Skocz do zawartości
barbik11

Rekonstrukcja mojego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem takiej oto g*wnianej konfiguracji:

 

procek i5-8400

mobo MSI H310M PRO-VD

2x8gb ram 2666hz

ssd 256 gb + hdd 1tb

gpu gtx 1050ti 4gb vram

zasilacz corsair VS650

 

Tak, jest to gotowiec ze sklepu, złożony przez debila, a kupiony przez jeszcze większego debila.

 

Jestem niezadowolony z jego działania. Mam plan za mały koszt przerobić to w coś godnego uwagi. Mój plan jest taki:

 

procek i5 jest akurat w tym zestawie niczego sobie, więc bym go zachował. Płyta główna jest badziewna, wiec głównie chodzi o wymiane jej - fajnie by było, gdyby dawała możliwości ewentualnej dalszej rozbudowy zestawu w przyszłości.

Chciałbym podkręcić tego procka na nowej płycie i być może włożyć do niej szybsze Ramy. H310M nie daje mi takiej możliwości.

 

 

RAM 16gb, dyski ssd i hdd bym zostawił, ponieważ nie chce wydawać zbyt dużo forsy na start.

 

Mówiąc trochę bardziej ściśle.

 

Podstawa komputera idzie do wymiany - MOBO, obudowa, zasilacz(?) - Warto trzymać tego Corsaira VS?? Słyszałem, że jest to badziew, jeśli miałbym ryzykować spalenie całego sprzętu przez niego to mogę się pokusić o nowy zasilacz.

 

Komponenty, które wloze do nowej obudowy z nowym MOBO to Ramy, procek, gpu i dyski. GPU w przyszłości tez planuje wymienić na coś pokroju GTX 1660 SUPER ale jeszcze nie teraz.

 

Na początek, chciałbym mieć lepszą płyte główną, która dawała by mi możliwość zabawy prockiem (OC) oraz lepsze warunki dla RAMów, GPU w przyszłości itd.

 

Jak mi się wydaje, jeśli mam zamiar bawić się w OC tego i5 na nowej płycie, to też powinienem zainwestować w jakieś chłodzenie, żeby temperatury nie wyskoczyły poza normę?? Jeśli tak, to chłodzenie również bym dokupil.

 

 

Mam nadzieje, ze jasno okreslilem o co mi chodzi :P Główny cel kompa to oczywiście gry.

 

Budżet na wszystko to 1000 zł (nowe MOBO, nowa obudowa, chłodzenie dla procka w razie OC) - UWAGA - jeżeli obecny zasilacz jest ryzykowny to budżet 1300zl , żeby dokupić też lepszy, pewniejszy zasilacz.

 

Oczywiście, jeśli da się gdzieś oszczędzić trochę grosza, nie poświęcając na to jakości nowego sprzętu. jest to jak najbardziej mile widziane.

 

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 nie podkręcisz. Zablokowany mnożnik.

Zmiana płyty dla samej szybszej obsługi pamięci nie ma raczej sensu.

VS niczego Ci nie spali.

 

Zmień samą GPU i resztę zostaw w spokoju.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Procka nie podkręcisz...

2.Czy jest sens kupna nowej płyty na i tak już "martwą" podstawkę niebieskich? Ram puścisz wyżej, może jakiś slot M.2 się trafi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jestem niezadowolony z jego działania...

 

na czym polega te niezadowolenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta faktycznie najtańsza jaką pewnie znaleźli ale z i5 8400 powinna sobie poradzić.

J.w. i5 8400 nie podkręcisz, co najwyżej RAM po zmianie płyty na Z370/Z390 ale koszt płyty jest tak wysoki że, jest to nie opłacalne (o zmianie samych kości RAM nie wspominam - obecne 2666 tragedii nie robią).

Największego kopa w tym zestawie da jedynie wymiana GPU i tyle. Zamiast bawić się teraz w zmianę platformy kup do tego zestawu GTX 1660 Super i po sprawie.

Budę zawsze możesz zmienić jak się nie podoba a chłodzenie zawsze warto dla lepszej kultury pracy. Przy tej płycie zastanowiłbym się nad coolerem Top Flow - przy okazji schłodzi VRM bez radiatora.

VS650w szału nie robi ale totalna padaka to też nie jest i przy zestawie i5 8400 + 1660S spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta faktycznie najtańsza jaką pewnie znaleźli ale z i5 8400 powinna sobie poradzić.

J.w. i5 8400 nie podkręcisz, co najwyżej RAM po zmianie płyty na Z370/Z390 ale koszt płyty jest tak wysoki że, jest to nie opłacalne (o zmianie samych kości RAM nie wspominam - obecne 2666 tragedii nie robią).

Największego kopa w tym zestawie da jedynie wymiana GPU i tyle. Zamiast bawić się teraz w zmianę platformy kup do tego zestawu GTX 1660 Super i po sprawie.

