Skocz do zawartości
amerias85

Głośniki komputerowe do 500zł 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam starsze głośniki 5.1 Creative T6100 jednak od pewnego czasu nachodzi mnie kupno jakiś nowych i lepszych głośników. Bardziej w typie 2.1 ,gdyż lepiej będą się sprawdzały w małym pokoju i brzmiały. Jednak czytając różne opinie zastanawiam się czy warto wymieniać na inne i liczyć ze beda lepiej brzmialy. Co do ceny to najlepiej do 500zł skoro to mają być 2.1 głośniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Modecom MC-2110 2.1/Microlab fc-330 2.1 - to te same głośniki tylko z innym logo https://www.ceneo.pl/5627742

 

Jak na swoją cenę grają rewelacyjnie (zmieniałem z r1600tIII 2.0 bo brakowało mi niskiego basu) i jestem w pełni zadowolony.

 

PS. Jaką masz kartę dźwiękową?

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Modecom MC-2110 2.1/Microlab fc-330 2.1 - to te same głośniki tylko z innym logo https://www.ceneo.pl/5627742

 

Jak na swoją cenę grają rewelacyjnie (zmieniałem z r1600tIII 2.0 bo brakowało mi niskiego basu) i jestem w pełni zadowolony.

 

PS. Jaką masz kartę dźwiękową?

 

Posiadam taką kartę: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB Zewnętrzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

To dobra karta, więc nie trzeba nic zmieniać.

 

A ile m2 ma pokój?

Około 7,5m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz je dobże ustawić? Źle ustawione 2.1 będą gorsze od 2.0. Mówi do posiadacz Modecomów 2.1 zmienionych na Edki 1600. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz je dobże ustawić? Źle ustawione 2.1 będą gorsze od 2.0. Mówi do posiadacz Modecomów 2.1 zmienionych na Edki 1600. :)

 

Dwa na biurku a subek pod stołem, tylko kwestia jak jest z tym bass reflect ile musi być od ściany cm? ?Bo satelitki chyba musza być od ściany około 30 cm i ciekawi mnie jak to jest też z subem bo nie ma bass reflect do przodu tak jak w Creative tylko na prawą stronę.Więc pod biurkiem to może źle się rozchodzić dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie zastanawiasz się nad zakupem 2.1 za ponad 1k. złotych? Czy tylko udajesz?

Edytowane przez korki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie zastanawiasz się nad zakupem 2.1 za ponad 1k. złotych? Czy tylko udajesz?

Nie, chodziło mi czy warto wymienić Creative T6100 na inne do polki cenowe 500zł, bo jesli nie bedzie widac roznicy to szkoda przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz je dobże ustawić? Źle ustawione 2.1 będą gorsze od 2.0. Mówi do posiadacz Modecomów 2.1 zmienionych na Edki 1600. :)

 

Ja zrobiłem dokładnie odwrotną zmianę bo brakowało mi niskiego basu, a właśnie 2.0 są trudniejsze w rozstawieniu, u mnie stały we wnęce i za blisko siebie na szerokość (ok 1m), a powinny stać szerzej i mieć wokół siebie trochę wolnej przestrzeni :)

 

Niestety z 4" "woofera" który też przenosi średnie tony (czyli jest to średnio-niskotonowy głośnik) nie osiągnie się niskiego basu (prawa fizyki) i zostałem jednak z 2.1 z 5,25" calowym wooferem który na ziemi gra jeszcze lepiej niż np. na biurku, jako głośniki do kompa i jestem bardzo zadowolony.

 

Co do tych edków za ponad 1k to tyle nie ma sensu dawać za 2.1, jak przyzwoite kupisz za ok 230zł https://www.ceneo.pl/5627742

 

Jak koniecznie chcesz wydać więcej to może EDIFIER R2730DB https://www.ceneo.pl/35324709 tu jest już bass dobrze schodzący i ogólnie bdb jakość dźwięku, ale nie wiem czy do tak małego pokoju jest sens.

 

PS. Mam pokoik ok 10m2 i te modecomy dają radę z dużym zapasem mocy i bassu (bass na połowę)

 

PS2. Tutaj można poczytać i jest lista polecanych w danej cenie https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Microlab FC-330

Cena: ok. 230-250 zł (sprawdź dostępność i najniższą cenę)

 

Status: w ciągłej produkcji

Typ: stereo + subwoofer (2.1), aktywne

Dodatkowe atuty: regulacja tonów niskich, wyjście RCA

Moc RMS: 2 x 16 W + 24 W

 

Opis: Kolejna mocna pozycja 2.1, tym razem ponownie od Microlaba. Generalnie jest to ten sam model co Modecom MC-2110 i poza logiem producenta niczym się nie różnią. Głośniki te to mocna alternatywa dla innych tanich zestawów 2.1, na ogół powalająca je na kolana jakością dźwięku oraz współczynnikiem ceny do możliwości. Dobra jakość dźwięku spokojnie kwalifikująca je do słuchania muzyki w tym systemie. Elektronika układu wzmacniającego również jest tu chłodzona dużym radiatorem, dzięki czemu nie są im straszne nawet bardzo długie okresy pracy w dni letnie. Same głośniki można podłączyć do sprzętu źródłowego za pomocą normalnych kabli RCA, jak również wyprowadzić z nich sygnał dźwiękowy tą samą drogą. Uwagę wizualną przykuwa duży subwoofer typu front-firing, co może być kluczowe dla osób z problemami akustycznymi w pomieszczeniu odsłuchowym.

