Skocz do zawartości
ThePunisher

Brak obrazu z 1080 ti po wymienie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, ponieważ wymieniłem procesor z 8400 na 8700k, zresetowałem BIOS i nie mam obrazu z grafiki dedykowanej, jest obraz z zintegrowanej grafiki procesora ale z 1080 ti nie. W ogóle nawet nie widać go w menadżerze urządzeń, jakby nie istniał, ale z kolei karta sprawdzona i działa prawidłowo, żadnego błędu, żadnych migających diód, dioda zotaca pulsuje na niebiesko co oznacza że grafika pracuje prawidłowo ale nie ma obrazu. Rozumiem że pewnie trzeba coś przełączyć na płycie głównej, ale co? :( Mam płytę Z370 SLI PLUS od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, ponieważ wymieniłem procesor z 8400 na 8700k, zresetowałem BIOS i nie mam obrazu z grafiki dedykowanej, jest obraz z zintegrowanej grafiki procesora ale z 1080 ti nie. W ogóle nawet nie widać go w menadżerze urządzeń, jakby nie istniał, ale z kolei karta sprawdzona i działa prawidłowo, żadnego błędu, żadnych migających diód, dioda zotaca pulsuje na niebiesko co oznacza że grafika pracuje prawidłowo ale nie ma obrazu. Rozumiem że pewnie trzeba coś przełączyć na płycie głównej, ale co? :( Mam płytę Z370 SLI PLUS od MSI

 

W biosie masz obraz z Zotac-a? Jeżeli tak to problem jest po stronie windy i tam masz ustawione np. dwa wyświetlacze lub ekran rozszerzony. Jeżeli w biosie też nie masz obrazu to przywróć ustawienia fabryczne na płycie głównej w biosie. Jak nie to wejdź w bios i zerknij w ustawienia dotyczące preferowanego procesora graficznego, być może przełączył się tryb na integre lub dual (nie pamiętam konkretnie nazwy tej opcji ale na bank jest).

 

Sprawdź docisk karty i kabli zasilających.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone wszystko. Ciągle to samo. Zrobiłem jeszcze raz reset biosu. Nic nie wykrywa nadal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone wszystko. Ciągle to samo. Zrobiłem jeszcze raz reset biosu. Nic nie wykrywa nadal....

 

"stary" procesor jeszcze masz? Spróbuj podmianki i zobacz czy coś się zmieni. Podczas instalacji nowego CPU nie powyginałeś pinów w gnieździe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starym procesorem jest to samo. Nie wygialem nigdzie pinów bo jak podłączę się do grafiki zintegrowanej to działa wszystko i komputer pracuje normalnie. Jeśli na starym 8400 też nie reaguje to myślę że przyczyną jest reset biosu który zrobiłem zmieniając procesor. Wchodziłem w ustawienia zintegrowanej karty w biosie i włączyłem funkcje multi monitor, ale nadal nic. Na 99% to bios, może zmienić na inną wersję biosu? Mam najnowszy z obsługą 9th serii Intela wie może powrót do starszej wersji coś zmieni

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wygięte piny w sockecie , albo coś nie łączy przy karcie , innych możliwości nie ma , tym bardziej, że masz najnowszy bios .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starym procesorem jest to samo. Nie wygialem nigdzie pinów bo jak podłączę się do grafiki zintegrowanej to działa wszystko i komputer pracuje normalnie. Jeśli na starym 8400 też nie reaguje to myślę że przyczyną jest reset biosu który zrobiłem zmieniając procesor. Wchodziłem w ustawienia zintegrowanej karty w biosie i włączyłem funkcje multi monitor, ale nadal nic. Na 99% to bios, może zmienić na inną wersję biosu? Mam najnowszy z obsługą 9th serii Intela wie może powrót do starszej wersji coś zmieni

 

Downgrade biosu chyba nie jest możliwy, nie wiem, nigdy nie próbowałem. Z drugiej strony to aż niemożliwe żeby update biosu tak ci popsuł sprzęt. Sprawdź GPU u kogoś innego czy działa ale nie tylko na zasadzie, że wystartuje ale puść jakiegoś 3D marka żeby obciążenia dostała. Jak GPU na gwarancji to rozważ opcję wysłania na serwis (na razie tylko rozważ).

 

U mnie jest ustawione tak: https://megawrzuta.pl/download/b0f2b752e0c5979d1db12e6744c15ffb.html , a opcja iGPU Multi-Monitor musi być wyłączona bo wtedy forsuje obie grafiki. Idea polega na tym żeby całkowicie wyłączyć integrę. BIOS podnosi się na ZOTAC-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem było uszkodzone gniazdo PCIE w płycie. Temat rozwiązany.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...