Skocz do zawartości
Mhł

Wybór karty dźwiękowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam karty dźwiękowej do słuchawek Hyperx Cloud II. Do tej pory korzystałem z zintegrowanego układu dźwiękowego lub z karty dźwiękowej dołączonej do słuchawek, jednak nawet dźwięk z telefonu (Redmi Note 7) jest lepszy w porównaniu z nimi...

Znalazłem dwie propozycje:

Fiio E10K Olympus 2 oraz Audioquest Dragonfly Black.

Która z tych dwóch będzie lepsza? Ewentualnie jaka inna w podobnej cenie? Czy różnica będzie zauważalna/porównywalna do dźwięku z telefonu? Mikrofonu z słuchawek nie używam.

Do muzyki/gier/filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam karty dźwiękowej do słuchawek Hyperx Cloud II. Do tej pory korzystałem z zintegrowanego układu dźwiękowego lub z karty dźwiękowej dołączonej do słuchawek, jednak nawet dźwięk z telefonu (Redmi Note 7) jest lepszy w porównaniu z nimi...

Znalazłem dwie propozycje:

Fiio E10K Olympus 2 oraz Audioquest Dragonfly Black.

Która z tych dwóch będzie lepsza? Ewentualnie jaka inna w podobnej cenie? Czy różnica będzie zauważalna/porównywalna do dźwięku z telefonu? Mikrofonu z słuchawek nie używam.

Do muzyki/gier/filmów.

 

Od niedawna posiadam Dragonfly Black razem z Cloud Alpha i brzmienie jest świetne. Podobno E10K to zbliżona jakość, jednak ja z racji wygody (plug and play) zdecydowałem się na Dragonfly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posiadam Dragonfly Black razem z Cloud Alpha i brzmienie jest świetne. Podobno E10K to zbliżona jakość, jednak ja z racji wygody (plug and play) zdecydowałem się na Dragonfly.

Fiio przypadkiem nie działa na tej samej zasadzie? Szczerze mówiąc w tym temacie nie wiele wiem.

Patrząc na sam rozmiar, spodziewałem się, że fiio będzie trochę lepsze...

Czy przesiadka z integry na dragonfly jest warta tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio przypadkiem nie działa na tej samej zasadzie? Szczerze mówiąc w tym temacie nie wiele wiem.

Patrząc na sam rozmiar, spodziewałem się, że fiio będzie trochę lepsze...

Czy przesiadka z integry na dragonfly jest warta tych pieniędzy?

E10k też jesty plug and play.

 

Zależy jaka integra?

 

W podobnych cenach masz Sabaj DA3, który jest dużo lepszy niż ważka.... a E10k nie jest wart żadnych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E10k też jesty plug and play.

 

Zależy jaka integra?

 

W podobnych cenach masz Sabaj DA3, który jest dużo lepszy niż ważka.... a E10k nie jest wart żadnych pieniędzy.

 

Nie nazwałbym podobnymi cenami 109 dolarów (Sabaj na Ali oraz Amazonie) i 233 zł (Dragonfly Black w polskich sklepach) ...

 

A mnie udało się wyrwać nówkę Blacka za 194 zł z przesyłką (ktoś dostał w prezencie dwa Blacki - rachunek na niego miał ledwie parę dni)

 

PS. Ale fakt, z tego co znalazłem, to Sabaj przewyższa Blacka. Ceną niestety też.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy jaka integra?

 

 

Alc 887

 

 

W podobnych cenach masz Sabaj DA3, który jest dużo lepszy niż ważka.... a E10k nie jest wart żadnych pieniędzy.

Z tego co widzę to kosztuje blisko 450 zł i to nie z Polski... xD nie chce wydać aż tyle :x na jakiej podstawie twierdzisz, że e10k jest złe? Czyli lepszy będzie Dragonfly?

