Skocz do zawartości
Sidr

Monitor 32-34 cale / 2K / IPS / do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tytułowych kryteriach znajdę jeszcze jakiś sensowny monit oprócz AOC 31.5'' Q3279VWFD8? Herce mnie ne interesują, fajnie gdyby miał mocowanie VESA. Ogólnie zależy mi na jakości obrazu. Z ciekawości sprawdziłbym ekran z nieco większą ilością cali, ale nie chcę się pchać w 4K, więc raczej tu już nic nie znajdę (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego strachu przed 4K. W grach (np. Batman Arkham Asylum) 2560x1440 wygląda całkiem OK, a tam gdzie trzeba na prawdę precyzji (Euro Truck) można włączyć 4K. Natomiast jak ktoś chce grać w niskiej rozdziałce, to pewnie niebawem wszystkie aktualnie sprzedawane normalne karty będą obsługiwać skalowanie całkowite.

 

Za to na pulpicie, przy 31,5" 2560x1440 jak dla mnie to śmiechu warta pomyłka (zagęszczenie jak przy 24" FHD, czyli podobne do mojego kilkunastoletniego 22" 1680x1050 a'ka relikt przeszłości).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem. Szczególnie, że ostatnio jest moda na techniki pogorszajace jakość obrazu lub pseudo ulepszacze kosztem wyższego FPS.

 

Interfejs W10 ładnie się skaluje z 4K. Gry na 1080P/2160P także.

 

Całego SW Jedi Fallen order przeszedłem na monitorze 4K HDR, gdzie gra była renderowana w 2160p bo 1070 na więcej nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za słaby komputer do 4K, a skalować obrazu nie chcę. Kyle_Pl, znam Cie z Twojej twórczości na forum i Ci powiem, że obaj stoimy po przeciwnych sronach biegunów w kwestii gustów i wymagań. Ja miałem 27 cali z FHD i dla mnie obraz był super i gdyby mi ten monitor nie padł, to miałbym go do dzisiaj. Tobie pewnie trudno sobie wyobrazić jak można z czegoś takiego korzystać. Niestety, nie jesteś osobą, która jest mi w tym temacie w stanie doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Uważaj kolego na tego Kyle_Pl, ludzie są zadowoleni z fhd na 24", 1440p na 31,5" i kupują takie sprzęty, ale on nie :E

 

Nie rozumiem tego strachu przed 4K. W grach (np. Batman Arkham Asylum) 2560x1440 wygląda całkiem OK, a tam gdzie trzeba na prawdę precyzji (Euro Truck) można włączyć 4K. Natomiast jak ktoś chce grać w niskiej rozdziałce, to pewnie niebawem wszystkie aktualnie sprzedawane normalne karty będą obsługiwać skalowanie całkowite.

 

Musisz to w końcu zrozumieć, tylko natywna, wszystko inne to rzeczywiście downgrade i jak to mówisz pomyłka, kupić 4k żeby skalować do 2k i mieć mydełko - porada stulecia :E

 

Co do karty trzeba mieć Touringa, autor ma Pascala.

 

Też tego nie rozumiem. Szczególnie, że ostatnio jest moda na techniki pogorszajace jakość obrazu lub pseudo ulepszacze kosztem wyższego FPS.

 

Interfejs W10 ładnie się skaluje z 4K. Gry na 1080P/2160P także.

 

Całego SW Jedi Fallen order przeszedłem na monitorze 4K HDR, gdzie gra była renderowana w 2160p bo 1070 na więcej nie pozwala.

 

Tylko po co?

 

Lepiej kupić 1440p i nie bawić się w pogarszanie obrazu, skalowanie i inne kombinacje alpejskie, na 2k też możesz sobie skalować tylko po co?

 

 

Co do tematu ten AOC to rewelacja w tej cenie, tylko brak vesa.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Uważaj kolego na tego Kyle_Pl, ludzie są zadowoleni z fhd na 24", 1440p na 31,5" i kupują takie sprzęty, ale on nie :E

10 lat temu, to się takie kupowało. Chociaż już nawet 10 lat temu na 24" kupowało się 1920x1200, a nie marniejsze 1920x1080.

 

Musisz to w końcu zrozumieć, tylko natywna, wszystko inne to rzeczywiście downgrade

No właśnie na pulpicie nawet integra pociągnie 4K, a tu potrzeba największej precyzji. Na 2K-2,5K przy ekranie 31,5" jest pikseloza na czcionkach pulpitu, a dokładniej mydło, bo jest to renderowane przez Cleartype, które pikselozę maskuje, ale rozmycie pozostaje z powodu kiepskiego PPI.

 

 

i jak to mówisz pomyłka, kupić 4k żeby skalować do 2k i mieć mydełko

Przy skalowaniu integer nie ma "mydełka". W grach można sobie grać od biedy w 1920x1080 na ekranie 4K (skoro GPU nie pozwala na więcej) a na pulpicie mieć ostre i niezapikselowane 4K.

 

 

Co do karty trzeba mieć Touringa, autor ma Pascala.

Wszystkie karty AMD mają mieć integer. Natomiast to że nVidia tak dba o swoich klientów to inna kwestia. Poza tym kartę graficzną zmienia się tak trochę częściej niż monitor (w moim przypadku tak z ~3x częściej)

 

 

Tylko po co?

Po to by na pulpicie / do czytania mieć porządny obraz a nie kupę 1920x1080.

 

 

Lepiej kupić 1440p i nie bawić się w pogarszanie obrazu, skalowanie i inne kombinacje alpejskie, na 2k też możesz sobie skalować tylko po co?

Zgodnie z twoim tłokiem rozumowania 2,5K też lepiej nie kupować, bo znajdzie się przecież jakaś gra co mu będzie skakać w tej rozdziałce, na obecnej karcie i co wtedy? :E Integer (które będzie miał wcześniej czy później) z 1280x720? :lol2: Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...