Skocz do zawartości
azgan

Wybieramy grę obecnej generacji - najlepsza gra zdaniem Labowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

A gre generacji juz mam od roku,bezdyskusji RDR2.

 

W sumie racja. RDR 2, Uncharted 4 lub jesli mozna to Tlou 1 / Uncharted 4. Nic innego nie widzę. Chyba ze faktycznie doliczamy gry ktore sie jeszcze pojawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można głosować, ankietować, itp. a zwycięzca i tak jest jeden :) i chyba jeszcze długo nie będzie nic co mogło by go zdetronizować. oczywiście w wersji goty i z dodatkami, bo na premierę miał kilka niedoróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można głosować, ankietować, itp. a zwycięzca i tak jest jeden :) i chyba jeszcze długo nie będzie nic co mogło by go zdetronizować. oczywiście w wersji goty i z dodatkami, bo na premierę miał kilka niedoróbek

 

A konkretnie to jaki tytuł masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to jaki tytuł masz na myśli?

Ten jedyny "słuszny". szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIEDZMIN 3 albo RDR2. Dlaczego nie ma ankiety. Ktoś będzie potem zliczał przeklinając strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w CDA wybiorą grę roku, oraz pokażą podsumowanie najlepszych i najgorszych gier w tym roku w przyszłym numerze, a tu ani ankiety, ani nic, no i na koniec generacji jeszcze za wcześniej, wyjdzie jeszcze kilka gier na tą generację w 2020 roku, w 2021 będzie można mówić o początkach kolejnej generacji, pamiętacie że Sony zastrzegło sobie znak Play Station do numeru 10, no właśnie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan chyba chciał najpierw zebrać nominacje tytułów, żeby potem zebrać je do ankiety. Póki co mało ich wypisaliśmy. Osobiście nie przywiązuję dużej wagi do takich ogólnych top list, bo zwykle mają one mało wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN nic nie poradzę, że nie rozumiesz czym jest gra generacji i znaczenia takiego tematu. Temat jest w dobrym dziale i już kiedyś tłumaczył ci to chociażby qjin przy okazji tematu o targach E3 albo nawet RDR2 jak nie było jeszcze zapowiedziane na PC a temat wisiał. Nie rozumiesz też czym są nominacje i nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może już nie czekać na tytuły które zostały zapowiedziane na jej konnic

 

Najlepsza gra ever i zadnej innej juz nie potrzebuje

 

mogą go zwyczajnie nie interesować więc daruj sobie to trollowanie bo ledwie wróciłeś z BANA.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to jaki tytuł masz na myśli?

Fallout 4 pewnie. Opis pasuje idealnie. Trochę problemów na premierę i bardzo dobre dodatki, według wielu lepsze niż podstawka.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nominacje to:

 

Uncharted 4 + Lost legacy chociażby za postacie w tej grze i ich zażyłości. Widać, że się znają i posiadają wspólną historię, a nie, że są doklejone na siłę, bo ktoś sobie przypomniał, że wypadałoby mieć postać XYZ.

 

Wiedźmin 3 + dodatki za całokształt. Postacie, historię, lokacje. No po prostu ciężko tego nie docenić.

 

Red Dead Redemption 2 - Za same interakcje z otoczeniem i jego szczegółowe odwzorowanie dałbym nagrodę.

 

Control za fizykę w grze, która chyba jest największym krokiem naprzód w grach AAA jeżeli chodzi same efekty czasteczkowe, czy fizyczne.

 

Do typowania gry roku jeszcze się wstrzymam do CB2077, bo to może być hit lub kit i może równie dobrze połączyć cechy wszystkich wymienionych wyżej gier lub być całkowitym padłem bez polotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to miałbyś łatwiejsze życie. Pisałem na pierwszej stronie żeby zgłaszać nominacje na ich podstawie pojawi się ankieta.

 

Na koniec generacji sprawdzimy, jak głosowali Labowicze i wyłonimy faworyta. Przyszły rok będzie jednym z najlepszych od lat, ale jeśli ktoś czuje, że taka gra już się pojawiła (a są już i takie opinie) to nic nie stoi na przeszkodzie nominować go.

 

 

 

Zgłaszajcie tytuły to będzie dodana ankieta ja niczego sugerować nie będę to ma być Wasz wybór. Przypominam tylko że głosujemy na jedną grę a nie kilka - 1 osoba, 1 tytuł, 1 głos ;).

 

Takie to trudne do ogaranięcia? Z czym masz problem? To nie ja mam wymyślać gry na które można głosować tylko społeczność typuje kandydatów.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania, że dużo za wcześnie na taki temat. Czy się to komuś podoba, czy nie, czeka na nie bardziej, lub mniej, to właśnie tytuły z przyszłego roku mogą sporo namieszać. Temat będzie idealny za równy rok w formie ankiety, pogadać o swoich faworytach możemy sobie spokojnie w offtopicu Stjepana, bo nie jedna osoba w przyszłym roku zmieni faworyta ;) Ale jak będziesz faktycznie azgan wyciągał z tego tematu wszystkie gry do ankiety to może być.

 

Jak ma być jeden tytuł, to dla mnie jest to Red Dead Redemption 2, ale jeszcze rok tej generacji, więc nie wiem czy tak pozostanie, bo nie grałem jeszcze w gry na które bardzo czekam w przyszłym roku, na dzisiaj RDR2. Zaraz za Wiedźminem 3, God of War i Divinity Original Sin 2 :P

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta ankieta pojawi się w grudniu 2020 tak?