 

Jak widzisz kolego niżej, to nie jest tak że jestem bardzo zadowolony bo je mam :) nawet osoby siedzące tylko w audio komplementują te głośniki i raczej wiedzą co piszą, osobiście mając już kilkanaście zestawów komputerowych 2.0/2.1/5.1 też mogę wyrazić swoją opinię że za 230zł (ja kupiłem używki za 100zł) to jest rewelacja i grają jak 2.1 za ok 500zł, posiadając to tego przetwornik szerokopasmowy aż 3" (75mm).

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie, każdy zestaw 2.0 do 500 zagra lepiej od T6100. O 2.1 się nie wypowiem bo takich zestawów nie lubię i max jaki można na nie przeznaczyć to 300 złotych. Każda rada na forum będzie subiektywna bo ktoś ma i jest "zadowolony", co by to nie miało znaczyć. Wybierz się do sklepu gdzie jest duży wybór głośników komputerowych posłuchaj zestawów do 500-600 2.0 i zestawów 2.1. Sam sprawdzisz na własnej skórze czy warto i co będzie dla Ciebie lepsze, zestaw 2.0 czy 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Piszesz że nie lubisz 2.1 i że max 300zł hmmm z tą ceną się zgadza bo najlepsze modele 2.1 poniżej 300zł potrafią zagrać lepiej niż te za ok 400-500 zł, no ja od jakiegoś czasu spotykałem się z opinią że tylko 2.0 i naturalny dźwięk, pomyślałem spróbuję, patrze się przyzwoite r1600tIII 2.0 ok 430zł i że dobra jakość dźwięku, myślę biorę (za taką kasę powinno być już super) ale niestety usłyszałem 2.1 i przekonałem się ile niskich tonów mi ucieka i to w większości utworów/gier/filmów.

 

Następnie wyczytałem że 2.0 z dobrym bassem to okolice Edifier R2730DB czyli 860zł - więc odpuściłem temat, za dużo jak na głośniki do kompa, nie mówiąc o wymiarach i rozstawieniu, ogólnie zmieszczeniu na biurku :)

 

Następnym krokiem była próba 2.1 mc-2110 i tu szok i opad szczęki, bass rewelacyjny z dużą regulacją, średnie tony klarowne a wysokie bez zbędnego "syczenia", ustawienie bajka (satelity bez bass reflex więc będą grały nawet we wnęce), subwoofer koło biurka na ziemi (brak problemów z ustawieniem i dudnieniem) jednym zdaniem strzał w dziesiątkę (do małego lub średniego pokoju gdzie są problemy z akustyką i rozstawieniem) chociaż nie wychodziłem jeszcze ponad 50% głośności to może i w większych pokojach by dał radę, przeważnie ok 20% głośności używam.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo Twój świat muzyczny kończy się na basie, tylko basie i jeszcze większym basie... mało istotne że w danym utworze tony niskie są subtelne i nienachalne... ma być bas! Ale w sumie kto co lubi...

 

Niech @Amerias85 przejedzie się do sklepu i sam sprawdzi. Bo to będzie najlepsze rozwiązanie.

 

ps. Dobre głośniki 2.0 kosztują 670 złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam monitory studyjne Presonus Eris 4.5 za poniżej 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z kolegą wyżej na temat modecomów. Grają naprawdę dobrze jak za swoją cenę. Miałem MC-MHF60 i naprawdę byłem pod ogólnym wrażeniem dźwięku. I nie, nie zależy mi tylko na "basie"

 

A każdy kto pisze, że głośniki zaczynają się od 700zł to jesteście w tej niszy, jeśli myślicie że każdy słucha muzyki z bezstratnego źródła i wykorzysta ich potencjał to jesteście w błędzie.

 

Podobnie jak wpadłem na pomysł kupienia sobie soundbara z racji wygody - to od razu zlecieli się specjaliści, którzy nawet na oczy tego sprzętu nie widzieli i rzucali błotem, że kupiłem gówno bo w ich ulubionej piosence michaela jacksona we flacu przy 1:30 na 50hz nie usłyszę gitary po lewej stronie pod kątem 90C od słuchacza :lol2: :lol2:

 

tak samo też mi się wydaje, że 90% osób udających znawców muzycznych zatrzymało się na czasach logitecha i creative gdzie kupowało się zestaw 2.1 który pierdział na lewo-prawo i miał ucięte połowę pasma.

 

Jedyny minus to dość problematyczny serwis (a raczej jego brak jak dobrze pamiętam)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami w zupełności :) Co do głośniczków nie ma sensu kupować takich za 1 tys. co podawałem (Edifier S350DB). Do małego pokoju zupełnie się nie nadają zwłaszcza że sub ma bass reflect w prawą stronę co musi wymagać sporo przestrzeni aby dzwięki się dobrze rozchodziły. 2.0 są fajne tylko tak jak pisaliście 2.1 jest ciut lepsze gdyż subek dodaje troszkę więcej basów uzupełniając dolne pasmo.Tak z ciekawości spróbowałem jeszcze pozmieniać położenie suba w tym starym zestawie i dałem w róg pokoju i wydaje mi się jakby bardziej bas schodził jeszcze niżej dzwiękiem. Tylko właśnie jeśli macie jakieś rady w jakich sklepach można ogólnie posłuchać z głosników komputerowych ,które mają w sklepach( znane markety). Wiadomo że też jest inaczej jak jest się w sklepie gdzie masz dużą przestrzeń i dźwięki słychać inaczej ale idzie zobaczyć różnicę jak się osłucha kilka różnych modeli.

Edytowane przez amerias85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

EDIT ,caly czas myslalem ze jest napisane 5.1 :E .Czas na okulary

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...