Skocz do zawartości
mmaniek93

Spowolnienie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Przyszło mi zmierzyć się z takim problemem...

Mój komputer-laptop na windows 7 totalnie spowolnił, nie wiem co mu się stało gdyż wcześniej był znacznie szybszy... używałem już ccleaner do rejestru, skanowania avastem przed uruchomieniem oraz skanowania malarebytes. Nadal jest tak samo niestety, wcześniej na komputerze był zainstalowany solidowrks dla studentów który nie chciał się w żaden sposób usunąć i używałem do jego usunięcia Total Uninstall 6, który usunął ten program, jednak komputer zamula jak nigdy.. Macie może jakiś pomysł jak go naprawić i w czym tkwi problem? Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale podaj screena z parametrami SMART (żeby było widać wszystkie parametry) bo na razie nie wiadomo nawet jaki to dysk (HDD czy SSD). Poniżej przykładowy screen (z mojego kompa):

 

HDD40GBjp_qarnsha.jpg

 

I zrób te logi z FRST.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logi już udało mi się dodać w powyższym poście, a tutaj dodaje screen

 

CrystalDiskInfo

Edytowane przez mmaniek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze co się rzuca to że ten laptop ma bardzo słabe podzespoły:

 

Procesor: Intel® Celeron® CPU 1005M @ 1.90GHz

Procent pamięci w użyciu: 86%

Całkowita pamięć fizyczna: 1623.74 MB

Nisko taktowany, 2-rdzeniowy Ivy Bridge. 1,5GB ramu (według mnie to i tak trochę mało do win7 (X86)) + spora ilość otwartych kart w Google Chrome = użycie pamięci jak w logu. Google Chrome to jedna z najbardziej pamięciożernych przeglądarek (jeśli nie najbardziej) więc sprawdziłbym np. Operę w tej sytuacji.

 

Co do logów to możesz wykonać tylko czyszczenie bo nie widać żadnej infekcji.

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

FF HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
Task: {2EFDC0E0-0825-428F-81B7-D3D0C61AD5CA} - System32\Tasks\{8E71F22C-3747-40AA-86D6-60BD178ED052} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a C:\Users\Paweł\Downloads\jxpiinstall(1).exe -d C:\Users\Paweł\Downloads
Task: {54650C99-D328-4C24-AE5D-C90AB6E88B40} - System32\Tasks\{B7F45E7E-4127-48E9-825F-70A130F6AED8} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "C:\SolidWorks Admin\SolidWorks 2013 SP3.0\startswinstall.exe" -d "C:\SolidWorks Admin\SolidWorks 2013 SP3.0"
Task: {DB75F14E-E5EB-4E2A-91A8-6515B59A2628} - System32\Tasks\{A36EED61-1680-41C4-BF2C-3C929CC1E047} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "D:\solid 32\setup.exe" -d "D:\solid 32"
SearchScopes: HKLM -> DefaultScope {721061fb-eb79-4568-a03c-3ce26d68dae9} URL = hxxp://ww.safetab.org/textresults.php?q={searchTerms}&full=1
SearchScopes: HKLM -> {721061fb-eb79-4568-a03c-3ce26d68dae9} URL = hxxp://ww.safetab.org/textresults.php?q={searchTerms}&full=1
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3622215815-2138946003-3323959485-1000 -> {721061fb-eb79-4568-a03c-3ce26d68dae9} URL = hxxp://ww.safetab.org/textresults.php?q={searchTerms}&full=1
S3 massfilter_lte; \??\C:\Windows\system32\drivers\massfilter_lte.sys [X]
S3 zgdcat; system32\DRIVERS\zgdcat.sys [X]
S3 zgdcdiag; system32\DRIVERS\zgdcdiag.sys [X]
S3 zgdcmdm; system32\DRIVERS\zgdcmdm.sys [X]
S3 zgdcnet; system32\DRIVERS\zgdcnet.sys [X]
S3 zgdcnmea; system32\DRIVERS\zgdcnmea.sys [X]
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

 

PS. Dysk w porządku. Mały przebieg, ciekawe jest że ilość włączeń jest większa od przebiegu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z pomoc. Niestety laptop nadal cały czas zamula. Mimo słabych podzespołów on działał bardzo sprawnie wcześniej, a teraz ta zamuła wygląda tak jakby uruchamiał się w nim jakiś niechciany proces i w tle nad czymś bardzo mocno pracował w stresie i dysk głośno szumi jakby nad czymś rzeczywiście pracował, a wcześniej tak nie było. Komputer wcześniej działał sprawnie, Internet przeglądało się gładko, pracowało w wordzie bez problemu czy power point.. a teraz nie :( nawet wymagający program CAD do modelowania solidworks śmigał jak należy, a teraz coś się stało... macie może jakieś pomysły jak mu przeprowadzić diagnostykę, żeby wiedzieć co go tak zmuliło? czy to może jakiś proces?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...