Skocz do zawartości
newuser3

Komp do montażu video z 9900 - zonk?

Rekomendowane odpowiedzi

Za waszymi radami zlożyłem kompa pod montaż video: i9 9900k, aorus z390 pro, gtx 2070 super 8gb, 64 GB ram - 3000mhz ballistix, win 10 pro, dark pro 4, dark base 900.

Komp miał służyć głównie do pracy - montaż video. niestety na najnowszym premiere pro i after effects nawet najprostsze projekty klatkują na podglądzie tak jakbym odpalał to na 10 letnim sprzęcie. w premiere nałożenie 2 ścieżek video fhd na siebie (bez żadnych efektów), po prostu jeden obraz na całośc a drugi pomniejszony - puszczam playback i na podglądzei mam praktycznie poklatkowo albo zacina i po kilka sekund leci tylko. to samo w afterze. Myslałem, że nieskomplikowane projekty będę mógł pracować live a tymczzasem na podglądzie 1/8 klatkuje 2-3 fps.

nie wiem co jest grane, czy jakiś kaganiec ogranicza tak mocno sprzęt? nic nie kombinowałem, sterowniki ze stron producenta tak jak powinno być.

Do tego w grach śmiga aż miło (BF 5 na max detalach działa płynnie).

 

Od czago zacząć sprawdzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sterowniki nvidia, nie ,,growe,, tylko te 2 - studio? czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wydajności dysków, ogólnej wydajności komputera. Same sterowniki nie powinny wprowadzać aż tak dużej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sterownik do sata ahci masz Microsoftu czy intelowski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sterownik do sata ahci masz Microsoftu czy intelowski ?

obecnie intela (rapid storage? - chyba tak to się nazywa), ale testowałem też na domyślnych.

dyski mam tak: system-sx8200 1TB m2 nvme, dane - 512 samsung 870PRO m2 nvme i ssd samsung 860 jako temp. ten ostatni tez odlaczalem calkowicie ale nic to nie daje.

testy dysków crystal disk - sx8200 ma ok 3000MB/s samsung 3500. testy cinebench20 - 4787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sterowniki nvidia, nie ,,growe,, tylko te 2 - studio? czy jakoś tak.

sprawdziłem, niestety nadal to samo.

tak jakby cos mocno ograniczalo premiere pro bo chodzi tak jak moj 10 letni komp, masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyłącz integrę i sprawdź bez niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyłącz integrę i sprawdź bez niej

też tak robiłem niestety bez rezultatu, próbuje zrobić w premierze co takiego jak na tym filmie:

gośc ma podobny konfig, u mnie juz przy 2 sciezkach video (fhd) tnie na potęgę i zacina podgląd - cpu 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy coś nie katuje sprzętu w tle. Menadżer zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy coś nie katuje sprzętu w tle. Menadżer zadań.

nie, tylko premiere.

testowałem jeszce sterowniki karty graf i raz pozwolił mi zainstalowac dch a po odinstalowaniu ich juz tylko standardowe.

nie wiem czy ma toz wiazek ale raz bios wywalil mi error i nie chcial sie uruchomic (dioda na dram), reset cmos i standardowe ustawienia biosu pomogły. zastanawiam się czy to może płyta główna byc winowajca? jakie testy na benchamrakch przeprowadzic aby wkleic tu wyniki? zrzuty z cpuz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://downloadcenter.intel.com/download/29195/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers?product=128199

 

Z aktualizuj sterowniki do integry. Broń Cię boże nie używaj tych, które są instalowane z Windows lub przez WU.

 

W Premiere Pro w ustawieniach sprawdź, czy masz włączoną akceleracje GPU. Mercury Playback system (CUDA) to akceleracje za pomocą karty NV, a Intel QuickSync to akceleracja za pomocą iGPU Intela.

 

Sprawdź w ustawieniach ile Premiere Pro jest wstanie zaalokować pamięci. Domyślnie powinien wziąść około 80% dostępnej pamięci.

 

Żeby zredukować lag i ilość zużywanej pamięci możesz mniejszyć rozdzielczość podglądu na 1/2 - nie wpłynie to na jakość pliku końcowego, a będzie mniej obciążać sprzęt i RAM.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://downloadcenter.intel.com/download/29195/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers?product=128199

 

Z aktualizuj sterowniki do integry. Broń Cię boże nie używaj tych, które są instalowane z Windows lub przez WU.

 

W Premiere Pro w ustawieniach sprawdź, czy masz włączoną akceleracje GPU. Mercury Playback system (CUDA) to akceleracje za pomocą karty NV, a Intel QuickSync to akceleracja za pomocą iGPU Intela.

 

Sprawdź w ustawieniach ile Premiere Pro jest wstanie zaalokować pamięci. Domyślnie powinien wziąść około 80% dostępnej pamięci.

