Skocz do zawartości
YoGGoH

Pomoc w złożeniu budżetowego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Zwracam się do Was o pomoc w stworzeniu budżetowego PC głównie do gaming'u. Przesyłam w załączniku zdjęcie porównania tego co stworzyłem, a tego co posiadam obecnie - porównałem oba PC na pewnej stronce którą może znacie, może nie :P Nie będę wrzucał linka.

 

W każdym bądź razie, zastanawiam się czy wszystko z tego zestawienia będzie ze sobą kompatybilne i nie będzie się gryzło. No i oczywiście, czy zasilacz 600W starczy.

Chciałem kupić RTX 2060, ale 1,5k narazie nie wydam na kartę graficzną. Obecne części nie licząc 970ki mają już po 6 lat i z każdym tygodniem użytkowania odczuwam to coraz bardziej.

 

Po lewej PC który chcę złożyć, po prawej aktualny.

Cena za zestaw który mam na oku wraz z Zasilaczem SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) i obudową SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233) wynosi około 2400zł.

 

7wYvawm.png

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez YoGGoH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz komputer do grania. Do grania, nie do żadnego gejmingu. Szanujmy język polski, nawet jeśli nie brzmi tak dumnie, jak flat surface manager.

 

Zakładam, że masz budżet 2400zł.

Na początek trochę teorii, bo z kilometra widać, że się nie znasz. Nie jest to przytyk - nie trzeba się na wszystkim znać. Przyszedłeś przed zakupem tutaj, co znaczy, że jesteś bystry.

Zasilacz 600W obsłuży 2 takie komputery, jak masz teraz i jeszcze będzie miał zapas mocy. Do komputera domowego zazwyczaj więcej niż 500W to potężna przesada.

Intel obecnie jest zdecydowanie za drogi i chociaż do gier to wciąż całkiem niezły wybór, na pewno odpada przy budżetowym składaniu komputera. NVMe to z kolei rozwiązanie, którego wydajności nie odczujesz realnie przy graniu. Jasne, jak siądziesz z zegarkiem i będziesz pilnował czasu wczytywania, to wyłapiesz różnice. Ogólnie jednak nie ma sensu przepłacać.

 

Zestaw:

Asus Prime B450M-A - 300zł

ryzen 2600 UŻYWANY - 450zł

G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3200MHz - 300zł

Crucial MX500 500GB - 250zł (co chwilę gdzieś jest promocja; normalnie są po ~300)

gtx 1660 super - 1100 zł (ventus)

 

Razem 2400zł

 

Zostawiasz sobie hdd na śmieci. Płytę z ramem i procem za kilka rubli jeszcze powinieneś sprzedać.

Procesor jest używany, bo ostatnio ich dużo w sprzedaży, a jest to naprawdę dobry procesor za wręcz śmieszne pieniądze. Procesory się nie psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem - i tak też zrobiłem, na ten miesiąc zakupiłem płytę ram i procka :D Z tym, że poszedłem trochę dalej i zamówiłem Ryzen 5 3600 którą mi kolega polecił. Dzięki wielkie! ;)

 

Składasz komputer do grania. Do grania, nie do żadnego gejmingu. Szanujmy język polski, nawet jeśli nie brzmi tak dumnie, jak flat surface manager.

 

Zakładam, że masz budżet 2400zł.

Na początek trochę teorii, bo z kilometra widać, że się nie znasz. Nie jest to przytyk - nie trzeba się na wszystkim znać. Przyszedłeś przed zakupem tutaj, co znaczy, że jesteś bystry.

Zasilacz 600W obsłuży 2 takie komputery, jak masz teraz i jeszcze będzie miał zapas mocy. Do komputera domowego zazwyczaj więcej niż 500W to potężna przesada.

Intel obecnie jest zdecydowanie za drogi i chociaż do gier to wciąż całkiem niezły wybór, na pewno odpada przy budżetowym składaniu komputera. NVMe to z kolei rozwiązanie, którego wydajności nie odczujesz realnie przy graniu. Jasne, jak siądziesz z zegarkiem i będziesz pilnował czasu wczytywania, to wyłapiesz różnice. Ogólnie jednak nie ma sensu przepłacać.

 

Zestaw:

Asus Prime B450M-A - 300zł

ryzen 2600 UŻYWANY - 450zł

G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3200MHz - 300zł

Crucial MX500 500GB - 250zł (co chwilę gdzieś jest promocja; normalnie są po ~300)

gtx 1660 super - 1100 zł (ventus)

 

Razem 2400zł

 

Zostawiasz sobie hdd na śmieci. Płytę z ramem i procem za kilka rubli jeszcze powinieneś sprzedać.

Procesor jest używany, bo ostatnio ich dużo w sprzedaży, a jest to naprawdę dobry procesor za wręcz śmieszne pieniądze. Procesory się nie psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD naprawdę poceluj w jakieś NVME. Róznica w cenie mała.

SX 8200 Pro idzie dostać za 280 zł. Zerkaj na proline bo teraz masz tydzień headshotów z dyskami

https://proline.pl/?n=tydzien-kingston-sklep

 

Ventus 1660 za 1100 zł też średnio bo za 50 zł masz Gaminga od Gigabyte.

Pamięci można było brać Crucial Sport 3000 MHz CL15 pod OC albo IRDM Pro 3600 MHz CL17. Cena j/w 300 zł za komplet.

 

Kwestia tego, czy na mobo trzeba akutalizować bios do Ryzena 5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...