Skocz do zawartości
Pawqo

Monitor do Gamingu/Pracy w budżecie ok 2500 PLN | Gsync/Vsync?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

 

Planuje w tym miesiącu zakup nowego monitora do swojego zestawu gamingowego.

Najwyższy czas aby dopełnić mój gamingowy PC o godny monitor. Na ten moment mam 2 monitory o parametrach tak niedbałych, że aż żal je przytaczać.

Budżet jakim dysponuje to ok 2000 PLN, jednak mogę zwiększyć kwotę do 3000 PLN jeśli przekonacie mnie że warto.

 

Na ten moment pracuje na 1920x1080, dlatego zależy mi na zwiększeniu rozdzielczości. W tym budżecie, biorąc pod uwagę fakt, że zależy mi na w miarę sensownych parametrach, mogę sobie pozwolić na maksymalnie WQHD/WQXGA.

 

 

 

Zależy mi na odświeżaniu 144Hz

Z uwagi na przywiązanie do kart Nvidia (Aktualnie GTX 1070, w planach RTX 2070) zależy mi na technologii G-sync.

Podoba mi się schludny i elegancki design, co w przypadku komputerów gamingowych nie jest często spotykaną cechą.

 

Monitor będzie pracował z poniższym zestawem:

 

CPU: I7 7700K + Silientum Fortis 3

Mobo: AsRock Fatal1ty Z270

RAM: 16GB Corsair Vengeance 3000Mhz

GPU: GeForce GTX 1070 8GB ZOTAC (RTX 2070 w przyszłym roku)

PSU: Seasonic FOCUS Plus Gold 550W

 

Poświęciłem sporo czasu na przegląd opinii internautów, oraz udostępnionych testów. Ostatecznie wstępny wybór padł na MONITOR DELL 27" S2716DG. Jednak przed ostatecznym zakupem, chciałbym poznać opinię tutejszych entuzjastów.

 

Na co zdecydowalibyście się dysponując tym budżetem? Chciałbym w przyszłości wycisnąć z tego sprzętu (przypominam o planowanej zmianie GPU na przyszły rok) maksymalny możliwy performance. Dlatego jeśli będzie warto, mogę zwiększyć budżet. Monitor będzie służył minimum parę lat.

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten LG to jakieś widmo, w całej Wielkiej Brytanii go nie ma. Jak wyżej Aorus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten LG to jakieś widmo, w całej Wielkiej Brytanii go nie ma. Jak wyżej Aorus.

Monitorów LG było parę rzutów na nasz rynek przez co ja się załapałem na jedną sztukę ;) Natomiast Aurorusów z dopiskiem P ani razu jak na razie.

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam od miesiąca już poluje na coś podobnego. W UK tego LG nie ma i szybko nie będzie bo pisałem do overclockers (którzy mają wyłączność sprzedaży w UK) i sami nie mają pojęcia kiedy będzie. Odnośnie AORUS FI27Q-P również zero info. Gigabyte ignoruje jakiekolwiek pytania odnośnie monitora. Sam już oddałem dwa monitory: AOC 24G2U (dead piksele) oraz ACER XV272V (nadmierny glow i blb). Zastanawiam się teraz nad ASUS TUF, aczkolwiek płacić tyle kasy za monitor bez g-sync to już chyba wolę wziąć predatora w promocji za ~£500. Amsztel jak ten Acer Predator xb271hu się sprawuje? Jakiś blb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amsztel jak ten Acer Predator xb271hu się sprawuje? Jakiś blb ?

 

Nastawialem sie na zwrot albo dwa czytajac rozne opinie przed zakupem. Kupilem monitor w lutym i dostalem sztuke prosto z fabryki (data produkcji 2 tygodnie wczesniej), ktora jest praktycznie idealna. Minimalny glow, minimalny blb. Po miesiacu uzytkowania blb praktycznie zniknal. Wiec albo dostalem jakas wyjatkowo dobra sztuke albo nowsze partie tych matryc sa juz naprawde dopracowane.

Na ten monitor (seria Predator) zdecydowalem sie glownie dlatego, ze wczesniej tez mialem predatora i te monitory sa bardzo dobrze wykonane - masywna, metalowa, ciezka podstawa; swietne spasowanie elementow. Do tego xb271hu ma chyba wszystkie bajery jakie mozna miec w monitorze: pivot, 4 porty usb, 165Hz, modul G-Sync, bardzo fajne (jak to w predatorach) menu, statyw na sluchawki, montaz vesa...