 

Żeby zredukować lag i ilość zużywanej pamięci możesz mniejszyć rozdzielczość podglądu na 1/2 - nie wpłynie to na jakość pliku końcowego, a będzie mniej obciążać sprzęt i RAM.

przy próbie instalacj itych sterowników wyskakuje błąd ze nie zostały one sprawdzone dla mojego systemu i... nic dalej nie mogę zrobić, tylko anulować.

w premiere w ustawieniach projektu mam:

mercury playback engine gpu acceleration (open cl)

mercury playback engine gpu acceleration (cuda)

mercury playback engine software only,

 

nie mam nigdzie opcji quick sync

 

zrzuty z cpuz

post-233369-15757168479026_thumb.png

post-233369-15757168522632_thumb.png

post-233369-1575716855114_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy - nie podlaczalem 2 linii energetycznych do plyty glownej do procka (tylko 8pinowa wtyczke, tak mi zalecano), czy dorzucenie tej drugiej 4 pin moze cos tu zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncza mi sie pomysly co moze powodowac takei lagi, wyglada to tak że mam 2 linie video (fhd zrodlo) i jedna pomniejszona, najednej linii idzie ok ale jak juz sa 2 to po chwili zamula i ekran robi freeze (glos lci dalej), rozumiem, jakby tam byl material 4k albo jakies skomplikowane efekty i korekcje koloru, ale z tym radzil sobie spokojnie moj kilkuletni komp. a tu maszyna za 11 k i taka lipa:(

nie wiem co dalej i co moze byc przyczyna. w grach to wyglada ok, dzialaja - co prawda gram z wlaczonym v-sync i limit 60klatek ale nie ma zadnych lagow (bf 5, wiedzmin na ultra). photoshop i illustrator wyglada ze dzialaja w miare ok, chociaz myslalem ze beda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz parę dysków, próbuj eliminować ewentualne problemy z nimi związane używając do całości jedynie jednego na raz.

Mam bardzo podobny zestaw, używam z listy programów, którą podałeś, jedynie Photoshopa. Działa dobrze, szybko.

Czy robiłeś cokolwiek, co wykracza poza standard? Jakieś magiczne "optymalizacje systemu", wyłączanie czegokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz parę dysków, próbuj eliminować ewentualne problemy z nimi związane używając do całości jedynie jednego na raz.

Mam bardzo podobny zestaw, używam z listy programów, którą podałeś, jedynie Photoshopa. Działa dobrze, szybko.

Czy robiłeś cokolwiek, co wykracza poza standard? Jakieś magiczne "optymalizacje systemu", wyłączanie czegokolwiek?

 

nic magicznego nie robilem, czysty system i sterowniki tylko. zauwazylem ze ine programy tez kulawo dzialają - np otwieranie skomplikowanego projektu w illustratorze trwa dlugo, przesuwanie grupy obiektow nie jest plynne ale również jest lag i trwa to kilka sekund.

masz moze mozliwosc zainstalowanai premiera (nawet trial) wrzucenia jednego pliku video na kilka sciezek, zmniejszenie ich jak w tym przykladowym filmie? nie znam nikogo z podobnym sprzetem a sprawdzilibysmy jak to dziala u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób projekt na jednej sekwencji, z dwoma klipami, tak, żeby działało tak jak mówisz i wyeksportuj do jednego katalogu, w premierze jest project manager, spakuj zipem i podwieś na myairbridge, daj linka

 

mi ta wygląda na jakiś babol w systemie albo biosie ale mogę projekt odpalić na kilku kompach i sprawdzić, na innym forum okazało się, że koleś zrobił jakiś szacher macher z klatkarzami i przez to się przycinało ale tutaj coś się zapycha z opisu (sterowniki chipsetu zainstalowane?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób projekt na jednej sekwencji, z dwoma klipami, tak, żeby działało tak jak mówisz i wyeksportuj do jednego katalogu, w premierze jest project manager, spakuj zipem i podwieś na myairbridge, daj linka

 

mi ta wygląda na jakiś babol w systemie albo biosie ale mogę projekt odpalić na kilku kompach i sprawdzić, na innym forum okazało się, że koleś zrobił jakiś szacher macher z klatkarzami i przez to się przycinało ale tutaj coś się zapycha z opisu (sterowniki chipsetu zainstalowane?)

dzieki za pomoc,chipset instalowalem na samym poczatku, pod tym linkiem

https://we.tl/t-UU6e4qkKE6

dałem prosty projekcik - 2 klipy ponakladane, u mnie zaczyna ciąc jak wjezdza drugi klip, przy 3 liniach video - laguje niemiłosiernie. dorzucam screen jak to wyglada w monitorze zadan.w biosie odpalałem tylko profil 1 dla pamięci i nic więcej, przywracałem nawet do domyslnych - nic to nie dało. jak masz illustratora to mozesz jeszcze sprawdzić ten plik:

https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/realistyczne-szablon-transparent-wesolych-swiat_6052827.htm#page=1&query=christmas&position=2

 

mi po otwarciu tak zamula ilustrator ze nie moge przesunac tej grupy obiektów. nie wiem czy cos mi sie zepsulo w komponentach czy o co tu chodzi. jedynie gry dzialaja primasort ale ten komp kompletnie nie miał służyc do grania :(

post-233369-15757539961529_thumb.png

Edytowane przez newuser3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten projekt chodzi z pojedynczego dysku ssd sata, nic się nie zacina nawet na 10 letnim laptopie, musisz mieć coś w konfiguracji namieszane, czy to samego kompa czy windowsa, może biosu, ciężko powiedzieć nie patrząc w ekran

 

 

p.s. chyba że ram coś nie działa, masz dwie kostki żeby na zmianę sprawdzić pojedynczo ?

