Skocz do zawartości
retjaF

Ryzen 2700x va ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak zakupiłem płytę, ram, zasilacz, chlodzenie. Ostatnia rzecz jaką muszę kupić to procesor. I tu moje pytanie czy nie lepiej kupić r7 2700x zamiast r5 3600 kosztem tych kilku fpsów? Wydaje mi się że za rok 6/12 może być już trochę mało a nie chcę zmieniać procesora za rok.

Płyta: ASUS TUF B450 PLUS GAMING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6/12 mało za rok ? Bez przesady :D Wybór procesora zależy od własnych preferencji. Jeżeli tylko grasz 3600 będzie lepszym wyborem, jednakże do ogólnych zastosowań ale również do gier nada się także 2700x. 750 zł za 8/16, brak problemów z biosami na płytach i gra w gratisie piechotą nie chodzi. W 1080p różnica między tymi procesorami to kilka procent, a w 1440p różnicy nie ma w ogóle.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p brałbym 2700x w 1080p zdecydowanie 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p brałbym 2700x w 1080p zdecydowanie 3600.

głupoty piszesz panie, o tyle samo procek r5 3600 będzie wydajniejszy od r7 2700x w 1440p, o ile jest wydajniejszy w 1080p, to karta wraz ze wzrostem rozdzielczości ogranicza nam fps - no chyba, że jest na tyle silna, że nie chodzi na 100 % w 1440p

procesory powinno sie testować na silnych w miarę kartach i w niskiej rozdzielczości i niskiej jakości, tak, żeby karta chodziła sobie na pół gwizdka i nie ograniczała nam kl/s - wtedy widać czarne na białym który ma jaką moc i o ile jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mniej więcej można sie spodziewać zniżek na ryzeny 3 generacji? Kiedy te nowe intele lub ryzeny 4000bo 900 zł troszkę dużo jak dla mnie ale nie chce kupować 2600 bo wiem że za rok będzie dla mnie za słaby.

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mniej więcej można sie spodziewać zniżek na ryzeny 3 generacji? Kiedy te nowe intele lub ryzeny 4000bo 900 zł troszkę dużo jak dla mnie ale nie chce kupować 2600 bo wiem że za rok będzie dla mnie za słaby.

a co niby za rok ma sie stać? raczej będzie odwrotnie, wejdą nowe konsole wielowątkowe i ryśki jeszcze bardziej dostaną skrzydeł (będzie jak w aplikacjach, gdzie biją intele po dupie). Teraz to już nawet nie opyla się i5 9600k kupować, gdzie kręcony ostro w takim AC Odysey ledwo wyprzedza niekręconego r2600, a dostaje baty od 3600, gdzie w tej grze już 12 wątków nieźle się poci. 6 gołych rdzeni powoli staje się tym, czym kilka lat temu stały sie 4 gołe jajka.

Tak samo rozmyślałem jak ty, tyle , że jak spojrzałem na cenę r2600 vs r3600 (550 vs 900 zł) przy 11-15% wzroście wydajności w grach (zegar w zegar jeszcze mniej) to gdzie tu logika? za rok to ja se na ryśka 4000- wsiądę, a bez zmiany platformy to w czym problem procesor zmienić? i tak co roku pastę pod chłodzeniem wymieniam na nową :lol2:

 

jeszcze pytanie jaką ty masz kartę, bo może się okazać, że nawet r2600 to dla ciebie aż nadto ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kartę mam rx 580 8gb ale mój tok myślenia był taki żeby kupić r5 3600 lub r7 2700x i a po jakimś czasie lepszą kartę ale może masz rację wydajność podobna a cena kilka stówek większą. Chyba zrobię tak jak ty kupię 5 2600x a za jakiś czas się pomyśli. Opłaca się dopłacać do X, jeśli kompletnie nie znam sie na OC?

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem procesora do mojej GTX 1660 i jednak lepszą opcją było R3500X z ali. Testy pokazują ze wypada w grach lepiej od R2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem procesora do mojej GTX 1660 i jednak lepszą opcją było R3500X z ali. Testy pokazują ze wypada w grach lepiej od R2600

:lol2: w czym ? :lol2: mam tą kartę i to podkręconą do wydajności 1660 ti i oprócz bf-a i wd2 to karta wszędzie jest hamulcem ręcznym

druga sprawa, pakować sie w gołe 6 jaj mając wcześniej 8 wątków intela? musiałbym na głowę upaść :lol2:

testy testami panie kolego ale ze swoją karcioszką to se możesz pomarzyć o takiej wydajności jak se na tych testach zobaczyłeś, no chyba, że pograsz sobie na low/medium

jedyna opcja którą rozważałem to r5 3600, ale nie za taką cenę jak stoi obecnie

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: w czym ? :lol2: mam tą kartę i to podkręconą do wydajności 1660 ti i oprócz bf-a i wd2 to karta wszędzie jest hamulcem ręcznym

druga sprawa, pakować sie w gołe 6 jaj mając wcześniej 8 wątków intela? musiałbym na głowę upaść :lol2:

testy testami panie kolego ale ze swoją karcioszką to se możesz pomarzyć o takiej wydajności jak se na tych testach zobaczyłeś, no chyba, że pograsz sobie na low/medium

jedyna opcja którą rozważałem to r5 3600, ale nie za taką cenę jak stoi obecnie

 

przedstawiłem gołe fakty, nie potrzebuje 12 wątków bo nie są mi do niczego potrzebne

na dzisiaj ten R3500X zjada R2600 bo tak pokazują testy czy Ci sie to podoba czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko po wymianie płyty, procka, chłodzenia CPU moj pc będzie wyglądał tak:

Płyta: ASUS TUF B450 PLUS GAMING

CPU: ryzen 5 2600/5 2600x

GPU: rx 580 8gb

16gb ram crucial balistix sport lt 3000

Chlodzenie: Silentum Fera 3

Zasilacz: SilentumPC Elementum E2 SI 450 W

Czy obejdzie się tu bez zmiany zasilacza?

