Skocz do zawartości
Lama15

Wybór laptopa - ostateczna decyzja Y540 vs Hp Omen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy w ostatecznej decyzji wyboru laptopa, otóż do wyboru wybrałem:

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y540-144hz-i7-16gb-1tbssd-gtx1660ti-8696544909

 

oraz

 

https://www.x-kom.pl/p/523237-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i7-9750h-16gb-480-win10-gtx1660ti-144hz.html

 

Który z nich będzie lepszy pod względem jakości: wykonania (materiału), dzwieku, chlodzenia? z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą opcją jest też MSI GL65. Ma matrycę. 120Hz i dosyć dobrą jak na tak wydajne podzespoły kulturę pracy.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SYS DISPLAY MODULE,15.6 inch,FHD,1920x1080,ANTI-GLARE,AU/B156HAN13.0,LED,120Hz,Tr+Tf 25ms,45%,IPS-level/FOR MS-16U1,RoH

 

http://www.panelook.com/B156HAN13.0_AUO_15.6_LCM_parameter_41405.html

 

MSI GL65 oferowany przez X Kom ma bardzo dobrą matrycę AHVA 120Hz. Poziom barw oferowany przez matrycę AHVA jest zbliżony do ekranów IPS.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten legion co podales nie ma matrycy 144hz, a co sadzisz o tym omenie co wyslalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jakie tytuły będziesz grać, to ocenię czy matryca 120Hz jest Ci potrzebna. Oczywiście zrobisz jak zechcesz. Omen spoko, ale da się ogarnąć laptop z podobnymi parametrami w sensie i7 + 1660Ti taniej. 120Hz vs 144Hz nie zrobi odczuwalnej różnicy, natomiast 60Hz vs 120Hz tak, ale tylko w szybkich grach fps gdzie te minimum około 80fps laptop z kartą 1660Ti da radę wyciągnąć. Mam zwyczaj edytowania postów i poprawiania, to możesz przeczytać poprawiony #4 post powyżej.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przegląd tylko internet, ogladam filmy i gram w Lol'a i to wszystko. Obecnie mam Lenoco Y700-15 z GTX960m i jestem zadowolony, ale chcialbym przejsc przejśc na cos innego i koniecznie 15.6". Najbardzie w oko mi wpadł ten omen za 5949zl za i7/16gbram/480ssd/1660ti/matryca IPS 144hz/ sluchawki +myszka + win10, chyba ze jest cos lepszego cos w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omen jest świetnym laptopem. Taniej jest wersja z i5-9300H, ktory również wystarczy pod Twoje potrzeby. Karta 1660Ti jest do Lola aż za mocna. Spokojnie starczyłby tutaj laptop z kartą 1650. Skoro MSI z podobnymi parametrami wyjdzie ponad 500zł taniej wliczając koszt dokupienia oryginalnego Windowsa, czyli około 300zł, no to w relacji cena- wydajność wygrywa.

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 - 5599zł

Matrycę IPS 120Hz ma również Asus. Jest to model projektowany przez desingerów BMW. Ma podświetlenie LED RGB i numpad na touchpadzie. Kultura pracy tego modelu jest lepsza niż w tańszych budżetowych seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w omenie sa sluchawki i myszka w komlecie. mniejsza z tym jakos wykoniania omena jest dosc solidna czy nie bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Omen jest solidnym laptopem. Słuchawki są warte 200zł a mysz około 100zł.

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/960/Win10x GTX1660Ti - 5249zł

 