Edytowane przez T_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten projekt chodzi z pojedynczego dysku ssd sata, nic się nie zacina nawet na 10 letnim laptopie, musisz mieć coś w konfiguracji namieszane, czy to samego kompa czy windowsa, może biosu, ciężko powiedzieć nie patrząc w ekran

 

 

p.s. chyba że ram coś nie działa, masz dwie kostki żeby na zmianę sprawdzić pojedynczo ?

mam 4 kości crucial ballistic 3000mhz po 16GB, mogę je wyjąć i testować po jednej. a patrzyles moze na ten plik illustratora? bo to moze nie byc wlasnie tylko premiere a nie mam nic innego do sprawdzenia co w miare mogloby byc miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam ilustratora, znaczy w CC jest pewno ale nie instaluję bo nie używam, natomiast ani proca ani grafiki ten projekt nie obciąża ale jak przełącze mercury na software to wtedy tam gdzie są 3 streamy zaczyna się zacinać, może nie działa Ci poprawnie akceleracja karty graficznej, jakiś problem ze sterownikami albo karta ma slot dzielony czy chodzi w pcixie x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam ilustratora, znaczy w CC jest pewno ale nie instaluję bo nie używam, natomiast ani proca ani grafiki ten projekt nie obciąża ale jak przełącze mercury na software to wtedy tam gdzie są 3 streamy zaczyna się zacinać, może nie działa Ci poprawnie akceleracja karty graficznej, jakiś problem ze sterownikami albo karta ma slot dzielony czy chodzi w pcixie x4

testowałem na wszystkich 3 metodach renderu i preview (cuda, open cl i software) - najlepiej działa na tym pierwszym. przy czym dokładnie sie przyjrzałem i nie zacina od razu tylko tak po ok 2 sekundach od play. moge dorzucic jeszcze kilka ścieżek video i po wciśnieciu play działa płynnie po czym po tych ok 2s łapie laga, glos leci dalej a obraz mocno klatkuje albo sie zacina.

 

gpu lapie raczej dobrze - ponizej zrzut z gpu-z, gry działaja, testy przechodzi sprawnie. nie wiem co moze byc, jestem zalamany bo na kompa wydalem 11k, oszczedzalem rok czasu a tu mam maszyne ktora dziala gorzej od starego....

 

do tego jeszcze dzialanie w innych programach - tutaj jest trudniej to zauwazyc ale cos mi sie wydaje ze tam tez jest lipa dlatego jakby ktos mogl pobrac ten plik illustratora i sprawdzic czy dziala plynnie na procku zblizonym do i9 9900k to bylbym wdzieczny.

 

co jeszcze planuje zrobic:

- wyjme pamieci i karte grafiki, odpale na 1 kości ram i na zintegorwanej grafice i zobacze

- w biosie intel rapid storage mam na off (zmiana na on raczej nic nie da?)

- odpalenie testu memtest

- bios mam F10, sa dwa nowsze ale cykam sie robic update - znajac moje szczescie akurat pradu zabraknie i bede w ciemnej d

- reinstalka windowsa albo postawienie tylko na 1 ssd (samsung 860), oba dyski nvme m2 wyjme

 

moze macie jeszcze jakies pomysly? generalnie lipa totalna, brałem 2 dyski m2 64GB ramu liczylem na mega komfort pracy a tu taka lipa. jesli to problem sprzetowy to bardzo tryudny do zidentyfikowanai chyba.

post-233369-15757603966216_thumb.png

Edytowane przez newuser3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjmij dyski nvme i tak od czapki sprawdź nawet na systemowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjmij dyski nvme i tak od czapki sprawdź nawet na systemowym

systemowy tez mam nvme m2 ale sprawdze - tempy mam na samsungu 860 i wyjme oba m2 i postawie win na tym ssd.

moze jeszcze jakiegos linuxa bootowalnego z pena ?

 

puszczam sobie teraz te moje video i na monitorze aktywnosci widze ze przy CUDA bierze mi zasoby z procesora graficznego UHD graphics 630 -ok 90%, cpu ok 10% a rtx - 3% - najlplynniej chodzi. Po przestawieniu na open cl - UHD graphics 630 -ok 90%, cpu ok 20% a rtx - 30% - w obu przypadkach temp niskie, wentylatory ani drgna. gdy ustawie na software UHD graphics 630 -ok 70%, cpu ok 100% a rtx - 40%, wentylatory na max obrotach - najbardziej zacina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...