Skocz do zawartości
spawarch

wybór karty sieciowej wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze karty sieciowej wifi + BT do nowego PC, którego właśnie składam.

Przejrzałem masę tematów i wyłoniło mi się z nich dwóch faworytów w cenie +/- 150zł:

- Gigabyte GC-WB1733D-I

- TP-Link Archer T6E AC1300

 

Podpowiecie, która będzie lepszym rozwiązaniem?

Odnoszę wrażenie, że w większej liczbie tematów na forum polecany jest ten TP-Link, ale nie wiem z czego dokładnie to wynika bo patrząc poza forum to Gigabyte ma trochę wyższą ocenę w opiniach w sklepach. W opiniach pojawiają się również głosy, że ludzie mają jakieś problemy z tym TP-Linkiem w postaci bluescreenów przy uruchamianiu systemu. Wiecie coś o tym?

Gigabyte z kolei oferuje bluetooth ale zajmuje dodatkowy slot usb na płycie głównej (nie wiem jakie to ma w rzeczywistości znaczenie bo to pierwszy PC, który składam).

Gigabyte ma też antenę na kablu co ludzie sobie chwalą, chociaż szczerze ja wolałbym uniknąć dodatkowych kabelków na biurku i jeśli antena przymocowana do karty bez kabla spełniałaby swoje zadanie to wolałbym takie rozwiązanie.

 

Miał ktoś z Was do czynienia z tymi kartami albo wie o nich coś więcej i zechce podpowiedzieć i coś doradzić w kwestii wyboru lepszej karty?

Lepiej wziąć TP-Linka i dokupić zewnętrzny moduł BT na usb, czy wybrać kartę od Gigabyte? A może macie jakieś jeszcze inne, lepsze rozwiązanie? Boję się tych bluescreenów od TP-Linka i nie wiem co robić...

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi, z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz router który obsłuży link 1733mbit z szerokością kanału 160mhz?

 

Ten gigabyte to intel 9260 wsadzony w adapter pcie.

Generalnie z kartami intela nigdy nie miałem problemów, zawsze link stabilny.

 

 

Możesz też złożyć taki zestaw na własną ręke:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=wifi+adapter+pciexpress+ngff

+ dowolne wifi nawet w najnowszym standardzie ax - tylko czy jest sens jak routery po 1500zł?

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/wireless/wi-fi-6-series.html

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/wireless/wireless-products.html

 

Karte do takiego adaptera bierzesz bez CNVio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie mam pojęcia co mi obsłuży ani jak to sprawdzić, ale jeśli to jakaś ponadprzeciętna funkcja to podejrzewam, że nie. Kompletnie się na tym nie znam dlatego szukam pomocy tutaj :(

Mam zwykły modem Sagecom Orange Funbox 2.0 i tyle wiem na ten temat. Nie oczekuję fajerwerków a jedynie przyzwoitego, stałego połączenia w całym mieszkaniu 70m2 w cenie +/-150zł. 1500zł o których piszesz nie wchodzi w grę.

 

Z moimi zdolnościami "techniczno-informatycznymi" wolałbym się też nie bawić w klocki i składanie ich tak jak proponujesz powyżej bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i zaraz coś źle dobiorę. Wolałbym kupić coś gotowego sprawdzonego i w ten sposób, na podstawie zestawów które były polecane w poświęconym do tego dziale wyodrębniłem modele podane wyżej, bo wydawały mi się najlepszymi rozwiązaniami w tym przedziale cenowym.

 

Ok, czyli gigabyte, wydaje się być okej z tego co piszesz.

A wiecie coś o tym TP-Linku? Rzeczywiście są z nim jakieś problemy przy uruchamianiu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gigabyte GC-WB1733D-I

Ja bym wybrał tego Gigabyte. Nawet jak router będzie słabszy. W AC będziesz miał połączenie na poziomie 867Mbps i pewnie wystarczy. Antena na kablu jest akurat zaletą. Zazwyczaj anteny kart wystają z tyłu kompa, pomiędzy różnymi kablami. A komputer jest przystawiony tyłem do ściany, często stoi gdzieś na podłodze pod biurkiem. To nie jest dobre środowisko pracy dla tych anten. Dlatego lepiej je mieć np. na przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze karty sieciowej wifi + BT ...

