Skocz do zawartości
Dookie

Jaką kupić najtańszą kartę jako zamiennik integry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kombinuje dla rodziców taki set: Xeon X3323, 2x4gb ddr3 1333 kingstonów na płycie asusa P5G41T-M LX3 po wgraniu mikrokodów na procki 771 plus Fortron 400W

Potrzebuję dokupić do tego kartę graficzną ponieważ integra nie daje rady nawet na youtube ;)

 

Co kupić aby móc oglądać na tym 1080p? Nie będę na tym grał w gry, najlepiej coś pasywnego ale nie jest mus. Da się coś wyhaczyć do 40 zł (lub mniej) z przesyłką na allegro? Nie siedzę w tych tematach już ładnych parę lat, zatrzymałem się w erze GF9800GT

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi taka 8600gt wyzionęła ducha, czy tam czasem nie było problemu odlutowywania się czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić aby móc oglądać na tym 1080p?

To że sie źle ogląda w 1080p moim zdanie to nie jest kwestia karty, tylko słabego procesora. Starsze karty graficzne nie dekodują youtba wiec zakup takiej nic ci nie da. Jedyne to lepszy procesor albo nowa karta która dekoduje youtube np gtx 1030.

 

co do procka to c2d e8200 e8300 e8400 sobie radzą z 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że sie źle ogląda w 1080p moim zdanie to nie jest kwestia karty, tylko słabego procesora. Starsze karty graficzne nie dekodują youtba wiec zakup takiej nic ci nie da. Jedyne to lepszy procesor albo nowa karta która dekoduje youtube np gtx 1030.

 

co do procka to c2d e8200 e8300 e8400 sobie radzą z 1080p

Chcesz mi powiedzieć, że sam ww. Xeon pociągnie na integrze, bez żadnej dodatkowej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To że sie źle ogląda w 1080p moim zdanie to nie jest kwestia karty, tylko słabego procesora. Starsze karty graficzne nie dekodują youtba wiec zakup takiej nic ci nie da. Jedyne to lepszy procesor albo nowa karta która dekoduje youtube np gtx 1030.

co do procka to c2d e8200 e8300 e8400 sobie radzą z 1080p

I że niby c2d 2-rdzeniowe są lepsze do 1080p od xeona 4-rdzeniowego autora :lol2:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I że niby c2d 2-rdzeniowe są lepsze do 1080p od xeona 4-rdzeniowego autora :lol2:?

Mi c2d e8300 z zabytkową kartą 7800GT pod win7 nie miał problemów z youtube w 1080p. Użycie karty żadne, użycie procka plus minus w każdym razie spore. Sugeruj wiec że problem raczej nie leży w zakupie karty graficznej. Te integry nie są chyba aż tak upośledzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze karty graficzne nie dekodują youtba wiec zakup takiej nic ci nie da. Jedyne to lepszy procesor albo nowa karta która dekoduje youtube np gtx 1030.

Może wyszedłem z obiegu - ale co oznacza "dekodowanie youtube" ? Bo jak dla mnie jest to po prostu odtwarzanie zwykłych filmów HD a to sprzętowo było już w serii 8000 (chyba te pierwsze na G80 tego jeszcze nie wspierały ale późniejsze już tak).

 

Kiedyś mi taka 8600gt wyzionęła ducha, czy tam czasem nie było problemu odlutowywania się czegoś?

Dokładnie ten model miałeś ? Ciężko mi powiedzieć - może ASUS miał jakąś wpadkę ale skoro tamta karta trzyma sie już tyle lat to raczej wątpię aby teraz się coś odlutowało.

