Skocz do zawartości
ronczka94

Jak zminimalizować temperatury w laptopie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, chciałem się dowiedzieć jakimi sposobami mogę zminimalizować temperatury w moim laptopie?

Jestem właścicielem tego modelu

 

Wiem, że temperatury CPU max 95/GPU max 75 będą ok w takich laptopach, ale jednak chciałbym wiedzieć jak mógłbym je zredukować w miarę możliwości.

 

Wiem, że najpopularniejsze sposoby to wymiana past na CPU i GPU.

Dodatkowo można zrobić Undervolting CPU i bodajże OC GPU? Jeśli chodzi o GPU to jakoś trudniej było mi to "pojąć".

 

Na Reddicie wpadłem jeszcze na to, że ludzie wymieniają "thermal pads", nie wiem jak to za bardzo przetłumaczyć i co to właściwie jest? Jakaś poduszka termoprzewodząca?

Może ktoś wie coś więcej na ten temat i jest w stanie doradzić, czy warto się tym bardziej zainteresować i coś z tym zrobić?

 

Dodam, że laptop został kupiony całkiem niedawno, więc wymiana past póki co odpada.

Zostaje mi do przemyślenia zrobienie UV CPU i GPU i ewentualnie wasze sugestie, jeśli takowe macie.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"thermal pads" to termopady

 

Spróbuj UV za pomocą MSiAfterburner

 

NVIDIA GeForce GTX 1660Ti

 

Poza tym pamiętaj że to laptop nie stacjonarka więc i temp.wyższe

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to laptop i temperatury będą wyższe, ale jak mogę je jakoś zbić to chciałbym spróbować.

 

Czy z tymi termopadami opłaca się coś robić, czy to zabieg, który przynosi mizerne efekty?

 

UV procesora robiłem więc to dam radę ogarnąć, ale z tą grafika mi nie zawsze wychodziło :P

 

A co do wymiany past, to czy w acerze można to robić nie tracąc gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zostawiłby termopady i pastę w spokoju póki nie dochodzi do throttlingu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo łatwo, pobierz program throttlestop i ustaw w nim undervolting dla cpu cache -0.125mV oraz dla cpu core -0.125mV czyli takie samo, wartość podaje Ci taką którą w ciemno możesz wklepać i będzie stabilnie i chłodniej o jakieś 10C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...