Budę zawsze możesz zmienić jak się nie podoba a chłodzenie zawsze warto dla lepszej kultury pracy. Przy tej płycie zastanowiłbym się nad coolerem Top Flow - przy okazji schłodzi VRM bez radiatora.

VS650w szału nie robi ale totalna padaka to też nie jest i przy zestawie i5 8400 + 1660S spokojnie wystarczy.

 

Dziękuje za konkretną odpowiedź. Masz racje. Jeśli OC procka odpada, to w sumie kicha trochę. Teraz dotyczatalem wlasnie ze procki Intela maja specjalne oznaczenia w nazwie, wskazujące czy jest możliwość OC xD

 

Skoro już zalozylem temat - jaka karte byscie polecili do upgradea zestawu? Lepiej brać gtxa 1660 SUPER 6gb czy RTX 580 8 GB?? GTX ma lepsze taktowanie rdzeni, ale z kolei RTX oferuje 2gb Vramu więcej i lepszy przepływ danych (szyna pamięci w gtx 1660 to 192-bity, a w RTX 580 aż 256 bitów.) RTX jest pare stow tańsza też.

 

Z drugiej strony - Warto mieszać podstawkę Intela z kartą AMD (RTX 580)?? Nie grozi to jakimiś problemami w przyszłości?? Może z samego faktu , że jest to zestaw i5 lepiej wziąć kartę nVidii??

 

A jeśli już byłby to ten RTX 580 - warto dopłacać te 100 zł do wersji NITRO+?? Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

 

Edit. Dodam jeszcze, że mój monitor ma 24 cale i chciałbym grać na rozdziałce 1980x1050

 

na czym polega te niezadowolenie?

 

 

Jeżeli Cię to bardzo interesuje to przejrzyj temat https://forum.pclab.pl/topic/1290603-Dlaczego-gry-sie-zacinaja-na-nowym-sprzecie/page__p__15626890__fromsearch__1entry15626890.

Szczegółowo opisałem tu swój problem :P

Edytowane przez barbik11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1660 super jest wydajniejszy od 580 a do tego procka możesz włożyć nawet mocniejszą karte niż gtx

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1660 super jest wydajniejszy od 580 a do tego procka możesz włożyć nawet mocniejszą karte niż gtx

 

Jest wydajnieszy, ale czy 6gb ramu starczy do grania na rozdzialce 1980x1050 na wysokich detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920X1080 wystarczy

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień gpu na 1660 super

 

przydałoby się jeszcze jakoś uzasadnić propozycję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1050ti sprzedaj, dołóż tego tysiaka i poluj na jakąś dobrą promocję RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Szczegółowo opisałem tu swój problem :P

 

widzę że problem był z dyskiem HDD...

czemu go jeszcze nie wywaliłeś?

czy w międzyczasie sformatowałeś ssd-ka i postawiłeś system na nowo?

czy w międzyczasie udało ci się wejść do biosu i pobawić się z ustawieniami ram?

 

 

odnośnie karty to bywają promocje na 1660 super/ti do 1000zł więc wypatruj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że problem był z dyskiem HDD...

czemu go jeszcze nie wywaliłeś?

czy w międzyczasie sformatowałeś ssd-ka i postawiłeś system na nowo?

czy w międzyczasie udało ci się wejść do biosu i pobawić się z ustawieniami ram?

 

 

odnośnie karty to bywają promocje na 1660 super/ti do 1000zł więc wypatruj :E

 

okazało się później ze wyeliminowanie dysku HDD, wcale nie rozwiazalo problemu do końca. Owszem, w starszych grach typu wiedzmin 2 podskoczyla mi wydajność i znacznie rzadziej odczuwałem ścinki, więc w wyniku podjarania pierwszym wrażeniem szybko wklepałem o swoich odczuciach na forum :E Później się jednak okazało, ze pomimo wzrostu wydajności w wiesku dwojce, i starych grach, nadal sa mikro-scinki w wielu innych tytułach i nie chciałem już dluzej ciagnac tego na forum, w wyniku frustracji :P

 

Karty 1660 super oscylują w granicach 1100 zl, wiec nie wiem co mam wypatrywać. stówa różnicy :P

 

 

w Diablo 3 Np udało mi się znacznie ograniczyć problem ścinek w wyniku WŁĄCZENIA V-syncu oraz dostosowania maksymalnych FPS-ow generowanych przez GPU oraz przez gre sama w sobie na rowne 50! Co ciekawe jeżeli zwieksze wartość na poziom 70 FPS to gra chodzi wyraźnie gorzej. No nic. Dziwny jest ten mój komputer. Ramami i biosem tez się bawiłem. Pomoglo minimalnie. Jak widać wszystkie te zabiegi, które dotąd robiłem miały mały pozytywny wpływ na niektóre starsze tytuły, ale żeby całkowicie wyeleminiować problem, który mam ze swoim zacnym komputerem to chyba mi życia nie starczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 super np. gigabyte z 3 wentylatorami, albo palit gaming pro oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...