Skocz do zawartości
reactorpcsu

Uchwyt ścienny regulowany w pionie

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nie najlepsze miejsce na ten temat, ale nie wiedziałem, gdzie to napisać. A więc, co byście doradzili jeśli chodzi o uchwyt ścienny na 24" monitor 21:9 (810 x 369 x 98 mm, 6 kg)? Chodzi o uchwyt do ściany, tak aby monitor był w miarę jak najbliżej niej i miał możliwość regulacji w pionie chociaż by te 10cm. i możliwość pochylenia o kilka stopni w doł. Na boki mi nie zależy. Głównie chodzi o regulacje pionową. Standard VESA 100x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się z pytaniem. Sam zastanawiam się nad uchwytem na monitor. Pierwotnie myślałem o czymś wieszanym na ścianie ale z tego co widzę to w przypadku monitorów popularne uchwyty mocowane do biurka. jak kolega wyżej szukam czegoś co pozwoli ustawić monitor jak najbliżej ściany. Biurko, mimo iż jest niemal do ściany przysunięte (no jedynie tyle odstaje coby kable przeszły) to monitor a w zasadzie podstawa jest już do krawędzi przysunięta to sam monitor od ściany odsunięty jest o jakieś 27 cm.

Na razie rozważam uchwyty ART L-01 i ART L-11GD. O ile ten drugi ma jakieś recenzje na youtubie to ten pierwszy nie. Miał ktoś styczność z tymi uchwytami albo w ogóle z jakimiś innymi, o których można by się coś więcej dowiedzieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kolega "bardak". Mam biurko dosunięte do ściany i szczelinę 0,5cm na kable. Niestety od tyłu mam całe biurko zabudowane, więc nie mam żadnej możliwości wykorzystania uchwytu nablatowego bez ingerencji w same biurko. Do tego pokoik mój jest bardzo mały 7-8m2, więc trzeba walczyć o każdy cm i dlatego mam dosunięte biurko do ściany i nie mam też miejsca na jakieś długie uginane wystające ramiona jak to jest w przypadku uchwytu nablatowego, a dodatkowo, po obu krańcach biurka stoją sobie głośniczki komputerowe z systemu 5.1 :) Dlatego bardzo fajnym rozwiązaniem jest to co podałem w linku pod swoim tytułowym postem. Lecz te uchwyty ścienne są do 7kg... Trochę mało, bo monitor jak ważyłem obecnie to wazy 6,4kg czyli prawie na styk... A gdybym zmienił w przyszłości, to pewnie będzie to jakiś oled lub inny, który może być dużo cięższy, więc przydało by się wybrać coś już przyszłościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...