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam testowałem u siebie, a nie czytając testy, więc 2700X z tym samym RAM co 3600 - jest dużo bardziej opłacalny od 3600.

 

Wzrost jest albo zerowy albo minimalny przy kupnie 3600. A nie jak pokazują testy gdzie często testuje się 3600 z RAM 3600Mhz a 2700X z RAM 3200Mhz i do tego bez o/c boostujący do 4Ghz na automacie.

 

 

2700X ustawi się na 4.2-4.3Ghz, RAM mu da 3600Mhz i R3600 może się cmoknąć z dużo większą ceną.

 

2700x pełną parą i 8 rdzeni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedstawiłem gołe fakty, nie potrzebuje 12 wątków bo nie są mi do niczego potrzebne

na dzisiaj ten R3500X zjada R2600 bo tak pokazują testy czy Ci sie to podoba czy nie

to sobie odpal assasina odyseję czy watch dogs 2, zobaczysz co ten twój "zjadacz" potrafi :lol2:

a takich gier korzystających z więcej niż 6 (ba, ośmiu) wątków będzie coraz więcej

cieszę się, ze się cieszysz, oby ci te gołe 6 jaj służyły jak najdłużej

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie odpal assasina odyseję czy watch dogs 2, zobaczysz co ten twój "zjadacz" potrafi :lol2:

a takich gier korzystających z więcej niż 6 (ba, ośmiu) wątków będzie coraz więcej

cieszę się, ze się cieszysz, oby ci te gołe 6 jaj służyły jak najdłużej

 

wcześniej miałem ryzena 1200 4x4 więc dla mnie to spory skok wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem o 2 tygodnie za szybko swojego r5 2600, bo jak później zobaczyłem za 620 r7 2700 8/16 to qrde już o żadnym ryzenie 3600 nie myślałem , tylko waliłem głową w ścianę, że jak zwykle nie poczekałem - nawet chciałem sprzedać i stracić na tym swoim ryśku i wziąc tego 2700, ale jak porobiłem kupę testów na różnych grach (a mam ponad 250 tytułów, na samym steam prawie 200), oczywiście tych najbardziej wymagających to stwierdziłem , ze do tego gtx1660 to i tak 2600 jest z mega zapasem (dobrze to na starym crysis 3 widać, który nieźle ciśnie po procku i grafice)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam testowałem u siebie, a nie czytając testy, więc 2700X z tym samym RAM co 3600 - jest dużo bardziej opłacalny od 3600.

 

Wzrost jest albo zerowy albo minimalny przy kupnie 3600. A nie jak pokazują testy gdzie często testuje się 3600 z RAM 3600Mhz a 2700X z RAM 3200Mhz i do tego bez o/c boostujący do 4Ghz na automacie.

 

 

2700X ustawi się na 4.2-4.3Ghz, RAM mu da 3600Mhz i R3600 może się cmoknąć z dużo większą ceną.

 

2700x pełną parą i 8 rdzeni.

 

Nom, ale co drugi i tak będzie polecał R5 3600 xD różnice po OC przy tych samych zegarach to jest dosłownie kilka procent, nie zauważalna dla zwykłego użytkownika.

 

Jeszcze jedno pytanko po wymianie płyty, procka, chłodzenia CPU moj pc będzie wyglądał tak:

Płyta: ASUS TUF B450 PLUS GAMING

CPU: ryzen 5 2600/5 2600x

GPU: rx 580 8gb

16gb ram crucial balistix sport lt 3000

Chlodzenie: Silentum Fera 3

Zasilacz: SilentumPC Elementum E2 SI 450 W

Czy obejdzie się tu bez zmiany zasilacza?

 

Chiałeś kupić 3600 lub 2700x a teraz nagle 2600/x ? :E

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Chiałeś kupić 3600 lub 2700x a teraz nagle 2600/x ? :E

 

 

Chce kupić używanego ryzena 7 2700x albo czekam na jakąś okazję aby kupić nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej wziąć nówkę r7 2700 i lekkie OC? już od 630 można kupić (morele nawet za 679 mają)

przecież to to samo tylko mniejsze taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3600 t bardzo dobry procesor, ale samo AMD jest dla niego mocną konkurencją w postaci dużo atrakcyjniejszego pod względem cena/wydajność R5 2600 a ostatnio można było kupić nawet R7 2700x poniżej 700zł. R5 3600 jest znakomitym wyborem, ale aktualnie na pewno nie najbardziej opłacalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochan4 tylko ja kompletnie nie znam sie na podkrecaniu. Co do r5 3600 procesor mocny lecz nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na tej płycie asusa, ale na msi b450m bazooka v2 którą posiadam to jest tak banalnie proste, że aż z tej prostoty dla pewności sprawdzałem na YT jak w tym biosie sie podkręca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości odczułbym jakąś znaczną różnicę wydajności miedzy r5 3600 a r7 2700x przy karcie rx 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...