 

 

A mnie udało się wyrwać nówkę Blacka za 194 zł z przesyłką (ktoś dostał w prezencie dwa Blacki - rachunek na niego miał ledwie parę dni)

 

 

a gdzie takie promocje? xD warto kupić tego "Blacka"?

Edytowane przez Mhł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc waszym tokiem to równie dobrze można polecić AudioQuest Dragonfly Red, też jest niewiele droższy :P A tak na poważnie obie podane przez Ciebie konstrukcje rozjaśnią lekko Twoje słuchawki i "powiększą" scenę... ale co by nie pisać przetwornik montowany w Black (ESS SABRE) bardziej mi pasuje i jak bym miał wybierać to postawił bym na AudioQuesta. Teraz dochodzi pytanie, czy koniecznie potrzebujesz nowe urządzenie? Bo jak nie to od siebie mogę polecić iFI Nano iDSD LE które można wyrwać często za niewiele ponad 300 złotych, oczywiście używane. Dostajesz wtedy naprawdę dobry AMP/DAC na kostkach Burr-Brown, który tknie w te słuchawki drugie życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc waszym tokiem to równie dobrze można polecić AudioQuest Dragonfly Red, też jest niewiele droższy :P A tak na poważnie obie podane przez Ciebie konstrukcje rozjaśnią lekko Twoje słuchawki i "powiększą" scenę... ale co by nie pisać przetwornik montowany w Black (ESS SABRE) bardziej mi pasuje i jak bym miał wybierać to postawił bym na AudioQuesta. Teraz dochodzi pytanie, czy koniecznie potrzebujesz nowe urządzenie? Bo jak nie to od siebie mogę polecić iFI Nano iDSD LE które można wyrwać często za niewiele ponad 300 złotych, oczywiście używane. Dostajesz wtedy naprawdę dobry AMP/DAC na kostkach Burr-Brown, który tknie w te słuchawki drugie życie :)

Twierdzisz, że nie warto w tej cenie kupować karty dźwiękowej? Nie chce wydać 300 zł i nie słyszeć większej różnicy xD

Jestem mało rozeznany w tym temacie, ale wiem, ze jakość dźwięku mojej integry jest tragiczna... Chciałbym to jakoś zmienić, ale nie chce wydawać prawie 600 zł, w używane wolę się też nie pchać bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie sprzedawca wystawia przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takie promocje? xD warto kupić tego "Blacka"?

 

Na allegro. Miałem po prostu farta, a ceny kilku urządzeń (Dragonfly Black, Audiotrak Maya i FX-Audio DAC-X3) sprawdzałem codziennie od niemal 2 miesięcy.

 

A wszystko przez to, że zepsuły mi się słuchawki i musiałem kupić nowe (czekałem na Black Friday). Najpierw zastanawiałem się nad ISK HD9999, ale postanowiłem poczytać trochę i popytać czy też nie znalazłoby się coś innego, bardziej skierowane w moje gusta muzyczne. Doradzono mi AKG K240.

 

No i w sumie gdyby nie to, że naszła mnie na nie duża ochota, to bym Blacka nie kupił. ISK nie potrzebuję lepszego źródła (chociaż z nim podobno jest lepiej), natomiast przy AKG już pojawiają się głosy, że bez dobrego źródła będą one brzmiały przeciętnie na słabszej integrze. No i dlatego, gdy pojawiła się ta okazja na Blacka, to się zdecydowałem, tym bardziej, że podobno dobrze współgrają z AKG (sam Audiofanatyk pisał gdzieś w komentarzach na swoim forum, że można je połączyć), a do tego lepiej gra niż Maya i FX według wielu. Ostatecznie przekonały mnie do tego te testy

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że nie warto w tej cenie kupować karty dźwiękowej? Nie chce wydać 300 zł i nie słyszeć większej różnicy xD

Jestem mało rozeznany w tym temacie, ale wiem, ze jakość dźwięku mojej integry jest tragiczna... Chciałbym to jakoś zmienić, ale nie chce wydawać prawie 600 zł, w używane wolę się też nie pchać bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie sprzedawca wystawia przedmiot.

