Skocz do zawartości
Kushira

Problem z udostępnianiem folderu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy raz od dłuższego czasu robię udostępnianie folderu z komputera X. Folder wypełniłem plikami około 120GB i udostępniłem wszystkim użytkownikom oraz wyłączyłem opcje wymagania hasła. Wyłączyłem zaporę systemu. Komputery Z i Y widzą ten folder. Gdy pobieram jakieś pliki z tego folderu to czasem się pobierze jakiś plik (150mb), a raz nie. Wtedy np. przy 10% , a czasem przy 70% prędkość spada do 0, a internet na komputerze X (udostępniającym) się wyłącza. Trzeba chwilę odczekać i internet dalej funkcjonuje, ale pobieranie na innych komputerach trzeba zaczynać od nowa (zbyt długa przerwa?). Tym sposobem nie mogę pobrać większych plików... Co robię nie tak, albo które urządzenie jest temu winne?

 

Sprzęt (wszędzie win10):

PC X :

TP-LINK WN72N 150mbps Wifi

dysk WD Blue 1TB (raczej sprawny)

 

PC Y:

karta TP LINK wewnętrzna wifi

 

PC Z:

laptop z wifi

 

Router:

Tenda F3

 

 

PS. nie mam możliwości połączenia się poprzez kabel, jedynie WiFi, ale sygnał i szybkość jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany... trochę nad tym siedziałem. Rozwiązanie, jakby ktoś miał taki problem:

Udostępniłem obojętnie jaki folder na dwóch innych kompach i na kompie Z wszystko śmigało, a na kompie Y także NIE działało. Zauważyłem, że prędkości neta na kompie Y są słabe, więc poruszałem antentką i zaczeło działać. Udostępnienie też się nie kwasiło.

 

Podsumowując przełożyłem kartę wewnętrzną TP-LINK do kompa X, a kartę zewnętrzna dałem do kompa Y i wszystko działa. Prędkości nie są jakieś zachwycające, ale przynajmniej wszystko jest stabilne i nie wyrzuca podczas kopiowania. Także wina leżała w karcie zewnętrznej, bo wyrzucała neta pod obciążeniem (wysyłaniem).

 

Temat do zamknięcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...