Edytowane przez Sad_MadMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyszedłem z obiegu - ale co oznacza "dekodowanie youtube" ? Bo jak dla mnie jest to po prostu odtwarzanie zwykłych filmów HD a to sprzętowo było już w serii 8000

Tak wyszedłeś z obiegu. Chodzi mi o to że to nie jest kwestia karty graficznej, bo zintegrowana działa tak samo jak jakakolwiek inna tania dokupiona

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kombinuje dla rodziców taki set: Xeon X3323, 2x4gb ddr3 1333 kingstonów na płycie asusa P5G41T-M LX3 po wgraniu mikrokodów na procki 771 plus Fortron 400W

Potrzebuję dokupić do tego kartę graficzną ponieważ integra nie daje rady nawet na youtube ;)

 

Co kupić aby móc oglądać na tym 1080p? Nie będę na tym grał w gry, najlepiej coś pasywnego ale nie jest mus. Da się coś wyhaczyć do 40 zł (lub mniej) z przesyłką na allegro? Nie siedzę w tych tematach już ładnych parę lat, zatrzymałem się w erze GF9800GT

 

Pozdrawiam

Zamiast od razu kupować kartę graficzną spróbuj na początek dodać do przeglądarki dodatek o nazwie h264ify.

Ograniczy to wybór rozdzielczości na youtube do 1080p, ale z tym kodekiem filmy na starszym sprzęcie powinny działać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszedłeś z obiegu. Chodzi mi o to że to nie jest kwestia karty graficznej, bo zintegrowana działa tak samo jak jakakolwiek inna tana dokupiona

Jedyne co znalazłem to informacja, że YT używa H264 lub VP9. Ta druga nazwa pojawia się tylko w kontekście filmów w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast od razu kupować kartę graficzną spróbuj na początek dodać do przeglądarki dodatek o nazwie h264ify.

Ograniczy to wybór rozdzielczości na youtube do 1080p, ale z tym kodekiem filmy na starszym sprzęcie powinny działać lepiej.

Dobra rada, poczekam aż fanty do mnie przyjdą z allegro i się może wstrzymam z zakupem bo nie mam zamiaru na tym w nic grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamiast od razu kupować kartę graficzną spróbuj na początek dodać do przeglądarki dodatek o nazwie h264ify.

A czy oprócz h264ify, opłaca się zainstalować też enhanced-h264ify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz h264ify, opłaca się zainstalować też enhanced-h264ify?

Nie bawiłem się tym, ale dodatki są za darmo i dodaje się je/usuwa jednym kliknięciem, więc...

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, poczekam aż fanty do mnie przyjdą z allegro i się może wstrzymam z zakupem bo nie mam zamiaru na tym w nic grać ;)

A to dopiero kupujesz te sprzęty?

 

Nie lepiej poskładać taki zestaw na LGA1155?

- płyta H61 do 100zł

- tanie pamięci DDR3

- i3-3225 (iGPU HD4000)/i3-2125 (HD3000)/i3-3220 (HD2500)/i3-2120 (HD2000) za 20-40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dopiero kupujesz te sprzęty?

 

Nie lepiej poskładać taki zestaw na LGA1155?

- płyta H61 do 100zł

- tanie pamięci DDR3

- i3-3225 (iGPU HD4000)/i3-2125 (HD3000)/i3-3220 (HD2500)/i3-2120 (HD2000) za 20-40zł

Nie, pod łóżkiem leży komp:

C2D E4300 ze stockowym coolerem, 4gb ddr3 w jednej kości, Asus P5G41TM_LX3, obudowa i coś z tego chcę wyczarować ;)

Procesor kupiłem za 19 zł z przesyłką, ram za 39 zł również z przesyłką i dalej optymalizuję koszty

 

 

Znalazłem jeszcze takie porównanie:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/karty-graficzne-zintegrowane-w-plytach-glownych-2478/strona/7511.html

Jest tam GMA4500 i karty z serii 8xxx

 

 

Dzięki, jak widać chyba warto coś dokupić, nawet za 20 zł :)

Edytowane przez Dookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/radeon-hd6450-512mb-hdmi-gwarancja-8295523233

 

Taki HD6450 ci w zupełności wystarczy dla twoich zastosowań.

