystkie wymagania będą trudne do spełnienia, ale może coś się zbliżonego znajdzie...

acer, dell, może asus...

Dzięki za każdą sugestię...

Edytowane przez rafamaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród 15,6" jest zdecydowanie większy wybór- jak widać.

Jeżeli ma to być 17", to w takim razie (przy zachowaniu i5) jest jeszcze taki Acer: Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/512/Win10 GTX1050 za 3499zł 

Co prawda podzespoły są znacznie wydajniejsze, bo jest tu pełny procesor i5 oraz GTX 1050, ale jest tu matryca IPS o przekątną 17".

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Dell Inspiron 5575, są wersje z Ryzenami mobile, są wersje z Intelami 6 generacji, do dostania w Twoim budżecie, ładne zgrabne i powabne, dla kobiety idealne (nawet mojej żonie się podobał ale był za duży więc została przy starym X230 - nie do zajechania sprzęt :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...a mógłbyś podać konkretny model?, ale intela... ja znalazłem coś takiego..Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/8GB/256/Win10 MX230 albo Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/8GB/512/Win10 IPS ...różnica w grafice i wielkości ssd...

Edytowane przez rafamaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za każdą sugestię...

 

Więc tak, sugestia pierwsza - nie ograniczać się tylko do 17,3 cala bo jest to totalnie zaniedbana przez producentów nisza. Nie ma tutaj większości modeli bo 17,3 cala to w większości albo słabo wykonane laptopy albo laptopy gamingowe.

Druga sugestia - nie ograniczać się do intela - bo niby dlaczego ? Jedyny sens takiego wymogu to jeśli kupujesz laptop do gier bo tam po prostu AMD nie ma odpowiednika w 6 rdzeniach, wszystko co poniżej najczęściej wychodzi taniej z Ryzenem ( a jest tak samo wydajne + grafika zintegrowana jest o wiele wydajniejsza od tej Intelowej).

 

Biorąc pod uwagę powyższe, spełnisz spokojnie w budżecie wszystkie wymagania wybierając linkowanego przez przemekana Acera Aspire, ale też inne, ciekawe kolorystycznie propozycje:

 

Najtaniej, spełniając wszystkie pozostałe wymagania, w świetnej cenie:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 White - 2599 zł

Jest tu matryca IPS matowa, aluminiowa pokrywa i podświetlana klawiatura. Konfiguracja w zupełności wystarczająca na lata codziennego użytkowania.

 

Drożej ale z fantazją :E :

ASUS VivoBook S15 S532FA i5-8265U/8GB/512/Win10 Green - 3599 zł

No cóż, wydajność będzie taka sama jak w HP za 2600 zł ale jest większy dysk i ten niebanalny kolor (kwestia gustu). Jest też bardzo ciekawie rozwiązany touchpad. Poza tym jest oczywiście aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura.

 

Edit: Dell Inspiron to najbardziej przepłacona propozycja - piszę to już chyba dziesiąty raz w ciągu miesiąca. Dell bazuje na swojej marce którą wyrabiają laptopy biznesowe (3x droższe niż Twój budżet) a w seriach konsumenckich jest to plastik fantastik o cenach wyższych niż lepiej wykonana konkurencja.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.... ale 17 cali to jest ekran optymalny ..

jeszcze biorę pod uwagę Acer Aspire 3 Laptop A317-51G coś podobnego co kol. @przemekan zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire 3 to niższa seria, słabsze wykonanie i raczej ekran TN a nie IPS, podeślij linka bo nie widzę w tym temacie takiej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire 3 to niższa seria, słabsze wykonanie i raczej ekran TN a nie IPS, podeślij linka bo nie widzę w tym temacie takiej propozycji.

widzę 2 podobne.....

https://pl-store.acer.com/acer-aspire-3-laptop-a317-51g-czarny-1

https://pl-store.acer.com/acer-aspire-3-laptop-a317-51-czarny-1?utm_source=www.acer.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=CLM&utm_content=NX.HLYEP.001

...różnica w grafice i dysku ssd oraz coś z wyświetlaczem ..

 

..... https://www.swiat-laptopow.pl/asus-vivobook-pro-n705un-gc069t-90nb0gv1-m01990

to jeszcze brałem pod uwagę, jak cena była 3.500, od tygodnia się zmieniła..

Edytowane przez rafamaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Acery co podałeś mają jednak IPS'a- różnica w dysku to kwestia pojemności, a co do kart graficznej to kwestia dedykowanej (MX250) lub zintegrowanej (HD620).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wybrałbym della https://www.x-kom.pl/p/518113-notebook-laptop-173-dell-inspiron-3793-i5-1035g1-8gb-256-win10-mx230.html , generalnie ma wszystko mniej czy więcej na czym mi zależało...ale kol. @manuelos mnie strasznie zniechęcił... więc dalej szukam...

ten mnie korci...

https://www.x-kom.pl/p/496824-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-12gb-512-win10-mx250.html#Opinie

czy faktycznie ta matryca jest taka kiepska ??

Edytowane przez rafamaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mogą być te Aspire 3 co podałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Liczę się z Waszą opinią, znacie się na tym.....a kol. @manuelos zaznaczył że to niższa seria (a ja to odebrałem pejoratywnie) i może dlatego je nie biorę pod uwagę...ok czyli wg Ciebie który z tych acerów ?? , ku któremu się skłaniasz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Aspire 3 to niższa seria, ale jeżeli priorytetem jest 17", to trzeba iść na jakieś ustępstwa. Aspire 3 moim zdaniem doskonale wpisuje się w Twoje potrzeby, a przy okazji ma matrycę IPS i mieści się w budżecie.

Pamiętaj też, że kupując przez internet masz prawo do zwrotu w ciągu 14-dni, ja wiem że nie jest to może przyjemna procedura (większość osób nie kupuje sprzętu, żeby go za chwilę oddawać), ale zawsze to jakaś opcja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie rozważam te 2 modele...https://www.x-kom.pl/p/518113-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-3793-i5-1035g1-8gb-256-win10-mx230.html

mimo wszystko dell oraz https://pl-store.acer.com/acer-aspire-3-laptop-a317-51-czarny-1?utm_source=www.acer.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=CLM&utm_content=NX.HLYEP.001

wydajniejsze bebechy ma chyba dell, ale wykończenie po stronie acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delle ogólnie są dobrymi laptopami na dobrych matrycach. Zależy też od zastosowania a mianowicie w co chcesz na laptopie zagrać. Musiałbym znać tytuły, żeby ocenić. Napęd DVD jest głośny, dlatego część producentów laptopów zrezygnowała z montażu napędu DVD w nowszych modelach. W akceptowalnych cenach są już pendrivy 256GB itp, które wyparły płyty. Gry kupuje się już tylko drogą internetową.

 

Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/8GB/512/Win10 IPS - 3199zł

 

Opcjonalnie możesz wybrać Dell-a bez dedykowanej karty graficznej. W zamian otrzymasz wtedy w tej samej cenie wersję z pojemniejszym dyskiem SSD 512GB.

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 - 3399zł

 

Alternatywnie laptop HP Pavilion z wydajniejszą kartą GTX 1650, która jest lepszą opcją pod nowe wymagające gry. Pavilion Gaming jest solidnie wykonany i ma atrakcyjny wygląd.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...