 

DragonFly Black będzie dobrą propozycją i to napisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc na kwestie techniczne wybrałbym pewnie e10k. Jakoś bardziej do mnie przemawia, pewnie dlatego, że Dragonfly wygląda jak zwykły pendrive. Aczkolwiek kierując się waszymi odpowiedziami wygrywa Dragonfly, jednak nie podano twardego argumentu dla czego akurat on a nie e10k. Może ktoś, kto wskaże mi jasno różnice między tymi modelami się jeszcze wypowie, na razie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz google? W dwadzieścia sekund wyszukałem coś takiego

 

Polecam komentarze traktujące o E10k wobec Dragonfly i między innymi jedną z odpowiedzi Jakuba Łopatko - Audiofanatyka

 

 

Witam,

 

Tak, sprzęt powinien zaoferować wyższą jakość brzmienia niż E10K, przynajmniej na moje uszy. Do jakości wykonania nie miałem zarzutów, a co jak sądzę zaznaczyłem w samej recenzji.

 

Również pozdrawiam.

 

 

Przeczytaj sobie obie recenzje sprzętu u Audiofanatyka dodatkowo, bo w recenzji poświęconej E10k znalazłem w komentarzach jeszcze taką opinię audiofanatyka

 

 

Witam Panie Danielu,

 

DFB jest klasowo lepszym układem od E10K, więc odpowiedź jest właściwie dosyć oczywista :).

 

 

Wszystko masz jak na tacy. Ja kupując coś grzebię samemu w necie, czytam, doszukuję się. Jak mi polecono na forum słuchawki AKG K240 to chyba ze dwadzieścia recenzji na ich temat dodatkowo przeczytałem. Polecam samemu się zainteresować tematem i nie oczekiwać by wszystko ktoś inny musiał wykładać, zwłaszcza, że każdy człowiek ma inny słuch i inne preferencje muzyczne, więc każdy sam ostatecznie podejmuje decyzję.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości zamów oba urządzenie, najwyżej jedno zwrócisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz google? W dwadzieścia sekund wyszukałem coś takiego

 

Polecam komentarze traktujące o E10k wobec Dragonfly i między innymi jedną z odpowiedzi Jakuba Łopatko - Audiofanatyka

 

 

Witam,

 

Tak, sprzęt powinien zaoferować wyższą jakość brzmienia niż E10K, przynajmniej na moje uszy. Do jakości wykonania nie miałem zarzutów, a co jak sądzę zaznaczyłem w samej recenzji.

 

Również pozdrawiam.

 

 

Przeczytaj sobie obie recenzje sprzętu u Audiofanatyka dodatkowo, bo w recenzji poświęconej E10k znalazłem w komentarzach jeszcze taką opinię audiofanatyka

 

 

Witam Panie Danielu,

 

DFB jest klasowo lepszym układem od E10K, więc odpowiedź jest właściwie dosyć oczywista :).

 

 

Wszystko masz jak na tacy. Ja kupując coś grzebię samemu w necie, czytam, doszukuję się. Jak mi polecono na forum słuchawki AKG K240 to chyba ze dwadzieścia recenzji na ich temat dodatkowo przeczytałem. Polecam samemu się zainteresować tematem i nie oczekiwać by wszystko ktoś inny musiał wykładać, zwłaszcza, że każdy człowiek ma inny słuch i inne preferencje muzyczne, więc każdy sam ostatecznie podejmuje decyzję.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości zamów oba urządzenie, najwyżej jedno zwrócisz

 

Dobra, przekonałeś mnie xD

Poczytałem sobie trochę w tych recenzjach, które podesłałeś, dzięki temu trochę więcej się dowiedziałem w temacie. Będę zamawiał Dragonfly'a.