Generalnie po roku uzytkowania tego monitora jako mojego glownego - jestem bardzo zadowolony. Matryca super rownomiernie podswietlona, zadnych przebarwien, zadnych bad i hot pikseli. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawialem sie na zwrot albo dwa czytajac rozne opinie przed zakupem. Kupilem monitor w lutym i dostalem sztuke prosto z fabryki (data produkcji 2 tygodnie wczesniej), ktora jest praktycznie idealna. Minimalny glow, minimalny blb. Po miesiacu uzytkowania blb praktycznie zniknal. Wiec albo dostalem jakas wyjatkowo dobra sztuke albo nowsze partie tych matryc sa juz naprawde dopracowane.

Na ten monitor (seria Predator) zdecydowalem sie glownie dlatego, ze wczesniej tez mialem predatora i te monitory sa bardzo dobrze wykonane - masywna, metalowa, ciezka podstawa; swietne spasowanie elementow. Do tego xb271hu ma chyba wszystkie bajery jakie mozna miec w monitorze: pivot, 4 porty usb, 165Hz, modul G-Sync, bardzo fajne (jak to w predatorach) menu, statyw na sluchawki, montaz vesa...

Generalnie po roku uzytkowania tego monitora jako mojego glownego - jestem bardzo zadowolony. Matryca super rownomiernie podswietlona, zadnych przebarwien, zadnych bad i hot pikseli. Polecam.

 

Dzieki wielkie, dobrze wiedzieć. Z tych też powodów rozważam zakup tego monitorka. Ma wszystko czego mi trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie porady.

 

Z tych 3 zaproponowanych w temacie najbardziej przekonuje mnie Monitor LG 27GL850-B (matryca VA) zamiast Gigabyte Aorus FI27Q (IPS). Zdecydowanie bardziej zależy mi na głębokiej czerni, niż na kątach widzenia.

 

Acer Predator XB271HUBMIPRZ odpada, bo design totalnie do mnie nie przemawia. Wiem że nie każdy to zrozumie, ale będę się na niego patrzyć praktycznie cały czas i będzie mi to przeszkadzać. Wolę bardziej stonowany styl, który będzie współgrać z wystrojem reszty mieszkania.

Gigabyte Aorus FI27Q też jest mocno "gamingowy" jednak od frontu jest schludny i elegancki.

 

W MediaExpert jest LG 32GK850F-B. Pytanie czy są jakieś znaczące różnice poza rozmiarem matrycy? Z drugiej strony obawiam się że będzie trochę za duży do pracy przy biurku. 27 cali byłby idealny.

 

Zabieram się za nadrabianie wiedzy i przeczytania kilku recenzji monitorów które poleciliście.

 

@edit

 

Widzę w X-Kom można składać zamówienia: https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html#Opinie

 

Brak informacji o dostawie. Napisałem maila do nich.

Edytowane przez Pawqo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG to jest IPS, a nie żadne VA...

Dokładnie to samo miałem napisać. Nie wiem skąd tam się koledze VA wzięło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG to jest IPS, a nie żadne VA...

 

K850F ma VA stąd pomyłka...

 

 

Dokładnie to samo miałem napisać. Nie wiem skąd tam się koledze VA wzięło...

 

Jak wyżej. Panowie na spokojnie, nie każdy tutaj jest takim znawcą jak Wy. Nie linczujcie mnie bo google podrzuciło mi model ze złą cyferką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten LG jest lepszy od Asus PG279Q?

Tak poprzedni mój model to Asus PG279Q i wymieniłem go na LG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seledynowy Pou

Zależy co masz na myśli, jest to monitor G-sync compatible, czyli działa VRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma G-syncha, także odpada

Co z tego ze nie ma G-synca (chodzi ci o ten stary przestarzały moduł v.1 bez możliwości update który siedzi w Asusie) skoro na LG dalej używam RTX2080 Super i G-sync pięknie chodzi z pełnią możliwości matrycy ;)

Obecnie kupowanie monitora z podstawowym modułem G-sync mija się z celem.

Po podłączeniu LG z automatu miałem G-sync i 10 bitową paletę koloru :thumbup:

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, nie ma się co denerwować, kupiłem swój monitor za 2k zł z 3 letnią gwarancją więc nie przepłaciłem, zastanawiam się po prostu czy jest sens dopłacać 150 zł do tego LG i nie wiem, prawdopodobnie żeby się przekonać wezmę jeden model na próbę jak będą dostępne. Co do przestarzałego modułu G-synch oraz Compatibile Synch niby nie ma różnicy, ja jednak odczuwałem jakieś przycięcia na Compatibile, na Gsynch jakoś tego nie zauważyłem. Czytałem test tego monitora względem mojego na redditcie i według nich asus wygrywa, ale większość opini tutaj jednak potwierdza że jednak LG jest lepsze. W sumie mam narazie dobry monitor, więc jak poczekam z pół roku na więcej testów to nic się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...