Do przeglądania neta i grania w Lola wystarczy Pavilion z i5 + 1660Ti Max-Q. i5 nie jest do karty 1660Ti za słaby i nie ma bottleneka, tylko po prostu karta 1660Ti z i7 wyrobi więcej FPS. Przy twoich zastosowaniach nie odczujesz różnicy, ponieważ i tak w Lolu będzie z i5-9300H + 1660Ti Max-Q te około 144fps na najwyższych ustawieniach, więc płynność na laptopie z matrycą 144Hz będzie ta sama co z i7 + pełny 1660Ti. Max-Q to nie są gorsze karty od pełnych wersji, tylko trochę mniej wydajne, ale za to chłodniejsze, przystosowane do nowoczesnych smukłych laptopów. Pavilion ma matrycę IPS 144Hz i Windowsa 10 w cenie. Jakość wykonania modeli z serii Gaming jest wyższa od zwykłych konsumenckich Pavilionow. Za 5,1k jest wersja z dwoma dyskami SSD PCIe 256 + 480 Sata, ale szybszy będzie z jednen SSD 960GB M.2 na PCIe.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej designem pasuje mi Omen, chciałbym mieć na pokładzie i7 9750 z tego względu żeby mieć zapas na przyszłość i chciałbym może pograć w jakieś nowsze wymagające tytuły. Szkoda, że tego omena nie można wziąć bez dysku ssd bo bym sobie wtedy dokupił większy i zamonotwał, ale wydaje mi sie ze 480 mi wystarczy poniewaz obecnie posiadam 128ssd + 1tb hdd i ogółem mam wykorzystane tylko 110gb. a co do montażu drugiego dysku ssd w omenie, mozna zamonotowac dysk m2 czy juz pod inny interfejs?? Chyba, że lepiej wziąc takiego Omena w tej samej cenie ale bez sluchawek, myszki i win10 w zestawie, ale za to 512ssd+480ssd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jest ważne, aby laptop podobał Ci się z wyglądu. Asus ma bo bokach ledy i ładną obudowę ze szczotkowanego aluminium. Omen ma cieniutkie ramki i jest dosyć elegancki. Pavilion ma bardziej stonowany desing a na żywo jest trochę podobny do Legiona. Niektórzy patrzą, aby kupić wydajne podzespoły jak najtaniej. Asus i Omen są dobrym wyborem pod GTAV jak ustawiasz klawisze strzałek na sterowanie pojazdami w opcjach gry, bo mają dosyć duże strzałki, natomiast kształt strzałek w Pavilionie jest bardziej prostokątny spotykany w klasycznych konsumenckich, oraz biznesowych laptopach.

 

Matryca 120Hz + ustawienie w opcjach gry GTAV zwiększa płynność i tutaj Omen z i7 + pełny 1660Ti pod matrycę 144Hz ma sens, natomiast jak nie grasz w samochodówki, to do Lola Pavilion ma oznaczone kolorem klawisze wsad i wystarczy w zupełności, aby te 144FPS ogarnąć a w coś bardziej wymagającego też na nim można płynnie zagrać. Zawsze możesz dopłacić do Omena, tylko pytanie czy tą wydajność wykorzystasz.

 

Pavilion kosztuje 4,25k, to po dokupieniu słuchawek i myszy wychodzi 4549zł. 400zł różnicy + pojemniejszy dysk. Pavilion z SSD 480GB kosztuje 5099zł, czyli właściwie różnica powinna wynosić 550zł, ale poleciłem SSD 960GB z uwagi na 150zł różnicy w cenie wersji z SSD 960GB. Jako drugi dysk do Omena i Paviliona można dać SSD/HDD 2,5".

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel do usunięcia.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie HP Omen jest też z RTX'em 2060:

HP OMEN 15 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 6149zł

Zawsze można wywalić HDD (lub sprzedać) i w jego miejsce włożyć większy SSD. Różnica w cenie pomiędzy RTX'em, a GTX'em 1660Ti to 200zł- niby w wersji z 1660Ti jest 480GB dysk SSD, ale tu dostajesz nieco wydajniejszą kartę graficzną (różncia 200zł jest moim zdaniem do zaakceptowania w przypadku porównania GTX 1660Ti RTX 2060).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No również dobra oferta Ale z procesorem i7 8750, jaka jest różnica pomiędzy 8750 a 9750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No również dobra oferta Ale z procesorem i7 8750, jaka jest różnica pomiędzy 8750 a 9750?

 

Tak szczerze i krótko, to niewielka. Na tyle niewielka, że przy wyborze 8750 vs 9750, to nie procesor powinien mieć decydujące znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...