A tak z innej strony, Cloudy II mają krótki kabel, więc do tego Dragonflay'a przyda się jakaś przedłużka jack'a, czy wpłynie to negatywnie na jakość dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wpływa na jakość dźwięku, ale ja mam jakąś krótką, tanią przedłużkę (znalazłem gdzieś w pudłach w domu) i jest ok. Nie słyszę specjalnej różnicy. W sumie DAC to przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy, więc nie powinno być żadnej różnicy, bo sygnał jest dopiero przetwarzany dopiero w samym DAC. Tak to zdroworozsądkowo myślę, ale nie jestem pewny.

 

Problem w przedłużkach może być tylko w zakresie ich jakości i trwałości. Miałem dwa identyczne, tanie kable (50 cm) i jeden zaczął przerywać. Zamontowałem drugi i śmiga. Jeśli się popsuje, to kupię coś lepszego, co będzie solidniejsze zarówno w samym kablu, jak i w złączach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wpływa na jakość dźwięku, ale ja mam jakąś krótką, tanią przedłużkę (znalazłem gdzieś w pudłach w domu) i jest ok. Nie słyszę specjalnej różnicy. W sumie DAC to przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy, więc nie powinno być żadnej różnicy, bo sygnał jest dopiero przetwarzany dopiero w samym DAC. Tak to zdroworozsądkowo myślę, ale nie jestem pewny.

 

Problem w przedłużkach może być tylko w zakresie ich jakości i trwałości. Miałem dwa identyczne, tanie kable (50 cm) i jeden zaczął przerywać. Zamontowałem drugi i śmiga. Jeśli się popsuje, to kupię coś lepszego, co będzie solidniejsze zarówno w samym kablu, jak i w złączach.

Dobra, wybiorę po prostu przedłużkę, która ma najlepsze opinie w sklepie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przewodami nie wygłupiaj się bo i tak nie zauważysz różnicy, w sumie ja też :E, kup solidny przedłużacz USB i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta. Źle zrozumiałem.

 

Jeśli chodzi o przedłużkę USB od komputera do Dragonfly, to nie będzie różnicy.

Jeśli natomiast masz na myśli przedłużacz Jack, od gniazda w Dragonfly do słuchawek, to tak, może to być już różnica w jakości dźwięku, sądząc po opiniach tych, którzy się na tym bardziej znają.

Bezpieczniej i taniej kupić przedłużkę USB.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój słuch nie jest w stanie wychwycić nawet najbardziej subtelnych zmian w dźwięku po podpięciu "lepszego" jakościowo przewodu. Różnic między oryginalnym przewodem od HD600 a przewodem od Audeos za prawie 300 złotych nie stwierdziłem :E Przepłacanie za przewody, czy to napędzające źródło czy do samych słuchawek to moim zdaniem bezsens :E

 

Zacytuje tu klasyk "jak nie słychać różnicy to po co przepłacać" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój słuch nie jest w stanie wychwycić nawet najbardziej subtelnych zmian w dźwięku po podpięciu "lepszego" jakościowo przewodu. Różnic między oryginalnym przewodem od HD600 a przewodem od Audeos za prawie 300 złotych nie stwierdziłem :E Przepłacanie za przewody, czy to napędzające źródło czy do samych słuchawek to moim zdaniem bezsens :E

 

Zacytuje tu klasyk "jak nie słychać różnicy to po co przepłacać" :E

 

Korekta. Źle zrozumiałem.

 

Jeśli chodzi o przedłużkę USB od komputera do Dragonfly, to nie będzie różnicy.

Jeśli natomiast masz na myśli przedłużacz Jack, od gniazda w Dragonfly do słuchawek, to tak, może to być już różnica w jakości dźwięku, sądząc po opiniach tych, którzy się na tym bardziej znają.

Bezpieczniej i taniej kupić przedłużkę USB.

Coś takiego będzie dobrym wyborem? Kabel USB Unitek przedłużacz USB 3.0 AM-AF 1,5m Y-C458GBK (linku nie wstawiam, bo nie wiem czy mogę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...