Skocz do zawartości
bass789

Windows 10 z witryny Microsoftu zawiesza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 lata temu składając nowy komputer do swojej firmy zamówiłem także Windowsa 10 Home w wersji BOX. Instalacja przebiegła bez problemu, a komputer pięknie śmigał. Kilka dni temu postanowiłem dorzucić do komputera dysk M2 (MP510 od Corsaira) i przenieść na niego swój system. Jako że nie bardzo ogarniałem jak to zrobić, zrobiłem sobie kopię plików w chmurze i miałem zamiar wykonać całkowicie czystą instalację. Po podpięciu orginalnego nośnika z sytemem jednak pojawił się problem - bootowanie nie działało, już na etapie ładowania plików wywalało błąd bodajże 0xc000025 i 0xc00000e9 - stwierdziłem więc, że coś jest nie tak z pendrive i żeby nie tracić czasu pobrałem obraz sytemu z witryny Microsoftu, zrobiłem bootowalnego pendrive i zainstalowałem system z niego uzywając swojego klucza - z pozoru wszystko poszło okej, choć moje wątpliwości wzbudził sam instalator i konfigurator systemu który był inny, niż w przypadku wersji systemu z orginalnego nośnika. Stwierdziłem jednak że tak już zostawię, doinstaluję sterowniki i programy których potrzebuję i wracam do roboty, bo komputer był mi pilnie potrzebny do pracy. Problem w tym, że od tego czasu komputer bardzo często potrafi się zawiesić. Nawet w trakcie przeglądania internetu strony potrafią przestać się wczytywać, przeglądarki się zawieszają, nie można odpalić menadżera zadań (przez co nawet nie mogę zobaczyć który proces powoduje zawieszanie się), a nawet otworzyć byle jakiego folderu - pomaga tylko reset. Jest to dość uciążliwe, bo dzieje się 1-2 razy dziennie. Czy wina leży po winie systemu? Czy powinienem reklamować uszkodzony nośnik i wnioskować o jego wymanę, czy może coś niedostatecznie skonfigurowałem przy instalacji dysku M2? Jaki może być inny powód takich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od podania konfiguracji komputera :) pokazania smart dysku itp.(CrystalDiskInfo, hdtune, AS SSD Benchmark)

nie myślałeś o powrocie na stary dysk, celem sprawdzenia jak działa? przynajmniej do momentu rozwiania problemów z nowym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...