Skocz do zawartości
ombre070

Forza Motosport 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie i Panie mam dziwny problem z Forzą i skończyły mi się pomysły.

 

Nie grałem w ten tytuł już parę miesięcy i wcześniej wszystko chodziło malinowo, a teraz wielki zonk.

 

Gra chodziła na sprzęcie z sygnatury w 4k ultra bez najmniejszego zajakniecia teraz dropi niemiłosiernie. Ściągnąłem ja w nocy i ustawienia były dalej zapisane tak jak poprzednio niestety wydajność już nie taka sama.

 

W 4k na ultra dropi do 40 klatek (włączone vsync 60). Schodzilem z ustawień do medium ustawialem nawet 1080p bez polepszenia.W każdym przypadku msaa off.

 

Myślałem że msi afterburner coś krzaczy ,ale nie ma różnicy czy włączony czy nie.Zrzucilem taktowanie chociaż nigdy żadnych problemów nie miałem, ale także bez rezultatów. Wszystkie inne gry chodzą normalnie.

 

Co mnie dziwi podczas grania na ultra 4k karta w ogóle się nie męczy. Max 65 procent ,ale boost działa 1974Mhz.

Sprawdzałem Ram chodzi w dualu. Procesor trzyma taktowanie.W ustawieniach Nvidia na maksymalną wydajność.

 

Panowie i Panie co przeoczyłem. Były jakieś spaprane aktualizacje?

 

Ktoś coś?Mi się pomysły skończyły.

 

 

Edit: oczywiście temperatury w normie i stery nowe.

 

 

Edit2: serio nikt nic?

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego?

 

 

Mniej więcej, ale wydaje mi się że u mnie jest gorzej.

Znalazłem rozwiązanie. Wyłączyć wszystkie rdzenie oprócz 1,2 i 3.Wszystko śmiga bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając koligacje czy w biosie? Bo ja zostailem pierwsze 3, wylaczylem pierwsze 3 przez wlasnie koligacje i jak zacinalo, tak zacina dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając koligacje czy w biosie? Bo ja zostailem pierwsze 3, wylaczylem pierwsze 3 przez wlasnie koligacje i jak zacinalo, tak zacina dalej.

 

 

Normalnie w windowsie otwierasz menadżer zdarzeń i tam w szczegółach prawym na Forza i tam jest gdzieś opcja wyłączania rdzeni/wątków. Musisz to niestety robić za każdym razem, ale gra chodzi miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z procesorami amd trick jest trochę inny,ale nie wiem czy działa bo nie posiadam takowego.

 

Włączysz rdzenie 0,2,4,6 albo 1,3,5,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...