Skocz do zawartości
blckq

BSOD przy instalacji sterowników do karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od długiego czasu mam problem z instalacją sterowników do RX 580. Gdy otwieram program do instalacji, wybieram instalacje ekspresową. Mam komunikat "Trwa wyszukiwanie sprzętu" i po chwili komputer łapie zwiechy w postaci teleportującego się kursora przy przesuwaniu, dźwięk jeśli leci w tle też zaczyna mocno haczyć i po chwili system staje w miejscu i albo nic się nie stanie i będzie trzeba restartować albo pojawi się blue screen z kodem DPC_WATCHDOG_VIOLATION i komputer sam się zrestartuje. Próbowałem różnych rzeczy np. aktualizacji sterowników SATA AHCI, aktualizacji sterownika do dysku SSD, a nawet zainstalowałem system na świeżo i nic. Co ciekawe po pierwszym formacie, po instalacji Windowsa 10 przez ok minuty wszystko było w porządku aż tu nagle ni z gruchy, ni z pietruchy blue screen z kodem DPC_WATCHDOG_VIOLATION, znowu. Po restarcie spróbowałem na świeżo zainstalować sterowniki do grafiki, no i efekt ten sam co wcześniej. Swoją drogą jak zainstalowałem MSI Afterburner to według programu miałem jakieś tam sterowniki zainstalowane. Później stwierdziłem że skoro wszystko jako tako działa to już nie będę się z tym bawić. Niestety po pewnym czasie złapałem wirusa co poblokował mi część plików i byłem zmuszony do zrobienia kolejnego formatu. No i tu zaczyna się ciekawie, przy instalacji Windowsa mam już ekran "To może potrwać kilka minut" i nagle przez chwilę miałem czarny ekran, a po tym przerzuciło mi "To może potrwać kilka minut" na drugi monitor przy czym pulsujące tło przeskalowało mi się do mniejszego rozmiaru (tekst nie), a po tym komputer dostał frezza więc musiałem komputer zrestartować, bo wiedziałem że już się nie odwiesi. Po restarcie komputer odpalił się jakby nigdy nic, ale zauważyłem, że nie mam wszystkich rozdzielczości a na tym głównym monitorze się nic nie wyświetla. Okazało się że zamiast RXa 580 Windows wykrywał Podstawową kartę graficzną Microsoft. Zrobiłem kolejny format - efekt ten sam. Postanowiłem zaktualizować Windowsa do wersji 1903, bo z tego co wyczytałem to miało pomóc, jednak komputer podczas instalacji aktualizacji wieszał się tak samo jak bym próbował instalować sterowniki do grafiki. Zrobiłem w takim razie inny myk, pobrałem nowszy instalator Windows na pendiva. To był strzał w dziesiątkę, bo sterowniki zainstalowały się po przez Windows Update, były to co prawda sterowniki z prze kilku lat, ale działały. Niestety pomimo tylu formatów nadal występuje ten sam problem. Co dziwne, ostatnio przy próbie aktualizacji sterowników pojawił mi się bsod, ale teraz patrzę, że mam najnowsze sterowniki po tym blue screenie. Jeszcze później spróbowałem czegoś innego - aktualizacji sterowników przez menedżer urządzeń, gdy zaczęło się coś tam robić, pojawił mi się na chwilę czarny ekran, no i to samo co wcześniej - ścinki i bsod tylko tym razem z innym kodem - CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Już nie mam pomysłu co mogę dalej zrobić, mógłbym usunąć sterowniki jakimś programem, ale boję się że nie zainstaluje ich z powrotem. Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?

Edytowane przez blckq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź autorze zrób coś z tą czcionką bo wygląda jak tekst skopiowany z edytora tekstowego. Podaj pełną konfigurację kompa, z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisana historia życia... a pewnie zje bana karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja:

CPU Ryzen 1500x

GPU Sapphire RX 580 8Gb Pulse

Mobo MSI B350 GAMING PRO CARBON

RAM Goodram 8x2Gb 3000MHz DDR4

Zasilacz Corsair CX550 550W

Dysk SSD Goodram CX300 240Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A a spróbuj wyciągnąć jedną kość pamięci i zainstalować sterowniki na jednej kości RAM, jeśli dalej błędy będą występować to spróbuj na drugiej.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będę miał czas to spróbuje, chociaż wątpię żeby wina leżała w pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...