Skocz do zawartości
serbit

i9 9900k wybór chłodzenia dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dawno tu nie zaglądałem ale nadszedł ten czas, a wiec wracając do tematu mam dylemat z wyborem chłodzenia do i9 9900k

 

pomiędzy Thermalright Macho Rev. B a DEEPCOOL GAMMAXX L240T RED co będzie bardziej wydajne

płyta w zestawie to Gigabyte Z390 I AORUS PRO WIFI

obudowa Thermaltake Core V1 (CA-1B8-00S1WN-00)

i tak w przypadku Thermalright istnieje możliwość zdemontowanie plexi z obudowy i wycięcie pod kształt chłodzenia natomiast z DEEPCOOL chłodnica będzie na zewnątrz w tym celu muszę zrobić otwory na wyprowadzenie

 

chciałbym się skupić na tych dwóch chłodzeniach, zarazie nie biorę innych opcji pod uwagę

 

z góry dzięki za podpowiedzi

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu taka rzeźba z wystającym coolerem. Obudowa bierze 14cm, więc potrzeba coś płaskiego, żaden sensowny tower chyba nie wejdzie, nawet mugen 5 ma ponad 15cm.

Noctua NH-C14 wejdzie z oboma wentylatorami. np.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/chlodzenie-procesora-noctua-nh-c14

 

Aio da lepsze temperatury ale kosztem hałasu, wysokie rpm wentylatorów na gęstej i restrykcyjnej chłodnicy.

Ogólnie aio raczej nie polecam, brzęczące pompki, szczególnie budżetowe konstrukcje takie jak deepcool.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat te dwa chłodzenia do wyboru, mam powiedzmy gratisowo (za wykonana usługę)ale mogę ewentualnie dopłacić do NZXT X62 V.2

i zastanawiam się które lepsze spośród tych dwóch.

Istnieje tez możliwość adoptacji chłodzenia z sygnaturki i wtedy chłodnica i pompa schowana za biurkiem.

 

Co do wycinania ramki myślałem ze będzie fajny efekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z otwartym topem w tej obudowie cooler zyska na wydajności, jest to jakaś opcja.

AIO będzie wydajniejsze, ale kosztem kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem wielkie budy a teraz chciałem coś małego

mam rozumieć ze te dwa chłodzenia dadzą rade to schłodzić i będą jakieś sensowne temperatury

a jak z OC na tym czymś bo testowo odpalałem na stokowym ufo od i7 i po parunastu sekundach(20-30) pod 90st w idlu miałem 30-40st

Jestem przyzwyczajony do ciszy :P a teraz będzie to stało na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciszę to zainwestuj w lc. Jeśli ci szkoda kasy, to pozostaje dobrej jakości aio 360mm, ja miałem fractal celsius s36 i na niskich obrotach spokojnie chłodził i7 9700k, który po oc z avx zjadał ponad 200wat...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciszę to zainwestuj w lc. Jeśli ci szkoda kasy, to pozostaje dobrej jakości aio 360mm, ja miałem fractal celsius s36 i na niskich obrotach spokojnie chłodził i7 9700k, który po oc z avx zjadał ponad 200wat...

 

nie muszę inwestować posiadam chłodnice o powierzchni 400x400mm i grubości 70 lub 90mm cała z miedzi oraz pompę MCP655, blok D-Tek FuZion v2

ale ze mam do wyboru te 2 chłodzenia dlatego się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...