 

Wspólnie ustalimy właściwy termin tak żeby każdy (a przynajmniej większość) była zadowolona, na razie zbieramy nominacje, czyli tytuły jakie wybiera do niej społeczność z laba.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będziesz faktycznie azgan wyciągał z tego tematu wszystkie gry do ankiety to może być.

 

Prze-klikam od pierwszej strony tytuły które są zgłaszane i wypisze je po prostu w ankiecie. Już teraz widać jakie tytułu najczęściej padają a jakie są pojedynczymi przypadkami ;). Zwycięzcę wyłonimy w głosowaniu, a jak ktoś będzie chciał, żeby dodać jakiś tytuł, którego zabrakło w ankiecie i reszta to poprze to dodamy.

 

Musi być równy czas głosowania na wszystkie gry.

 

Jak będziemy ustalać termin głosowania to zanim wystartujemy będę pytać o dogodny termin. Na razie proszę o składanie nominacji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 z dodatkami :thumbup:.

O to to.

 

Najlepsza gra dla mnie bez wątpienia w jaką grałem. Najwięcej godzin przegrałem, najczęściej wracałem i nadal wracam. Ta gra jest GENIALNA! Świetne questy (nie wszystkie), dialogi, postacie, oprawa graficzna z pięknymi detalami, która po latach nadal robi niesamowite wrażenie i mistrzowski soundtrack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generacja jeszcze nie zakończona, ale na metacritic użytkownicy portalu wybrali gry dekady. Wiesio na 3 miejscu.

 

 

1 The Last of Us / The Last of Us Remastered

2 The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3 The Witcher 3: Wild Hunt

4 Red Dead Redemption 2

5 Mass Effect 2

6 Bloodborne

7 The Elder Scrolls V: Skyrim

8 God of War

9 Grand Theft Auto V

10 Dark Souls

 

https://www.metacritic.com/feature/user-poll-results-best-of-2019?ref=hp

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generacja jeszcze nie zakończona, ale na metacritic użytkownicy portalu wybrali gry dekady. Wiesio na 3 miejscu.

 

 

1 The Last of Us / The Last of Us Remastered

2 The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3 The Witcher 3: Wild Hunt

4 Red Dead Redemption 2

5 Mass Effect 2

6 Bloodborne

7 The Elder Scrolls V: Skyrim

8 God of War

9 Grand Theft Auto V

10 Dark Souls

 

https://www.metacrit...-of-2019?ref=hp

 

Wiesio 3 na trzecim, Skajrim na siódmym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLOU miała fajny klimat post-apo, ale to była gra na raz, nie wiem czemu tak wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda gra jest na raz*, to nie wada. Jednorazowy ikspiriens może być zajebisty i dlaczego niby miałoby to dyskredytować?

 

*ostatnią gra, którą przeszedłem drugi raz, był Portal prawie 10 lat temu. Za dużo fajnego badziewia wychodzi.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda gra jest na raz*, to nie wada. Jednorazowy ikspiriens może być zajebisty i dlaczego niby miałoby to dyskredytować?

To zależy od gatunku gry. Jeśli jest to przygodówka w stylu Detroit czy Heavy Rain, to wiadomo że opiera się ona głównie na fabule i po przejściu raczej nie będziemy do niej wracać. Jednak jeśli np. jakiś RPG jest jednorazówką, to świadczy to o tym, że gra nie do końca jest dobrze zaprojektowana. Bo fabułę można znać, ale sama rozgrywka powinna nas wciągnąć na tyle, że przy ewentualnym powrocie powinniśmy bawić się tak samo dobrze jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze HR miał wiele zakończeń i Detroit chyba też, także moim zdaniem należało by przejść przynajmniej jeszcze raz jeśli komuś się podoba i chciałby więcej wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie były to najlepsze przykłady, ale wiadomo o co chodzi. bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesio na 3 miejscu.

I słusznie bo to świetna gra, cały czas siedzi mi w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od gatunku gry. Jeśli jest to przygodówka w stylu Detroit czy Heavy Rain, to wiadomo że opiera się ona głównie na fabule i po przejściu raczej nie będziemy do niej wracać. Jednak jeśli np. jakiś RPG jest jednorazówką, to świadczy to o tym, że gra nie do końca jest dobrze zaprojektowana. Bo fabułę można znać, ale sama rozgrywka powinna nas wciągnąć na tyle, że przy ewentualnym powrocie powinniśmy bawić się tak samo dobrze jak wcześniej.

Dla mnie wystarczy, że jest na tyle dobrze zaprojektowana, że daje frajdę ten jeden raz. I tak patrzy pewnie większość graczy, bo jak wskazują różne statystki, większość ma problemy z jednorazowym przejściem gry, a co dopiero potem wracać do niej. Replayability nie jest szczególnie pożądaną cechą.

 

Z tym, ze HR miał wiele zakończeń i Detroit chyba też, także moim zdaniem należało by przejść przynajmniej jeszcze raz jeśli komuś się podoba i chciałby więcej wyciągnąć.

Ja mam inne podejście - to moja historia, moje wybory, moja gra. Kolejne przejście, inną ścieżką, byłoby graniem z czystej ciekawości, bez emocji, a bez imołszyn te gry nie mają sensu.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł nie wydaje się za szczęśliwy - o generacji można mówić w odniesieniu do konsol, a co z tytułami, które wyszły tylko na PC? Należy brać pod uwagę te, które pojawiły się już po premierze konsol obecnej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy +
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...