 

Tylko że do tych kart - do Windows 10 nie ma już sterowników.

 

Moim zdaniem gdy chcemy kupić najtańszą kartę to ja proponuję z nowych jakiś GeForce GT 710 lub np. z biznesowych np. QUADRO K600. Nie jest zbyt potężna, ale do wielu zastosować wystarczy.

 

A wciąż ma wsparcie do wszystkiego.

 

QUADRO K600

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/radeon-hd6450-512mb-hdmi-gwarancja-8295523233

 

Taki HD6450 ci w zupełności wystarczy dla twoich zastosowań.

A jak rzeczywiście jest ze sterownikami? Do 8600GT ostatnie wydanie jest z 2016 r. :) edit: sprawdziłem i do tej karty najnowsze wydanie jest z 7/29/2015... czy to nie będzie jakiś problem?

 

Tylko że do tych kart - do Windows 10 nie ma już sterowników.

 

Moim zdaniem gdy chcemy kupić najtańszą kartę to ja proponuję z nowych jakiś GeForce GT 710 lub np. z biznesowych np. QUADRO K600. Nie jest zbyt potężna, ale do wielu zastosować wystarczy.

 

A wciąż ma wsparcie do wszystkiego.

 

QUADRO K600

Kolego, tylko te karty przekraczają dotychczas wydany budżet na wszystkie pozostałe części razem wzięte ;)

Edytowane przez Dookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rzeczywiście jest ze sterownikami? Do 8600GT ostatnie wydanie jest z 2016 r. :) edit: sprawdziłem i do tej karty najnowsze wydanie jest z 7/29/2015... czy to nie będzie jakiś problem?

 

 

Kolego, tylko te karty przekraczają dotychczas wydany budżet na wszystkie pozostałe części razem wzięte ;)

 

To jeszcze z tańszych proponuję np. NVS 315. Tu też wsparcie jeszcze jest:

 

NVS 315

 

Są i tańsze, jednakże w komplecie nie ma kabla ze standardu DMS 59 na DVI. Te złącza DVI podwalają na zastosowanie np. przejściówki do VGA.

 

I przy kupnie upewnij się czy śledź w komplecie jest długi, czy krótki. Bo sprzedają i z takim i z takim.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z roku temu wygrzebałem sobie starego kompa z Gf 9600gt 512mb i e5400 (2 rdzenie).

Youtube na Win10 śmiga bez problemu w 1080p.

Koszt takiego Gf'a to z 20-30zł.

 

Wadą starego zestawu był dysk HDD, cały czas w użyciu 90%, kombinowałem kilka poradników (wyłączenie indexowania i inne takie, ale nie pomogło). Na Win7 nie było problemów.

Na SSD komp do internetu czy youtuba wystarcza i śmiga jak zły na Win10 :cool:

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z roku temu wygrzebałem sobie starego kompa z Gf 9600gt 512mb i e5400 (2 rdzenie).

Youtube na Win10 śmiga bez problemu w 1080p.

Koszt takiego Gf'a to z 20-30zł.

Wadą starego zestawu był dysk HDD, cały czas w użyciu 90%, kombinowałem kilka poradników (wyłączenie indexowania i inne takie, ale nie pomogło). Na Win7 nie było problemów.

Na SSD komp do internetu czy youtuba wystarcza i śmiga jak zły na Win10 :cool:

Trzeba było najpierw sprawdzić co tak zajeżdża dysk w menedżerze zadań (monitorze zasobów) zanim zrobiłeś downgrade do 7. Mam 3 dyski HDD (w tym systemowy) na win10 (też na s775) i po optymalizacji system się uruchamia szybciej niż na 7, użycie dysków też w normie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było najpierw sprawdzić co tak zajeżdża dysk

Pod win 10 dysk zajeżdża brak ramu. Jak ma się 4GB to jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...