Przejrzałem masę tematów i wyłoniło mi się z nich dwóch faworytów w cenie +/- 150zł:

- Gigabyte GC-WB1733D-I

- TP-Link Archer T6E AC1300

TP link nie ma BT a więc nie spełnia Twoich wymagań. W ogóle nie znajdziesz żadnej karty WiFi na USB, czy PCIE, które mają WiFI + Bluetooth. Jedynie moduły do laptopów mają kompletny zestaw. Gigabyte daje od siebie tylko adapter i montuje na nim typowy "laptopowy" (złącze M.2) ale bardzo dobry moduł Intel 9260.

To bardzo dobre rozwiązanie. Moduł Intela jest demontowalny, więc w przyszłości możesz wymienić na coś innego (obecnie nie ma takiej potrzeby bo ten Intel na pewno z zapasem spełnia Twoje oczekiwania).

Specyfikacja zestawu od Gigabyte to tak na prawdę specyfikacja modułu intela: https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/99445/intel-wireless-ac-9260.html

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku TP-Linka karta w przeciwieństwie do Gigabyte nie ma opcji BT, ale brałem ją pod uwagę wraz z dokupieniem w tym przypadku osobnego modułu bluetooth na usb gdyby sama karta miała być lepsza od Gigabyte. Tak jak już pisałem, widziałem, że wiele osób ją poleca, nawet więcej niż kartę Gigabyte.

 

Będę wdzięczny za każdy kolejny wpis i opinię, która jeszcze się pojawi w tym temacie, ale sugerując się Waszymi dotychczasowymi odpowiedziami chyba jednak zdecyduję się na tego Gigabyte skoro jest lepszy.

 

Zastanawia mnie jeszcze to, że Gigabyte ma jedną antenę, podczas gdy TP-Link oferuje dwie - nie wzmacnia to wystarczająco odbioru sygnału i nie rekompensuje zastosowania kabelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tego gigabyte, działa bez żadnego problemu od około pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze to, że Gigabyte ma jedną antenę, podczas gdy TP-Link oferuje dwie - nie wzmacnia to wystarczająco odbioru sygnału i nie rekompensuje zastosowania kabelka?

Ma dwie, tyle że w jednej obudowie:

1254532_0__71630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:0 na korzyść Gigabyte, więc chyba nie ma nad czym myśleć ;)

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Też potrzebuję karty wifi (może być bez bluetooth). Komputer stoi na biurku, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów z zasięgiem. Zależy mi na estetyce i na tym, żeby antena siedziała z tyłu i nie była widoczna, dlatego opcja z anteną na kablu odpada.

Możecie polecić jakieś sprawdzone modele bez kabla?

Chyba że w tym Gigabyte da się jakoś wymienić antenę na taką bez kabla jak w większości kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz normalne anteny, musisz tylko zwrócić uwage na to czy wejście antenowe masz żeńskie czy męskie i tyle.

 

Lub jak pisałem wcześniej samemu można złożyć taką karte z najwydajniejszym ax200 na rynku:

 

Adapter 6,50 dolara:

https://www.ebay.com/itm/Wireless-Card-to-pciE-1X-to-NGFF-Ekey-PCIE-Laptop-Pc-WIFI-WLAN-Card-Adapter/383273784731

 

Intel ax200 12 dolarów:

https://www.ebay.com/itm/For-Intel-Wi-Fi-6-AX200NGW-MU-MIMO-Wifi-2-4Gbps-Wireless-WLAN-Card-BT-5-0-New/163972446544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na estetyce i na tym, żeby antena siedziała z tyłu i nie była widoczna, dlatego opcja z anteną na kablu odpada.

I to jest błędne myślenie. Żeby antena dobrze odbierała sygnał musi niestety być odsłonięta. Jak ją zasłonisz z jednej strony metalową obudową, a z drugiej ścianą (czyli komputer przystawiony tyłem do ściany), na dodatek otoczony pozostałymi kablami (do karty graficznej, karty dźwiękowej czy zasilania) to nie licz na dobre osiągi...

W tej karcie Gigabyte GC-WB1733D-I zawsze możesz dokupić odpowiednie anteny dokręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...