Skocz do zawartości
guchy

Regularny BSoD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Daję to w tym dziale, gdyż nie wiem w czym problem/pod co podpiąć.

 

Otóż, od około lipca, wiesza mi się maszyna, czasem kilka razy dziennie, czasem przez nawet 2 tygodnie jest spokój. Przeważnie jednak maszyna jest pod obciążeniem (dużo okien w przeglądarce, uruchomiona gra), lecz w tym samum momencie, obciążając przy testach, nie resetuje się.

przykładowe screeny

DSC-0363.jpg

 

DSC-0364.jpg

 

DSC-0412.jpg

 

DSC-0416.jpg

 

Clipboard01-2.jpg

bsod-2.jpg

 

Zrobiłem pełen test 3d Mark Vantage dla karty graficznej, przeszło bez zakłóceń

 

Testowałem RAM programem MemTest (oba tryby, łącznie ok 20 godzin), nie wykryto błędów.

 

Testowałem CPU, po 6 godzinach (cały test), nic nie wykryło.

Clipboard01.jpg

 

W pażdzierniku zrobiłem format, wszystkie sterowniki sprawdzone, bez poprawy.

BSdD reader wskazuje na poniższe pliki, jednak zrobiłem wszystko co znalazłem w necie na ich temat i nic...

bsod-view.jpg

 

Więc, wykluczając kartę graf., CPU, RAM, zostaje mi mobo, PSU, ewentualnie urządzenia peryferyjne.

 

Jako, że wsparcie dla windows 7 się kończy, będę instalować Win 10 niedługo, może to coś zmieni?

 

CZy ktoś miałby jakieś pomysły na temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najnowsze aktualizacje zainstalowane? Jak nie, to zrób to. Jak nie pomogło to sprawdź PSU, pożycz od znajomego w 100% sprawne i podmień je. Jak okaże się że PSU jest sprawne to zacznij sprawdzać HDD/SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem połączenie PSU do MoBo, 3.3V styki, wszystkie wyszły 3.33V, 5V wszystkie 5,2V, 12V wszystkie 12.22V (niby wyżej, ale wszystkie tak samo wskazywały).

Wczoraj jeszcze (przez marne 40 minut co prawda, ale) testowałem programem Prime 95, nie zdążyło nic wykazać (100% użycia CPU, 95% RAM, przy okazji ściągało i instalowało aktualizacje windowsowe).

 

Znalazłem też program Who Crashed i stwierdza on, że najczęstszą przyczyną BSoD jest problem z kartą sieciową (BSoD Reader również ten plik wskazywał, ale bez konkretów) - lecz twierdzi też, że problem jest ze sterownikami, nie sprzętem.

Karta nie jest markowa, lecz ma chip Intela, ten zaś twierdzi, że sterowniki są OK.

 

Dziś przełożyłem starą kartę, popróbuję z tydzień, jeśli będzie OK, to dotychczasowa karta sieciowa do śmieci...

 

Poniżej, skrót z tego co "Who Crashed" wykrył:

 

System Information (local)

--------------------------------------------------------------------------------

 

Computer name: G-MACHINE

Windows version: Windows 7 Service Pack 1 , 6.1, build: 7601

Windows dir: C:\Windows

Hardware: ASRock, 970 Extreme3 R2.0

CPU: AuthenticAMD AMD FX-8350 Eight-Core Processor AMD8664, level: 21

8 logical processors, active mask: 255

RAM: 17134518272 bytes (16.0GB)

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Crash Dump Analysis

--------------------------------------------------------------------------------

 

Crash dumps are enabled on your computer. This system is not configured for complete or automatic crash dumps. For best results, configure your system to write out complete or automatic crash dumps. Select Tools->Crash Dump Configuration from the main menu to configure your system to write out complete memory dumps.

 

Crash dump directories:

C:\Windows

C:\Windows\Minidump

 

On Sun 08/12/2019 22:23:30 your computer crashed or a problem was reported

crash dump file: C:\Windows\Minidump\120819-12792-01.dmp

This was probably caused by the following module: netwns64.sys (0xFFFFF88005CD6C39)

Bugcheck code: 0x1000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF88005CD6C39, 0xFFFFF8800CD91408, 0xFFFFF8800CD90C70)

Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

file path: C:\Windows\system32\drivers\netwns64.sys

product: Intel® Wireless WiFi Link Adapter

company: Intel Corporation

description: Intel® Wireless WiFi Link Driver

Bug check description: This indicates that a system thread generated an exception which the error handler did not catch.

This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.

A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: netwns64.sys (Intel® Wireless WiFi Link Driver, Intel Corporation).

Google query: netwns64.sys Intel Corporation SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

 

 

Conclusion

--------------------------------------------------------------------------------

 

On your computer a total of 21 crash dumps have been found. Only 10 have been analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:

 

netwns64.sys (Intel® Wireless WiFi Link Driver, Intel Corporation)

Edytowane przez guchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem...

Tak więc przłożenia na starą kartę sieciową nie pomogło, dzień później miałem BSoD ponownie.

Po kolei wyjmowałem różne elementy (po kości RAMu, sieciówka, odłączałem inne peryferia).

Za każdym razem siadał po kilku minutach uruchomienia gry - tak na marginesie mowa tu o Wiedźmin 2 (z patchami), na max detalach. Wywalało w kilka, kilkanaście minut. :E

Nie mogłem odłączyć karty graficznej, ponieważ płyta główna nie ma wejścia do monitora.

W każdym razie powód nr 1 to (jak to zrozumiałem) problem z kartą sieciową, problem nr 2 związany z kartą graficzną. Wszystkie sterowniki 'up to date' :kwasny:

 

Wreszcie, po tym wszystkim, sformatowałem SSD i zainstalowałem świeży Windows 10 (W7 do tej pory), wszystkie sterowniki są pobrane przez Windows, nie przeze mnie.

 

Minął tydzień, zdarzył mi się jeden BSoD, gdy jedyne, co było otwarte to przeglądarka z 2 kartami. Wiesiek przez ten czas zaliczył z 6 godzin, bez problemu.

 

Ów BSoD znowu wskazał na kartę sieciową, po kolejnym poszukiwaniu odpowiedzi okazało się, że sterowniki są "najnowsze", lecz nie aktualizowane od kilku lat, Intel zaprzestał wspierania tego chipu dawno temu, niby na początku istnienia W7 (przypomnę, że katra kupiona w czerwcu/lipcu tego roku :mad2: ).

Zdecydowałem rozejrzeć się za kolejną kartą sieciową, tym razem wybitnie firmową, o taką.

Mam nadzieję, że nic więcej nie będzie potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja, zamykając temat, wspomnę tylko, że mineło ok 6 tygodni od czasu zakupu kolejnej, firmowej karty sieciowej, od tego czasu nie miałem nawet jednej zawiechy, wszystko śmiga OK.

Więc rada na przyszłość: nawet takie drobiazgi, jak karta sieciowa potrzebują sterowników, które niekoniecznie są aktualizowane (a chipy wciąż są produkowane i sprzedawane)... :mad2:

Zakładam, że są one robione na licencji, nie przez samego Intela, a fakt, że ten zaprzestał wspierania produktu nikomu widać nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...