Skocz do zawartości
reactorpcsu

Jaka karta graficzna do starej konfiguracji?

Rekomendowane odpowiedzi

najprawdopodobniej skalp skończy się uszkodzeniem CPU

jaski kto kol-wiek się go podejmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że IHS jest normalnie klejony jak w innych nowszych. No ale skoro jest lutowany to nie ma sensu...

 

Jeden z kolegów z forum sprzedaje GTX1660Ti, ale niestety za 1000zł mi nie puści, więc chyba kupie nówkę 1660 Super. Od którego producenta warto kupić?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procesor co ty, ale leci na 4.8Ghz na 5.0 blue screen w grach po godzinie.

Tez sie skłaniam ku kupieniu 1660 super, bo stwierdziłem że do tego cpu nie ma sensu dopłacać kilkaset zł do 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targaryen ja też z podobnego założenia wychodzę, że 1000zł to max, bo nie wiem co będzie za rok.... Może zmienię coś w kompie, a może się tak wszystko pokomplikuje, że przez kolejne 2 lata nic nie ruszę, stąd chciałbym w miarę możliwości wykorzystać maksymalnie obecną konfigurację, a co dalej, to już czas pokaże... Będzie kasa to będzie modyfikacja. Chciałbym zmienić kompa, ale przez najbliższe 2 lata mam zaplanowane jako tako wydatki, w tym zakup samochodu (bo obecny się rozlatuje już) no i też nie jestem bez kredytów... i jeszcze muszę bratu oddać 10tys do wiosny, więc nie mam zbytnio na to wszystko, a te 1000zł, za które chce kupić GPU to dla mnie i tak bardzo duży wydatek! Dlatego upieram się przy pozostaniu w obecnej konfiguracji i zmianie tylko GPU, bo sama zmiana GPU i tak z tego co wiem da mi 2x więcej FPS, a to bardzo dużo, jak teraz średnio mam 40-60 (zależy od gry i ustawień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka że przy takiej rozdzielczości rtx 2060 super oraz rx 5700 to i tak mało dla tego monitora jeśli chodzi o giercowanie. Dlatego kup takie GPU na jakie Ciebie stać albo RX 580 można często kupić na promocji i zbierać pomału na nowy PC. Wszystko zależy od twojego punktu widzenia.

 

Co do OC CPU to nie warto się bawić. Sam zrobiłem skalp i5-4670k 4.2 na 4.6 i różnica w wydajności nie warta wysiłku, bo to wciąż 4/4 i w nowych grach i tak będzie łapać zadyszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negocjuje zakup karty z forumowiczem. mowa o 1660TI od MSI VEBTUS XS OC za 1100zł z przesyłką i gwarancja od X-Coma na jeszcze chyba 33miesiace. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ten ventus bez rewelacji z tego co widziałem w testach. A nówkę ze sklepu "GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 SUPER GAMING 6GB OC "masz za 1160zł :D

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wysłałeś to tego Palita, ten Gigabyte z dwoma wentylatorami jest o wiele gorszy jeśli chodzi o temp i głośność

 

Ale chyba lepiej kupić z bardziej renomowanego sklepu ;p

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit jak wychodzi względem 1660Ti VENTUS XS OC? Nie wiem czy warto się bić o tego 1080TI czy olać i brać takiego Palita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to rózne karty starszy troche mocniejszy Ti i nowy super do tego inne modele. Jak sie nie boisz kupować używanych to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na sieci porównań tych kart, ogólnie one są bardzo podobnie zbudowane. Jak szukasz chłodnej z dobra kulturą pracy to Gigabyte Gaming OC GTX 1660 Super za 1150zł, masz jej wyniki w teście powyżej.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawień graficznych. W niektórych grach na niskich może się uda.

 

Tu masz test rx580 vs rx5700xt ale z dużo mocniejszym CPU I7-8700k niż twój. Dodatkowo jest to zwykle 1440p, a nie rozszerzone. U ciebie taki test na RX 580 to byłoby około 20-25 fps na ultra

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki xtn. To tylko potwierdza, że niestety taka karta jak rtx580, którą ewentualnie rozpatrywałem, byłby wyrzuceniem kasy w błoto przy takiej rozdzielczości jak moja. Przypuszczam, że posiadając ją nie raz musiałbym nie tylko z detalami mocno schodzić w dół, ale także i z rozdzielczością z 14440p na 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...